Wybieraj pierwszą miłość

Graham Cooke

Nie my wybraliśmy Boga, to Bóg wybrał nas i jako pieczęć na naszym sercu dał nam Swoją miłość. Strzec nas ma żarliwość Jego uczucia do nas w Chrystusie. Wybór tej miłości ponad wszystko inne uzdalnia nasze serca do tego, aby były pochwycone przez bardzo prawdziwe uczucie Ojca do nas. Nasza relacja z Nim jest ugruntowana na tym, co On nam udostępnił w Chrystusie.

Jak zawsze, gdy mówimy o byciu w relacji z Bogiem istotą jest prowadzenie się; dominują tutaj tożsamość i wartość własna. Zawsze można stwierdzić, którzy chrześcijanie pochodzą ze zubożonej duchowo tradycji, ponieważ oni działają w taki sposób jak świat, a nie zgodnie ze wzorami Królestwa.

Wielu chrześcijan zachowuje się tak, jakby fakt, że znaleźli się w Chrystusie, ich bycie w Chrystusie, nie miało żadnego znaczenia jeśli chodzi o uczucia Boga. Wszystko co otrzymują przychodzi do nich dzięki temu, jak żyją, zamiast z Łaski i ich umieszczenia w Chrystusie. Mają niewielkie, lub żadne, pojęcie koncepcji „tej Łaski, w której stroimy„.

Być kochanym przez Boga to wszystko. Stawanie się Umiłowanym Boga jest główną częścią naszej historii i podróży. Nikt tak nie kocha jak Bóg, nikt nas tak nie rozumie jak Bóg, nic nie może oddzielić nas od tej miłości, ponieważ Jego miłość nigdy nie zawodzi.

Ojciec udzielił nam podwójnej miary. Nie tylko jesteśmy w Chrystusie, lecz również Chrystus jest w nas, wzbudzając w nas oczekiwanie chwały. Jeśli nasza tożsamość jest zdecydowanie ustabilizowana na tym, kim jest Chrystus w nas, mogą dziać się wspaniałe rzeczy. Rozpadają się warownie, umysły są odnawiane, nasz duch odbudowywany i nasze życie przemieniane.

Jest taka mowa, którą nazwałem „Remodeling” („przebudowa”) z „Art Of Thinking Brillantly”. Skupia się na doprowadzeniu ludzi do takiego myślenia o ich sytuacjach życiowych, jak myśli o tym Bóg. Gdy przebudujemy nasze koncepcje życia i uzgodnimy z ideą Chrystusa w nas, wtedy otwiera się przed nami całkowicie inny sposób bycia z Bogiem. Na przykład, gdy „uważamy siebie za martwych dla grzechu, a żywych dla Boga” (Rzm. 6:11), coś musi się zmienić w naszym patrzeniu na siebie. Przebudowanie jest sposobem postrzegania, które naprawia i odbudowuje nasz sposób myślenia, a to otwiera nas na Boga i Jego pełnię.

Jedna z moich ulubionych konferencji została nazwana „Brakujący kawałek”. Jest to prawdopodobnie jedno z najlepszy wydarzeń, jakie zrobiłem na temat miłości Bożej. Jedno pełne mocy przesłanie pt.: „Łącząc się z Bożą pasją” dotyczy naszego powrotu do pierwszej miłości. Jest to miłość, która istniała przed Rodz. 1:1. Jest to miłość między Ojcem i Synem. Potrzeba miłości Boga do Boga, ponieważ wyłącznie Bóg może kochać Boga całkowicie. Wszystko, co my dajemy Bógu, musi najpierw od Boga pochodzić (1Jn. 4:19). Życie w Chrystusie to nauka otrzymywania od Boga. Żadne dokonania nie są potrzebne. Schematem Królestwa jest to, że wszelkie nasze doświadczenia biorą się z tego, kim Bóg chce być dla nas.

Nikt nie staje się nowym człowiekiem, zmieniając swoje zachowanie. Odkrywamy osobę, którą już jesteśmy w Chrystusie i tak się zachowujemy. Być odnowionym w Pierwszej Miłości oznacza powrót do życia, które pozwala ci być cudownie kochanym! Musimy więc pokutować ze skupiania się na swoich własnych czynach i odnowić nasze życie w szczególności ku reagowaniu na Bożą pasję!

Wybieranie Pierwszej Miłości powinno oznaczać dla nas wszystko. Nasze miejsce startu jest gwarancją wyniku końcowego. Utrzymywanie siebie w tej miłości Bożej oznacza, że wybieramy dla siebie to, co Bóg już wybrał dla nas. Zawsze musimy wybierać to, żeby być Umiłowanymi, a wtedy wszystkie korzyści Bożego uczucia dla nas uwolnią nas do uwolnienia tych wszystkich, z którymi jesteśmy połączeni.

topod

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.