Wizja dla Izraela_31.01.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 „Ty przecież jesteś moim królem, Boże, daj tylko rozkaz, a Jakub zwycięży!“ – Psalm 44,5

IZRAEL NALEŻY DO 10 NAJMOCNIEJSZYCH KRAJÓW ŚWIATA – Gazeta internetowa Market Business News opublikowała niedawno National Power Index (NPI) z 2012 roku. Według tej analizy Izrael uzyskał 31,19 punktu w tym indeksie i w ten sposób jest na 10 miejscu największych krajów świata. Izrael wybił się przez swoje zdolności militarne i technologiczne (odpowiednio na miejscach 6 i 4). W kwestii gospodarki Ziemia Święta osiągnęła miejsce 25, w polityce społecznej miejsce 17, w kwestii polityki zagranicznej miejsce 19. Na całym Bliskim Wschodzie Izrael posiada najsilniejszą armię; w dziedzinie techniki i nauki należy do najlepszych krajów na świecie. Izrael zajmuje 15 miejsce na indeksie rozwoju ONZ, czego dowodzi wysoka długość życia w żydowskim państwie. Pierwsze miejsce na liście najpotężniejszych krajów świata okupuje USA, za nimi są Chiny i Rosja, Francja, Japonia, Wlk.Brytania, Niemcy, Indie i Kanada. Izraelski premier Benjamin Netanjahu zachęcał inne kraje na forum światowym w Davos do inwestowania w Izraelu. Chwalił innowacyjność w rozwojowej produkcji na mieszkańca, która w Izraelu jest większa niż w innych krajach świata (Arutz 7).

SCHIMON PERES OTRZYMAŁ OD WEF SZCZEGÓLNE ODZNACZENIE I OSTRZEGŁ , ZE IRAN WCALE NIE CHCE POKOJU – Obecnie 90 letni były prezydent i premier Izraela, który od lat należy do prominentnych gości spotkania w Davos (WEF), otrzymał w poprzedni piątek uformowaną w kształcie dzwona nagrodę. Otrzymał ją za swoją globalną działalność. Na nagrodzie można przeczytać: „Dla Prezydenta Shimona Peresa, jedynego w swoim rodzaju wizjonera i polityka światowego formatu, który wzywa dzwonem pokoju i harmonii”. Peres powiedział na to: „Chcę zabrać ten dzwon na Bliski Wschód i dzwonić na czas pokoju”. W związku z irańskim prezydentem Hassanem Rohanim ostrzegł Peres, że nic na świecie nie jest w stanie powtrzymać Iranu przed inwestowaniem w program atomowy. Opisał problem jaki Izrael ma z Rohanim następująco: „Jeżeli się go pytasz czy do świata zwraca się z przesłaniem pokojowym, uśmiecha się tylko, ale to nie wystarczy.”  Peres w czwartek ostro skrytykował prezydentów Republiki Islamskiej za ich gładkie słowa przed forum światowych polityków w Davos. „Najważniejszymi słowami były te nie wypowiedziane. Nie powiedział nic na temat czy popiera pokój na Bliskim Wschodzie” – stwierdził Peres. „Na pytanie czy jego wizja pokoju dotyczy wszystkich krajów, odpowiedział, że dotyczy tylko tych krajów, które popierają Iran”. Poza tym, stwierdził Peres – Rohani nie obiecał zatrzymania przelewu krwi w Syrii – ani zaprzestania dostaw broni do Syrii, ani finasowania Hisb-Allahu. „Mógłby też zapowiedzieć, że nie chce mieć broni jądrowej i zaprzestanie produkcji rakiet dalekiego zasięgu, które mogą być wyposażone w głowice jądrowe. Nie było też obietnicy zatrzymania działalności Iranu jako światowego centrum terroryzmu”. Dalej Peres kontynuował: „Co dotyczy Izraela, jesteśmy gotowi zawrzeć z narodem Irańskim pokój. Wyciągamy rękę do narodu Irańskiego w geście pokoju, ale dzisiaj zaprzepaszczono ogromną szansę na pokój”. (Arutz 7).

ASHTON WSPOMNIAŁA ŻYDÓW W DEKLARACJI PAMIĘCI O HOLOKAUŚCIE – A NIE W DNIU PAMIĘCI – Wielu Żydów w mediach społecznościowych wyraziło swoje oburzenie i zdziwienie, że Catherine Ashton, wysoka przedstawicielka UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, w wyjaśnieniu do międzynarodowego dnia pamięci o Holokauście 27.01.2014 r. nie wspomniała nic o żydowskich ofiarach, a powiedziała tylko: „Społeczność międzynarodowa pamięta o ofiarach Holokaustu i czci wszystkich, którzy zostali brutalnie zamordowani w najciemniejszych godzinach historii Europy. Szczególnie chcemy uczcić tych, którzy wyróżnili się odwagą i gotowością do poniesienia ofiary podczas chronienia ich prześladowanych współobywateli” (Arutz 7).

IZRAEL ODKRYŁ KOMÓRKĘ AL-KAIDY W JEROZOLIMIE – W środę udało się Izraelowi odkryć zaawansowany plan Al-Kaidy. Komórka terrorystyczna zaplanowała zamach na amerykańską ambasadę w Tel Avivie i kilka zamachów samobójczych w innych miejscach. Izraelskie siły bezpieczeństwa wytropiły komórkę terrorystów we Wschodniej Jerozolimie i zatrzymała trzech Arabów (tzw. palestyńskich), którzy planowali zamachy. Zostali oni wyszkolenie przez kogoś w Gazie, kto pracuje dla przywódcy Al-Kaidy Aima Al-Zawahiri. Arabowie planowali najpierw ostrzelać międzynarodowe centrum konferencyjne w Jerozolimie a potem zabić ładunkiem wybuchowym sanitariuszy i lekarzy. Al-Kaida planowała wysłanie zagranicznych terrorystów by tego samego dnia z terenów arabskich zaatakować także ambasadę USA w Tel Avivie. Pięciu mężczyzn miało z fałszywymi rosyjskimi paszportami polecieć do Izraela by dokonać tego ataku (AP).  Wielkie podziękowania dla wszystkich wstawiających się, którzy wytrwale modlą się by odkryte zostały wszystkie intrygi terrorystów i zostały udaremnione. Służymy wiernemu Bogu, który wysłuchuje naszych modlitw! Proszę módlcie się nadal na tym froncie.  

PARTIA MAHMUDA ABBASA GROZI BOMBARDOWANIEM TEL AVIVU – Fatah, a więc partia przewodniczącego tzw. Autonomii Palestyńskiej (PA) zagroziła na swoje oficjalnej stronie na Facebooku bombardowaniem Tel Avivu. Groźba ta pokazana została w formie wideo brygad męczenników Al Aksa. Chodzi o skrzydło zbrojne Fatahu. Wideo pokazuje, że Tel Aviv zamieniony zostanie w kulę ognia. Także ludność cywilna miałaby być poddana silnym ostrzałom rakietowym. USA, UE, Izrael, Kanada i inne kraje zakwalifikowały Al Aksę do kategorii organizacji terrorystycznych. Palestinian Media Watch (PMW) odkryła wideo we wtorek i przetłumaczyła je. Organizacja ta obserwuje media pod kątem podżegania do nienawiści narodowej i antysemityzmu. Groźby te powstały mimo, że PA bierze udział w pertraktacjach „pokojowych” z Izraelem. Podkreśla jednak, tak jak przedstawiciele Izraela, że PA nie jest zainteresowana pokojem i politycznym rozwiązaniem sytuacji (Arutz 7).

WALCZĄCY W SYRII BRYTYJCZYCY ZOSTALI WYKSZTAŁCENI BY ROBIĆ ŚWIĘTĄ WOJNĘ W ANGLII – Brytyjczycy, którzy walczą w Sarii z reżymem Bashara Al Sadata, są szkoleni na „wojowników świętej wojny” i żądano od nich by po powrocie do Zjednoczonego Królestwa wykonywali zamachy. Wojownicy ci poddawani są w Syrii praniu mózgu i uczeni zakładania komórek terrorystycznych –  poinformował były członek Al-Kaidy. Ekstremiści uczą ich też jak zbudować bombę samochodową i inne ładunki wybuchowe, i w ten sposób byliby gotowi po ich powrocie do Anglii dopuścić się takich zbrodni jak ta z 11 września czy zamachy w Londynie. Istnieją obawy, że około 500 Brytyjczyków do tysiąca bierze udział w wojnie domowej w Syrii. Służby bezpieczeństwa kalkulują ilu tych żołnierzy mogłoby dokonywać zamachów w ojczyźnie (MailOnline).

ODKRYTO WIELKIE KOŚCIOŁY Z CZASÓW BIZANTYJSKICH W POBLIŻU KIRJAT GAT – urząd ds. starożytności wykopał niedawno prawie 1500 letni kościół u czasów bizantyjskich. Rozbudowane mozaiki z części południowej są zachowane w całości. Kościół był częścią osiedla koło głównej drogi z Aszkelonu na wybrzeżu do Bet Guvrin i Jerozolimy. „Odkryto w wykopaliskach sprawiającą wrażenie bazylikę. Ma ona 22 m długości i 12 szerokości“ – powiedział dr Daniel Varga, archeolog prowadzący badania. „Budynek składa się z hali głównej z wejściem z prawej i lewej strony, podzielonych kolumnami z marmuru. Z boku kościoła znajduje się duże podwórko wykończone białą mozaikową podłogą. Jest też cysterna. W podwórku jest też poprzeczna hala także z mozaikami na podłodze w fantazyjnych geometrycznych wzorach. Odkryto także warsztat garncarski łącznie z miskami, lampami oliwnymi i typowymi w czasach bizantyjskich szklanymi naczyniami. Ponieważ w okolicy w tych czasach nie było innych miasteczek, naukowcy uważają, że było to centrum kultu chrześcijańskiego na całą okolicę (Jerusalem Post).

NOWA MUZYKA BARRY’EGO & BATYI SEGAL – Odtwarzaj u siebie w domu czy w pracy nowe piosenki z Izraela. Nowe CD Barry’ego i Batyi Segal pod tytułem „Dzień 7” możecie zamówić w biurze w Monachium lub kupić w sklepie internetowym w Anglii  www.josephstorehouse.co.uk

ROOTS & REFLECTIONS TOUR 2014 – Odświeżcie swoją wiedzę o Izraelu następnej wiosny podczas wycieczki z Barrym Segal i urlopu w tym pięknym kraju. Roots & Reflections Tour 2014 odbędzie się od 22 do 30 kwietnia. Dokładniejsze informacje wkrótce.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

deeo

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.