Codzienne rozważania_2.01.2013

Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem, stare przeminęło nowe jest tutaj” (2Kor 5:17 NIV).

Słowo uczy nas bardzo wyraźnie, że Chrystus został zabrany wprost z tego starego stworzenia i posadzony po prawicy Bożej w niebiosach. Z drugiej strony pokazuje nam, że Jego obecność tutaj, i nasza duchowa jedności z Nim, oznaczają, że ze względu na wszelkie duchowe cele i zasoby, również my jesteśmy w niebiosach w Chrystusie… Prośmy Pana, aby dał nam prawdziwe, duchowe, szybkie i żywe zrozumienie tej wielkie prawdy dotyczącej naszego Pana Jezusa, tej wielkiej rzeczywistości nowego stworzenia, do którego jesteśmy doprowadzeni i stosujmy to, praktykujmy to, i działajny na tej podstawie dzień po dniu.

Może będziesz musiał się udać na miejsce, gdzie nie ma tak wiele duchowego bogactwa, gdzieś na zewnątrz, gdzie nie ma się czym karmić. Pamiętaj, masz Chrystusa, całą Ziemię, leżącą przed tobą. Może będziesz musiał iść tam, gdzie jest wszystko z wyjątkiem odpocznienia, duchowego odpocznienia, gdzie jest strapienie, troska, pęd, zmaganie. Pamiętaj: jesteś w tej Ziemi, jesteś w Chrystusie, masz Jego jako swoje Odpocznienie. Być może będziesz musiał pójść do bitwy, w konflikt, w straszliwą aktywność przeciwnika zwróconą przeciwko tobie. Pamiętaj: jesteś w Chrystusie, Który jest Zwycięstwem, pełnym, ostatecznym zwycięstwem. To jest prawdą, bez względu na to, co przeciwnik może mówić o tym. Chrystus jest wszystkim, czego potrzebujemy do życia, które Go uwielbia. To jest to, czym jest Chrystus, co mamy w nowym stworzeniu.

Oryg.:  T. Austin-Sparks from: The Essential Newness of the New Creation – Chapter 4

_________________________________________________________________________

1 stycznia  | 3 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

оптимизация сайта под поисковые системы

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.