Wizja dla Izraela_29.10.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 29 października 2010

Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku”  Obj. 22,12

IZRAEL TEMATEM WYBORÓW W ILLINOIS – Izrael stoi w świetle reflektorów w kampanii wyborów do kongresu USA w stanie Illinois. Powodem tego jest Joe Pollak ortodoksyjny Żyd, który jest kandydatem republikanów i ubiega się o miejsce zajmowane od 1999 roku przez demokratkę Jan Shakovsky. Pollak przemawiał ostatnio w Deerfield. Kiedy przedstawił się wielosetosobowej publiczności obok niego postawiono mapę Bliskiego Wschodu. „Dzisiejszego wieczora chcę się skupić na Izraelu” – rozpoczął Pollak. Prosił słuchaczy by zwrócili uwagę na wąski skrawek lądu z granicą Izraela i terenami kontrolowanymi przez tzw. autonomią „palestyńską” (PA). Stwierdził, że wyborcy potrzebują w kongresie przedstawiciela, który zaangażuje się w ochronę państwa żydowskiego. (INN)

KOŚCIÓŁ KATOLICKI: CHRYSTUS ZNIÓSŁ BOŻE OBIETNICE DLA ŻYDÓW – Synod katolicki zwołany w Watykanie by dyskutować o rosnących prześladowaniach chrześcijan skończył się w ostatnią niedzielę wspólnym oświadczeniem, które koncentrowało się na żądaniu by Izrael „zakończył okupację krajów arabskich”. Synod miał omówić różne rodzaje prześladowania, zastraszania i dyskryminacji sprawiające, że w całym regionie maleje ilość kościołów chrześcijańskich. A jednak całe dwa tygodnie posiedzień poświęcone było dyskusji o tym, że to Izrael jest źródłem całego zła na Bliskim Wschodzie, włącznie z tymi problemami, które mają chrześcijanie. Przytoczone zostały: izraelska „okupacja” terenów arabskich, budowa izraelskiego muru bezpieczeństwa, wojskowe punkty kontrolne, aresztowania terrorystów (których oświadczenie tytułuje jako „więźniów politycznych”) przez Izrael i w ogóle zakłócania codziennego życia Arabów; to są główne punkty wyprowadzania się arabskich chrześcijan i powody ataków na żydowskie państwo. Arcybiskup Cyril Salem Bistros spowodował, że do końcowej deklaracji dodano stosowny zapis. Sam mówi: „Pismo święte nie może być używane by usprawiedliwiać powrót Żydów do Izraela, wypędzanie Arabów i okupację „palestyńskich” terenów”. Później wyjaśnił, że uprzednie obietnice, które Bóg dał dzieciom Izraela zostały cofnięte przez Chrystusa; Żydzi nie są już ludem wybranym. Bistros odrzucił możliwość, że Izrael jest „żydowskim państwem”; obstawał też przy tym, że tzw. „uchodźcy palestyńscy” muszą wrócić do kraju (co byłoby gwarancją zniszczenia jedynego na świecie żydowskiego państwa). Mordohaj Levi izraelski przedstawiciel w Watykanie napiętnował komentarze biskupa; szkodzą one stosunkom Izraela i kościoła katolickiego. Uwagi Bistrosa dowodzą, że Watykan czuje się związany teologią zastąpienia jak zawsze. Oznacza ona, że Bóg odrzucił Żydów – mimo niezaprzeczalnych obietnic, które im dał; a kościół katolicki otrzymał je w miejsce Żydów. (Israel Today – Ryan Jones)

PRZEŚLADOWANIE CHRZEŚCIJAN – Islamskie grupy terrorystyczne od dziesięcioleci używają zawołania: „Najpierw ludzie soboty, potem niedzieli”. Według najnowszych statystyk ONZ od 2003 roku jedna czwarta wszystkich uchodźców wyrzuconych ze swoich domów pochodzi z Iraku; liczba chrześcijan w Iraku od lat ’80 spadła z 1,4 miliona do 500.000 obecnie. Ciągle chrześcijanie relacjonują, że dano im 2-3 dni na opuszczenie miejsca zamieszkania, w przeciwnym razie radykalni muzułmanie grożą im śmiercią. Wielu z nich tak jest zastraszonych, że nie wiedzą jak mogą się temu przeciwstawić. Więc uciekają. Nowsze studia pokazują, że równie gwałtownie uciekają chrześcijanie z terenów okupowanych przez PA włącznie z Betlejem. Powodem tego jest wzrastająca ilość ataków, które terroryści, a często ich muzułmańscy sąsiedzi, na nich dokonują. Nie będzie już długo trwało kiedy to co teraz dokonuje się w Betlejem, Gazie, w Iraku i Sudanie i innych kontrolowanych przez Islam krajach, nie miało się dziać w Europie i USA. To co stanie się z narodem żydowskim, dziać się będzie i z chrześcijanami. Jest pilnie konieczne aby chrześcijanie i Żydzi zebrali się razem by wystąpić przeciwko radykalnemu islamowi.

ABBAS DYSKUTUJE O PAŃSTWIE ARABSKIM Z KROLEM ARABII SAUDYJSKIEJ – Przewodniczący PA Mahmud Abbas rozmawiał z saudyjskim królem Abdullahem, by przekonać Amerykanów, że uzgodnili kwestię utworzenia państwa „palestyńskiego” z Jerozolimą jako jego stolicą. W ten sposób Arabowie tzw. ”palestyńscy” chcą obejść rozmowy pokojowe z Izraelem. Ambasador PA w Rijadzie Jamal al-Shobki powiedział, że oboje politycy spotkali się by omówić plany związane z państwem „palestyńskim“, po tym jak Izrael odrzucił żądania przedłużenia moratorium na budowy osiedli na zachodnim brzegu Jordanu. Obie strony chcą by USA zgodziły się na utworzenie niezależnego państwa „palestyńskiego” w granicach sprzed 1967 roku, kiedy w wyniku tzw wojny sześciodniowej Izrael odzyskał swoje terytorium w Judei i Samarii (tzw. Zachodni Brzeg) oraz strefę Gazy okupowaną wcześniej przez Egipt. Arabowie już od dłuższego czasu zastanawiają się czy nie zwrócić się do ONZ [zdominowanego od dawna przez Arabów – przyp. tłum.] by to on zaakceptował PA jako państwo – i to bez zgody Izraela i ryzykując, że USA może zawetować takie plany w radzie bezpieczeństwa. (Haaretz) „Bezbożny źle myśli o sprawiedliwym I zgrzyta na niego zębami. Ale Pan śmieje się z niego, Bo widzi, że nadchodzi dzień jego (Psalm 37:12-13).

PA GROZI ZERWANIEM POROZUMIEŃ KTÓRE JUZ ZERWAŁA – Wysokiej rangi przedstawiciel PA ostrzegł w ostatnią sobotę, że PA mogłaby zerwać porozumienia „procesu pokojowego”, jeśli Izrael nie spełni żądań PA. mimo że PA te jak i wszystkie inne porozumienia już zerwała; jak to że uzna Izrael za państwo Żydów i że przestanie nawoływania do mordów na Żydach i zniszczy całą swoją siatkę terrorystyczną. Propaganda w podręcznikach szkolnych dla Arabów doprowadzona jest do szczytów: można z nich wyczytać, że cały Izrael jest „palestyną” (INN).

SYRIA GROZI IZRAELOWI ZNISZCZENIEM – Podczas wizyty w Kuwejcie w poprzedni weekend syryjski premier Mahmud Otri stwierdził, że izraelski atak na Liban lub Syrię zakończy się zniszczeniem Izraela (Arutz-7).

PRAWICOWE PARTIE PRZECIWNE CZŁONKOSTWU TURCJI W UE – Prawicowe partie, które są przeciwne członkostwu Turcji w UE stwierdziły w ostatnią sobotę, że gotowe są temat poddać pod głosowanie w referendum. Turcja swoje starania rozpoczęła w 2005 roku ale od tego czasu poczyniła zaledwie małe kroki w tę stronę. Szef austriackiej partii wolności Heinz-Christian Strache i członek partii narodowych interesów flamandzkich w Belgii, szwedzcy demokraci i Duńczycy z partii ludowej – jak wszyscy pozostali uważają, że Turcja nie ma co szukać w Europie. „Wszyscy jesteśmy mocno przekonani, że UE wpadła by w poważne tarapaty gdyby przyjmowała na członków kraje nieeuropejskie” – stwierdził Strache. „Byłoby to końcem Unii Europejskiej i początkiem unii europejsko-azjatycko-afrykańskiej; byłoby to przeciw europejskiemu projektowi pokojowemu i nie można do tego dopuścić” (AP).

BICIE ŻON JEST W PORZĄDKU – BYLE NIE ZA MOCNO – Sąd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich skazał mężczyznę za to że ciosy jakie zadał swojej 23 letniej córce zostawiły za duże ślady. Mężczyzna bił i kopał swoją córkę, przy czym na prawej ręce i lewym kolanie pojawiły się krwawe wybroczyny. Bił też swoją żonę przy czym skaleczył jej wargę i wybił zęby. Według sędziów córka jest za stara by ją jeszcze bić, a żona była bita zbyt agresywnie. Arabskie kobiety jak te w Gazie często są terroryzowane przez arabskich mężów. Są bite już za drobnostki albo dzieje się z nimi jeszcze gorzej. Wystarczy że nie założą swojej burki zakrywającej włosy w miejscu publicznym (INN). Proszę módlcie się za uciemiężone kobiety i dzieci w niechrześcijańskich krajach całego świata.

ODRĄBAĆ RĘKĘ – Urzędnicy w Iranie skazanemu według islamskiego prawa za kradzież mężczyźnie na oczach innych więźniów w mieście Jazd odrąbali rękę. To była już druga amputacja w tym miesiącu. Przed tygodniem pewien mężczyzna skradł kilka cukierków w sklepiku ze słodyczami (AP).

IZRAELSKI REKORD ŚWIATA – W poprzedni piątek izraelski mistrz szachowy Alik Gershon w Tel Avivie pobił rekord Guinessa w grze symultanicznej. Do tej pory posiadał go szachista z Iranu. 30 latek grał jednocześnie z 527 szachistami, z czego wygrał 87% z nich. Morteza Mahjoob z Iranu posiadał poprzedni rekord przy 500 grach, które rozegrał w ciągu 28 godzin i zdobył go w sierpniu 2009 roku (Haaretz).

MINISTERSTWO OŚWIATY USA ZAKAZUJE ANTYSEMITYZMU – Amerykańskie ministerstwo oświaty chce chroni żydowskich nauczycieli i uczniów wobec antysemityzmu, z czym walczy od 6 lat. Wymagania prawa cywilnego od 1964 roku są takie, że szkoły które otrzymują publiczne pieniądze muszą mieć plany nauczania wolne od jakiejkolwiek dyskryminacji z powodu „rasy, koloru skóry i pochodzenia”. Akty przeciwko temu mogą się liczyć z utratą środków państwowych (INN).

WASZE DATKI SĄ BARDO WIELE WARTE – Proszę pomóżcie nam nadal wspomagać ofiary terroru i inne rodziny, które żyją w ubóstwie oraz ludziom starszym będącym w potrzebie. Więcej informacji uzyskacie w naszym biurze w Monachium pod tel.: 0049-89-566 595 lub na stronach internetowych http://www.visionfuerisrael.de/spenden Z góry serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNстоимость регистрации в каталоге яндекс

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

3 comments

  1. Tak, to prawda. Myślę, że warto umieszczać takie informacje, bo wówczas wnosi ona światło wśród tych katolików, którzy tutaj zaglądną; a ci protestanci którzy najczęściej odwiedzają tę stronę również otrzymają bardziej rzetelny obraz tego, co ma miejsce w KK i może Pan wezwie ich do modlitwy w tej sprawie. Jakby nie patrzeć, jest to zaznaczenie pracy Ducha Świętego.

  2. Ale teraz już będzie, przynajmniej tutaj. Ale z wynika z tego, że niewiele dało to odwołania i chyba raczej o to chodzi autorowi, że ciągle żywa jest ta idea wśród hierarchów kościelnych.

  3. Świetny artykuł, poza jednym faktem: mianowicie KRK rzeczywiście uważał, że obietnice dane Izraelowi zostały zniesione. Jednak Sobór Watykański II (50 lat temu) wniósł tożsame światło z nauczaniami licznych kościołów protestanckich. Dlatego powoływanie się na te dane, bez oznaczenia ich nieaktualności nie jest zgodnym z prawdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.