Codzienne rozważania_30.04.10 Moc wdzięcznego serca

James Ryle

Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim chodźcie, (7) wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie” (Kol. 2:6-7).

Jeśli zdecydujemy się być zawsze wdzięczni, będzie się w naszym życiu działo kilka nadzwyczajnych rzeczy:

Po pierwsze: moc wdzięcznego serca ustrzeże cię przed destrukcyjnymi wpływami zgorzknienia, ponieważ podnosi perspektywę wyżej i pozwala dostrzegać sprawy z Bożego punktu widzenia. Oczywiście, ludzie nadal będą cię źle i niesprawiedliwie traktować, lecz Pan będzie we wszystkich współdziała dla twojego dobra. Bądź wdzięczny i obserwuj Go, jak działa.

Po drugie: moc wdzięcznego serca uchowa cię od popadnięcia w pychę, ponieważ wdzięczność pociąga za sobą pokorę – człowiek wdzięczny jest człowiekiem pokornym, a pokorny otrzymuje od Boga łaskę i zwycięża we wszystkim.

Po trzecie: moc wdzięcznego serca utrzymuje pokój umysłu i opanowany charakter. Gdy twoje życie jest zakorzenione i zbudowane na prawdzie Bożego słowa, niewiele rzeczy jest w stanie zakłócić twojego ducha.

Po czwarte: moc wdzięcznego serca zwiększa poczucie celu Bożego działa, ponieważ wiesz, że On ma plan dla ciebie; plan, aby cię błogosławić, udzielić ci powodzenia, używać ciebie jako błogosławieństwa dla innych i doprowadzić twoje życie na ziemi do szczęśliwego końca.

Po piąte: moc wdzięcznego serca daje ci mocne przekonanie na przyszłość, nie tylko co do tego życia na ziemi, lecz również po odejściu z tego świata do następnego; wejdziesz do obecności Pana z dziękczynieniem, widząc, że byłeś wdzięczny przez całe życie.

Po szóste: moc wdzięcznego serca nasącza atmosferę pozytywną energią. Widok twojej wiary uzdalnia innych, którzy może nie są w stanie patrzeć tak jasno. Twoje radosne usposobienie rozjaśnia ich ciemne chwile, jak wtedy, gdy Paweł i Sylas śpiewali na chwałę Bogu w więzieniu.

Ostatecznie: moc wdzięcznego serca czci Boga, ponieważ śmie patrzeć poza to, co widoczne, aby widzieć to, co rzeczywiste. Okoliczności mogą być słabe, wszystko może iść źle; ekonomia może chwiać się ku upadkowi, sytuacja może wyglądać beznadziejnie, lecz Bóg nadal rządzi. Twoje wdzięczne serce zdemoralizuje moce piekła, a uwielbi niebiańskiego Ojca.

Obfituj dziś we wdzięczność a zobaczysz, że mam rację. To wszystko, a nawet jeszcze więcej, będzie należeć do ciebie.topod

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *