Wizja dla Izraela_30.04.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 30 kwietnia 2010

Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.“ Mat.  25,12

HAMAS MÓGŁBY ZABIĆ SHALITA – 25 kwietnia Hamas opublikował film rysunkowy o złowrogim przesłaniu: jeśli Izrael nie spełni warunków tej grupy terrorystycznej, być może Gilad Shalit przetrzymywany od czerwca 2006 roku wróci do Izraela w trumnie. Ten sprytny i okrutny filmik jest najnowszym propagandowym „dziełem” filmowej maszynerii Hamasu. Pokazuje ojca kaprala Gilada, który ze zdjęciem swego syna błądzi po pustych ulicach miasta. Wideo ma wywrzeć nacisk na Izrael by wypuścił w zamian 1.000 terrorystów arabskich, którzy skazani zostali za popełnione przestępstwa terrorystyczne i odsiadują karę w izraelskich więzieniach. (AP) Proszę módlcie się nadal o nadzieję w sercach tych, którzy kochają Shalida i codziennie żyć muszą z bólem i świadomością, że przetrzymywany jest jako zakładnik. Módlcie się też o pocieszenie i rychłe uwolnienie Shalida.

NOWY MEDYKAMENT – Nowy lek, który został opracowany by spowolnić postęp choroby Alzheimera i złagodzić jej skutki wchodzi w nową fazę – testów klinicznych. Nazywa się Ladostigil i wykazuje kilka skutków. Ma za zadanie pomagać na skutki zaburzeń zachowań i symptomów psychicznych – na przykład stanów lękowych i depresji, które powiązać można z Alzheimerem i demencją starczą. Alzheimer jest najczęściej występującym rodzajem demencji starczej. Cierpi na nią 5% wszystkich ludzi powyżej 65 lat. (INN) „Jak byliście, domu Judy i domu Izraela, przekleństwem wśród narodów, tak wybawię was i będziecie błogosławieństwem” – Zachariasz 8:13.

ZAMIESZKI W JEROZOLIMIE – Setki policjantów zostało w niedzielę wysłanych do wschodniej dzielnicy Silwan, gdzie Arabowie chcieli zrobić protest przeciw kontrolowaniu całej Jerozolimy przez Izrael. Mieszkańcy Silwan wyszli z kontrmanifestacją. Setki przebranych Arabów zaczęło robić na ulicach rozruchy. Podpalali opony i obrzucali policjantów kamieniami. Na początku zamaskowani bandyci rzucili bomby zapalające na przeciwników. Około 50 Izraelitów pomaszerowało pod Ścianę Płaczu ze dzielnicy Silwan by demonstrować przeciw wznoszeniu domów arabskich bez zezwolenia  (Haaretz).

MUZUŁMAŃSKI MECZET PRZY GROUND ZERO – Wkrótce otwarty zostanie nowy meczet kilka kroków od Ground Zero, miejsca gdzie 11 września 2001 zginęło 2.751 ludzi z rąk terrorystów działających w imieniu Allacha. Oddalony od tamtego centrum handlu światowego (TWC) o dwie przecznice pięciopiętrowy budynek był siedzibą Burlington Coat Factory. Podwozie jednego z uprowadzonych samolotów zerwało dach tego budynku. Teraz użytkują go muzułmańscy wyznawcy. Planują przebudować go na wielkie islamskie centrum kultury. „Wstają mężczyźni i kobiety, podnoszą ręce i mruczą 'Allach akbar’, kłaniają się i ponownie klękają” – opisuje atmosferę wnętrza jedna z relacji  (WND).

AMERYKANIE NIE SĄ ZADOWOLENI Z TRAKTOWANIA IZRAELA PRZEZ OBAMĘ – Pewne badania wykazały, że większość Amerykanów nie jest szczęśliwych ze sposobu w jaki prezydent Barack Obama traktuje konflikt arabsko-izraelski i polityki jaką stosuje w stosunkach amerykańsko-izraelskich. Badania przeprowadzone na uniwersytecie Quinnipiac stwierdziły, że 44% Amerykanom nie podoba się traktowanie przez Obamę Izraela i jego podejście do konfliktu bliskowschodniego. Tylko 35% uważa to podejście za właściwe. Pytanie o Izrael było jedynym przy którym Obamę oceniono negatywnie. Kolejne pytanie ujawniło, że tylko 3% Amerykanów uważa Obamę za rzecznika Izraela. (Israel Today).

WASZYNGTON PRZEWIDUJE WOJNĘ NA BLISKIM WSCHODZIE – Komisja ekspertów rezydująca w USA poinformowała, że widać już na horyzoncie Bliskiego Wschodu kolejną wojnę. Wybuchnie ona na osi zła: Syrii, Iranu i Hisb-Allachu. Waszyngtoński Instytut wymienił kombinację kilku czynników które prowadzą do takiej oceny, w tym wyjątkowe spotkanie syryjskiego przywódcy Bashara Assada, irańskiego prezydenta Mahmuda Achadinedżada i przywódcy Hisb-Allachu Hassana Nasrallaha. (INN) „Oczy moje wznoszę ku górom: Skąd nadejdzie mi pomoc?Pomoc moja jest od Pana, Który uczynił niebo i ziemię” – Psalm 121,1-2

SYRIA CHCE COFNĄĆ IZRAEL DO PREHISTORII – Syria grozi Izraelowi, że cofnie go do czasów prehistorycznych, gdyby państwo żydowskie zaatakowało ją bronią niekonwencjonalną. Jeden z zapoznanych ze strategią polityków syryjskich powiedział, że w przypadku ataku z bronią niekonwencjonalną Syria napadnie Izrael z odpowiednią mocą. Według raportów strategia ta bazuje na możliwości szerokiego frontu przeciw Izraelowi, od Rosch HaNikra na zachodzie po południe Wzgórz Golan. W pogróżkach tych bierze się pod uwagę atak sił lądowych, które wyruszą symultanicznie od strony granicy Libańskiej i Syryjskiej. Nie nazwany z imienia polityk podał także, że jego kraj mógłby codziennie wystrzeliwać 60 balistycznych i 600 taktycznych rakiet na Izrael. W dalszym rozwoju sytuacji zagroził użyciem rakiet woda-ziemia przeciw ludności cywilnej oraz w celu zniszczenia portów i infrastruktury morskiej. (Arutz7) „Powiedział im … (by) zawsze się modlić i nie ustawać” – Łukasz 18,1.

IRAŃSKI SPECJALISTA ATOMOWY POPROSIŁ O AZYL W IZRAELU – Irański fizyk atomowy złożył wniosek o azyl polityczny w Izraelu, jak podał w sobotę izraelski minister Ayoub Kara. Kara powiedział: „Jestem gotów pomóc każdemu, kto odsunie atomowe zagrożenie od Izraela i demokratycznego świata zachodniego”. Druzyjsko-izraelski minister dodał, że również kraje arabskie czują się zagrożone przez atomowe plany Iranu, ale teraz zachowują się spokojnie, ponieważ Iran zajęty jest Izraelem. „Bez wątpienia również kraje arabskie odczują atomowy atak Iranu, jeżeli świat nadal będzie spał i taka możliwość się zrealizuje” – powiedział Kara. Minister z Likudu omówił także napięcia w stosunkach z Syrią i oznajmił, że ma nadzieję, że Damaszek uniknie eskalacji. (Haaretz) – Proszę módlcie się, by wniosek azylowy naukowca, który chce uciec z Iranu został rozpatrzony pozytywnie i szczegóły które mógłby wyjawić przyczyniły się Izraelowi i krajom zachodnim.

IZRAEL ODRZUCIŁ ZAMÓWIENIE TURECKIE – Izrael odrzucił zapytanie ofertowe Turcji, która chciała kupić różne systemy broni. Krok ten jest reakcją na mnożące się przykłady antyizraelskiej retoryki i pro islamskich sympatii w tureckiej polityce wewnętrznej i zagranicznej. Przedstawiciel Armii izraelskiej oświadczył: „Stosunki z Turcją nigdy nie będą takie jakie były wcześniej. Zastanawiamy się bardzo dokładnie, jakie systemy możemy jej sprzedać, bo w tym kraju rosną tendencje islamskie”. Turecki premier Tayyip Recep Erdogan ostro krytykował Izrael podczas antyterrorystycznej akcji „Płynny ołów“ w Gazie na przełomie 2008/2009 roku. Od tego czasu stosunki pomiędzy tymi dwoma państwami coraz bardziej się pogarszały. (INN)

ZŁODZIEJE NIE POJAWILI SIĘ W WIĘZIENIU – Trzech polskich mężczyzn skazanych za kradzież tablicy byłego obozu koncentracyjnego w Auschwitz nie pojawiło się w więzieniu by odbyć zasądzoną karę. Za udział w kradzieży napisu Arbeit macht Frei zostali skazani na kary od 18 do 30 miesięcy więzienia. Teraz policja będzie ich ścigać  (AP) .

125.000 DRUZÓW W IZRAELU – Jak podało biuro statystyczne w grudniu 2009 roku mieszkało w Izraelu 125.00 Druzów. Stanowią oni 1,7 % izraelskiego społeczeństwa i 8,1 % arabskiego. Chociaż Druzowie mówią po arabsku traktuje się ich jako samodzielną grupę wyznaniową. Mają oni także własne prawodawstwo religijne. Wielu Druzów służy w izraelskiej armii (IDF), także jako wysokiej rangi oficerowie. Nie mało zginęło ich w walce i doczekało się zaszczytów  (INN).

POWRÓT – W 2008 i 2009 roku wróciło do Izraela 20.000 Izraelitów, dziesięć razy więcej niż przed recesją. W 2010 oczekuje się 3.000, dotąd przybyło ich tylko 946. Potężny program pomocy powracającym z okazji 60 lecia powstania państwa Izrael skończył się; związane z nim były duże obniżki podatków i inna pomoc. (Jerusalem Post) „Oto Ja poślę po wielu rybaków – mówi Pan – i ci ich wyłowią; potem poślę po wielu myśliwych, i ci ich upolują na każdej górze i na każdym pagórku, i w rozpadlinach skalnych” – Jeremiasz 16,16 .

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10

ISRAEL-TOUR – proszę módlcie się za naszą Roots & Reflections-Tour od 6. do 14. czerwca do Izraela. Oczekujhemy naszych przyjaciół z Europy i Ameryki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *