Wizja dla Izraela_4.01.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 4 stycznia 2013

 Oczekuję Pana, który ukrywa swe oblicze przed domem Jakuba, i w Nim pokładam nadzieję” – Izajasz 8,17.

HAMAS ZAMIAST ABBASA – Premier Netanjahu powiedział we wtorek podczas godziny biblijnej w jego rezydencji: „Każdemu rozsądnemu człowiekowi jest jasne, że Hamas jest w stanie zastąpić tzw. Autonomię palestyńską, przed, czy po traktacie pokojowym jak to było w Gazie.” Była to oczywista reakcja na wypowiedź prezydenta Szimona Peresa, który wezwał przewodniczącego Mahmuda Abbasa do nowej  rundy rozmów pokojowych. Netanjahu powiedział, że nie wierzy w skuteczność ustępstw lub wycofania się i jest przeciwny głosom, które go do tego cięgle wzywają. Chce natomiast nadal utrzymać wysiłki dyplomatyczne i to z odpowiedzialnością, mądrością i bez pośpiechu. Izrael nie może stać się trzecią, irańską bazą terrorystyczną  wewnątrz kraju. Pokój może nastać tylko wtedy gdy zagwarantowane jest bezpieczeństwo. Netanjahu dodał, że reżym PA może w każdym momencie zostać obalony jak to widzimy w Egipcie i Syrii (Jerusalem Post). Proszę módlcie się o premiera Netanjahu. Oby został wzmocniony, słusznie rozsądzał i mądrze decydował, jeśli miałoby chodzić o traktat (rzekomo) pokojowy z zadeklarowanymi wrogami Izraela.  

HAMAS DO ABBASA: DAJCIE NAM PA – Terroryści Hamasu krytykują prezydenta PA Abbasa, ponieważ niedawno wyjaśnił, że po wyborach w Izraelu dyplomacja nadal będzie w stagnacji, że powinien rozwiązać PA, a odpowiedzialność za Zachodni Brzeg oddać znowu rządowi Izraelskiemu. W wywiadzie prasowym Abbas powiedział: „Jeśli po wyborach nie nastąpi postęp zadzwonię do Netanjahu i powiem mu: <Drogi przyjacielu, panie Netanjahu, zapraszam pana do naszej centrali. Proszę usiąść na moim miejscu, wziąć klucze i być odpowiedzialnym za  Autonomię tzw. Palestyńską.> W odpowiedzi zatelefonował wysokiej rangi członek Hamasu, mianowicie zastępca szefa biura politycznego Moussa Abu Marzouk do Abbasa, żeby klucze przekazał organizacji terrorystycznej Hamas, a nie Izraelowi. „Dlaczego miałyby być one przekazane Netanjahu? My jesteśmy pewniejsi… Hamas udowodnił swojej opozycji, że blokada Gazy nie działa a walki z Izraelem systematycznie wygrywa. To wzmocniłoby wysiłki pojednania Fatahu z Hamasem” – powiedział Abu Marzouk (Haaretz).

RANNI PODCZAS TAJNEJ OPERACJI – Żołnierze Izraelskich Sił Obrony (IDF=Israel Defense Force) zostali lekko ranni podczas wybuchu zamieszek w arabskiej wiosce Tamon w Dolinie Jordanu. Do niepokojów doszło kiedy komando przebrane za handlarzy warzyw zatrzymało czołowego członka grupy terrorystycznej. Wprawdzie były zamieszki, ale oddział IDF wykonał swoje zadanie. Przedstawiciel IDF podkreślił, że przeciwnie do twierdzeń mediów PA rannych zostało tylko 5 Arabów; poza tym rannych zostało także dwóch żołnierzy. *  W poniedziałek Arabowie obrzucali koktajlami mołotowa grób Raheli na południe od Jerozolimy; nikt nie został poszkodowany (Arutz 7).  Proszę módlcie się, by złapanych zostało jeszcze więcej terrorystów i ich przywódców. Módlcie się także o ochronę żołnierzy IDF, którzy wykonują takie zadania.  

PRZEDSTAWICIELE EGIPTU: IZRAEL ZOSTANIE SKASOWANY W CIĄGU DZIESIĘCIU LAT– Essam al-Aryan, przedstawiciel Bractwa Muzułmańskiego, które doradza egipskiemu prezydentowi, w ostatnich dniach próbował rozpowszechnić dezinformację, że Żydzi mają powrócić do Egiptu. We wtorek rezydująca w Londynie gazeta donosiła, że Izrael według szacunków al-Aryans w ciągu dziesięciu lat zostanie zlikwidowany. Przedstawiciel Bractwa , który piastuje urząd zastępcy przewodniczącego partii wolności i sprawiedliwości, wyjaśnił, że Żydzi muszą wrócić do Egiptu by zrobić miejsce dla „uchodźców” tzw. Palestyńskich. Dodał, że Izrael skazany jest na porażkę. „Nie będzie już więcej Izraela. A zamiast niego będzie „Palestyna”, która będzie ojczyzną Żydów, Muzułmanów i Druzów”. Z pałacu prezydenta słychać, że odcina się od takich głosów. (Ynet)Zasadzę ich na ich ziemi, a nigdy nie będą wyrwani z ziemi, którą im dałem – mówi Pan Bóg twój“ – Amos 9,15.

MIESZKAŃCY DAMASZKU – Znów na przełomie roku musieli słyszeć odgłosy artylerii. Pociski trafiały w przedmieścia południowe i wschodnie, nadal zajęte przez rebeliantów. Centrum miasta nadał trzymane jest przez wojska rządowe. Wczesnym wtorkiem rebelianci zaatakowali punkt kontrolny w okolicy Betzeh. Dzień wcześniej granaty spadły na południowe przedmieście Daraya, gdzie armia rozpoczęła ofensywę by odbić te osiedla. Lotnictwo Assada bombardowało przedmieścia wschodnie oraz utrzymane przez rebeliantów drugie co do wielkości miasto Alleppo, ale także i inne miejscowości. W międzyczasie życie straciło szacunkowo 45.000 ludzi w powstaniu rozpoczętym na początku 2011 roku. Ataki z granatników dotknęły także stare miasto w Homs. Homs leży na ważnej strategicznie autostradzie północ-południe. Duże części starego miasta zostały zrównane z ziemią. Grupa obserwatorów praw człowieka związana z opozycją doniosła, że w ostatnim dniu roku 2012 zabitych zostało 160 osób, w tym 37 żołnierzy rządowych. Syryjska wojna domowa jest najdłuższa i najbardziej krwawa ze wszystkich konfliktów w arabskim świecie w ostatnich 2 latach (Haaretz).

CHRZEŚCIJANIN ŚCIĘTY – Według doniesień rebelianci mszczą się na mniejszościach, które nie opowiedziały się jasno przeciw kontrowersyjnemu prezydentowi Baszarowi Assadowi. Agnes-Mariam de la Croix, syryjska zakonnica powiedziała zachodnim mediom jak taksówkarz został wyciągnięty z samochodu i został ścięty. Jego ciało zostało rzucone wałęsającym się psom. Jakie przestępstwo popełnił ten człowiek? Słyszano jak jego brat skarżył sią na postępowanie rebeliantów. Siostra Agnes-Mariam powiedziała, że fakt że taksówkarz był chrześcijaninem uczynił z niego cel ataków. Powiedzieli oni, że brutalne przestępstwa popełniane przez rebeliantów przez zachodni świat i media są całkowicie ignorowane. „Zamieszki spowodowały powstanie islamskich ugrupowań, które nie są zainteresowane budowaniem nowego rządu, a prowadzeniem wojny religijnej. Chrześcijanie płacą za to ogromną cenę”. Wielu rebeliantów zostało sprowadzonych spoza Syrii, powiedziano im, że będą walczyć z wojskami syjonistycznymi i izraelskimi, przez co będą jeszcze chętniej zabijać każdego kto wejdzie im w drogę (Israel Today, Ryan Jones). Proszę módlcie się o chrześcijan, którzy jeszcze są w Syrii. Oby byli ochronieni przed strachem i przemocą. Módlcie się o pociechę Bożą dla tych, którzy stracili swoich bliskich czy majątek. Oby Bóg w jego miłosierdziu ustanowił przywódców w Syrii, którzy zechcą by rząd służył wszystkim mieszkańcom.    

3.OOO NOWYCH DRZEWEK W IZRAELU NA PAMIĄTKĘ OFIAR W NEWTOWN – Ponad 2000 ludzi złożyło się, by zasadzić w Izraelu 3.000 drzewek  na pamiątkę ofiar z Newtown, Connecticut. Syjonistyczna organizacja Hadassah zebrała w przeliczeniu 46.000 € by uczcić pamięć 26 ofiar w szkole Sandy Hook z 14 grudnia. Drzewka posadzono w parku Beersheba o powierzchni 7 km2, który założyła na pustyni żydowska fundacja narodowa. Pomysł lasku powstał na prośbę Veronique Pozner, której syn Noe był jedyną żydowską ofiarą strzelaniny. Pozner prosiła, by nie przesyłać jej prezentów, ale zasponsorować drzewa w Izraelu. Przewodniczący fundacji Marcie Natan szybko zdecydował, że chce uczcić wszystkie ofiary nie tylko Noego. „Masakra poruszyła każdego i wszyscy chcą wyrazić swoją solidarność z rodzinami” – stwierdził Natan (JTA).

NAJLEPSZA GOSPODARKA NA ZACHODZIE – Izraelska gospodarka wzrosła w 2012 roku o szacunkowo o 3,3% wolniej niż w poprzednich trzech latach, ale i tak przeciętnie 1,4% szybciej niż w innych zachodnich gospodarkach. W 2011 roku wskaźnik wzrostu wynosił tylko 4,6% głównie z powodu zwalniającej gospodarki w Europie, gdzie działają najwięksi partnerzy handlowi Izraela, oraz z powodu słabszego wzrostu w USA i w Azji. „W obliczu sytuacji międzynarodowej izraelskiej gospodarce idzie dobrze” – stwierdził Schlomo Yitzhaki, z rządowego urzędu statystycznego (Reuters).

TERMIN NASTĘPNEJ PODRÓŻY ROOTS & REFLECTIONS: 2.-10. CZERWCA 2013 – przyłączcie się do Bary’ego Segala w czwartej corocznej podróży,  „Podróży do środka ziemi”. Ta pełna przygód wycieczka łączy starożytny Izrael z tym współczesnym. Razem odwiedzimy różne miejsca – od supernowoczesnych plaż Herzlii, poprzez Morze Galilejskie do archeologicznych cudów Miasta Dawida. Będziemy żeglować drewnianymi łodziami po Jeziorze Genezaret i przejdziemy tunelem pod murami Ściany Płaczu – a nawet jeszcze więcej. Dalsze informacje uzyskacie u Pani Pollly w biurze Arch Tours w Anglii pod tel: 0044-1372 843678 lub mailowo: polly@archtours.co.uk.

PROSZĘ POMÓŻCIE Tylko w listopadzie 2012 Izraelczycy ucierpieli od 1.506 nalotów rakiet wystrzelonych przez terrorystów w Gazie. Wielu żydowskich mieszkańców zostało rannych, setki do dziś przeżywa szok, wiele rodzin przez ten konflikt straciło swoich najbliższych. Teraz Izrael likwiduje milionowe straty. Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspiera potrzebujących i instytucje finansowo w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, by wspomagali nas w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje uzyskacie na  http://www.visionfuerisrael.de/spenden lub pod numerem telefonu w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595. Wielkie dzięki!

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

topodin.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.