Zasady prorokowania

Logo_Charisma_propheticinsight

Hubie Synn

Czy szukając daru proroctwa, bierzesz sobie następujące rzeczy do serca?

Czy prorokowanie jest jednym z twoich duchowych darów? Gdy zaczynamy funkcjonować w naszych duchowych darach, konieczna jest duża miara nauki i rozszerzania. To się nie dzieje tak po prostu – wymaga to wysiłku z naszej strony.

Kiedy starałem się dowiedzieć jak najwięcej o moim darze i służyć nim wiernie, widziałem jak Bóg powiększa go na różne sposoby. Chcę zachęcić ciebie, abyś przyjął takie samo podejście. Wierność oznacza współpracę z Duchem Święty i wykonywanie swojej części obowiązków. Pozwólcie, że podzielę się z wami najbardziej istotnymi zasadami, które odkryłem wzrastając w proroczym darze.

1. Nie bój się. Pierwsza zasada – nie bój się – wydaje mi się budzić największy niepokój. Odkryłem, że kluczem do skonfrontowania się ze strachem jest przyznać się do niego, a następnie powiedzieć: „nie” i przejść do tego, co Bóg mówi, żeby zrobić.

2. Przesiewaj pobudzenie. Gdy czuję się pobudzony do tego, aby coś komuś powiedzieć, nie pędzę do tej osoby natychmiast, lecz czekam, aby sprawdzić czy pobudzenie nadal trwa, ponieważ chcę być absolutnie pewien, że to Bóg mnie kieruje. Oczekując, sprawdzam siebie, aby wiedział, że jestem w porządku wobec Boga, że nie kierują mną złe motywacje jeśli chodzi o to, co mam zrobić (2Kor 13:5).

3. Ustanów granice. Zachęcam cię: podejmij wielki wysiłek, aby chronić swoje małżeństwo i relacje rodzinne. Ustanów granice znacznie dalej niż potrzeba, aby każdy wiedział jak poważnie traktujesz wewnętrzną integralność i chronisz najważniejsze twoje relacje. Idziemy jedną dodatkową milę, aby chronić nasze małżeństwa i służbę choćby przed śladem skandalu.

4. Nie goń za proroctwem. Niektórzy za bardzo polegają na proroctwie. Lubią tą „pogoń” za słyszeniem od Boga. Chcą „świeżego słowa” na każdy dzień. Nie tak to Bóg zaplanował. Biblia mówi, że mamy żyć z wiary, a nie na podstawie tego, co przed oczyma (2Kor 5:7). Prorocze słowo może dać nam coś, czego możemy się uchwycić, lecz nie jest to nasz chleb powszedni. Jeśli polegasz na proroku, pastorze, starszym, diakonie, doradcy czy kimkolwiek innym, że będzie ci regularnie wskazywał kierunek to prawdopodobnie znajdujesz się w niezdrowej sytuacji.

5. Pozwól na to, żeby się to słowo odkrywało. Wiele proroctw wskazuje na ogólny kierunek, lecz nie są tak szczegółowe, jak byśmy sobie tego życzyli. W czasie, gdy oczekujemy na wypełnienie się, proroctwo pomaga nam utrzymać uwagę, ekscytację i zaangażowanie w pracy.

6. Podążaj z prądem. W miarę jak poruszasz się w darach i poddajesz siebie Bogu, Pan może korzystać z twojego czasu w taki sposób, który będzie wydawał się bez sensu. Radzę: postępuj zgodnie z tym. Zrezygnuj ze swego planu, Bóg jest autorem czasu i godny jest tego, aby planować twój kalendarz. Jego dzienny rozkład zajęć powinien być twoim jedynym planem; ani mniej, ani więcej. Może będziesz musiał zmienić swój paradygmat, ponieważ w życiu nie chodzi o to, aby dopasować Boga do twojego dnia, lecz o to, aby pozwolić Bogu wypełnić i porządkować twoje dni.

7. Utrzymuj czystość serca, przebaczając. To zdumiewające, jak długo potrafimy nosić rany. To jest zasada dla każdego z nas: utrzymuj serce w czystości. Pozwalaj Bogu uzdrawiać obszary zgorzknienia i złamania, nie dopuść do tego, aby stały się przeszkodami w pracy, którą Pan wykonuje obecnie i przez całe życie.

8. Znajdź mentora. Posiadanie mentora uczyniło cuda w moim wzroście w proroczej służbie. Mam kogoś, kto odpowiada na moje pytania, daje rady, oferuje zachętę i wzbudza radość ze wspólnej przyjaźni. Jeśli masz prorocze powołanie na swoim życiu, módl się o to, aby Bóg dał ci mentora, wobec którego będziesz odpowiedzialny, kto pomoże ci zrozumieć dar i to jak go używać.

9. Niech twoja służba wzrasta i będzie unikalna. Wierzę, że każdy osobisty duchowy dar manifestuje się w unikalny sposób przez osobowość człowieka, jego silne strony i powołanie w Chrystusie.

Są to generalne zasady, nie taśma produkcyjna naszych darów. Zachęcam cię, abyś wzrastał w swój wyjątkowy sposób. Nie bój się, jeśli Bóg robi z tobą coś inaczej niż z innymi. Sposób w jaki Jego miłość będzie się wyrażała przez twoją osobowość, relacje, dary i talenty będzie wyjątkowy i wspaniały. Trzymaj się tych różnic, ucz się z nich. Niech wzrasta w tobie fascynacją przygodą poznawania tego, do czego Bóg cię stworzył.

Wandering-prophet Adapted from The Tales of a Wandering Prophet by Hubie Synn, copyright 2015, published by Charisma House. This book will show you how God has destined you for extraordinary things, no matter where you come from. Sharing his remarkable adventures the author shows you how to hear from God and demonstrates how God can use anyone for His glory. To order your copy click here.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.