12to latka skarży ojca za „uziemienie” jej i wygrywa sprawę

QUEBEC, 9 kwietnia 2009 (LifeSiteNews.com) – Gatineau przegrał w poniedziałek odwołanie od sprawy, po tym, gdy sąd niższej instancji zasądził w czerwcu zeszłego roku, że zadał zbyt surową karę swojej 12to letniej córce.

Sprawa dotyczy rozwiedzionego mężczyzny, który mówi, że złapał w 2008 roku swoją córkę, nad którą sprawuje opiekę, która przeglądała zakazane strony i wysyłała „swoje niewłaściwe zdjęcia” online. Ojciec powiedział jej, że za karę nie będzie mogła jechać ze swoja klasą na wycieczkę do Quebec na zakończenie szkoły, pomimo że jej matka już wcześniej pozwoliła na to. Dziewczyna skontaktowała się ze swoim prawnym pomocnikiem, który prowadził bitwę rodziców o opiekę nad nią, a ten przekonał sąd, aby nakazał zgodę na wyjazd dziewczyny z klasą. Ojciec odwołał się od tej decyzji, pomimo że córka pojechała w międzyczasie na tą wycieczkę.

Sąd odwoławczy wielokrotnie ostrzegał, że jego wyrok w tej sprawie nie może być uważany za otwarte zaproszenie dla dzieci, aby podejmowały prawne działania przeciwko rodzicom, którzy ich 'uziemili’ (tzn. zatrzymali za karę powodu w domu – przyp.tłum.) Obecnie dziewczynka mieszka z matką.

Oskarżyciel, Lucie Fortin, powiedziała, że staranie się o sądowe obalenie dyscypliny ojca było „ostatecznością”. Problem zachodził między ojcem, a matką i dziecko poprosiło sąd o interwencję, ponieważ to było niewłaściwe dla niej” – powiedziała.

Adwokat obrony powiedziała mediom, że ojciec był „zdumiony”.

„Zaczęliśmy od sytuacji, w której dziecko chciało mieszkać ze swym ojcem, a po tym wszystkim, co się stało, nie rozmawiają już ze sobą” – powiedziała adwokat, Kim Beaudoin. „W każdym razie ojciec, nie ma już żadnej władzy nad tym dzieckiem”. „Oskarżyła go, ponieważ nie szanowała jego zasad. Trudno jest wychowywać dziecko, które jest szefem”.

Beaudoin powiedziała, że jej klient odwoła się do Sądu Najwyższego Kanady.

„Jako obywatel Quebec, nie byłam dumna, gdy przeczytałam wyrok. Nie mogę uwierzyć, że na to pozwoliliśmy dziecku”. – powiedziała magazynowi Canwest.

W czerwcu zeszłego roku dr Albert Mohler, prezes Teologicznego Seminarium Południowych Baptystów (Southern Baptist Theological Seminary of the Southern Baptist Convention), nazwał pierwszy wyrok sądu przeciwko ojcu „kolejnym kubłem zimnej wody” (dosł.: „another chilling precedent”), mówiąc, że jest to tak oburzające, że brzmi jak parodia. „To ta sędzina powinna zostać uziemiona i wysłana do swego pokoju” – powiedział Mohler. Wskazał na to, że zasady, które złamała dziewczyna, z których sąd pomógł jej się wykpić, były zastosowane dla jej ochrony. Policja rozpoznaje internetowe strony randkowe jako popularne okno, przez które seksualni maniacy, żerujący na innych mają dostęp do dzieci.

„Od lat jesteśmy ostrzegani przed tym, że sądy uzurpują sobie prawo do rodzicielskiej władzy. Oglądaliśmy mrożące krew w żyłach sądowe precedensy prawne oraz naruszanie granic przez biurokratów i rządowych urzędników. Rodzice są zastępowani przez profesjonalistów, którzy są „ekspertami” od tego, jak wychowywać dzieci innych ludzi”.

——————————-

See related LifeSiteNews.com coverage: Quebec Judge Overrules Father’s Decision to Ground His Sixth-Grade Daughter http://www.lifesitenews.com/ldn/2008/jun/08062009.html

заказать поисковая оптимизация сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.