20.000 muzułmanów zaatakowało w Kairze kościół

ASSIST
News Service (ANS) –
PO
Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA
Visit our web site at:
www.assistnews.net


E-mail: danjuma1@aol.com

Środa,26 listopada 2008

Michael Ireland główny korespondent ASSIST NNews Service

KAIR, EGIPT (ANS) – Około tysiąca chrześcijan zostało dziś zamkniętych wewnątrz Ortodoksyjnego Kościoła Koptyjskiego Marii Dziewicy w West Ain Shams, Kair, gdy ponad 20.000 muzułmanów zaatakowało ich kamieniami i butlami z butanem. Ksiądz, o. Antonious, powiedział, że sytuacja jest „skrajnie niebezpieczna”.

Asyryjska Międzynarodowa Agencja Informacyjna [Assyrian International News Agency (www.aina.org )] przekazuje, że tłum muzułmanów zaatakował kościół blokując obie strony ulicy i otaczając budynek kościoła. Wyłamane zostały drzwi i zdemolowane całe pierwsze piętro. Tłum skandowa wersy dżihadu jak i slogany typu: „zdemolujemy ten kościół” i „Poświęcimy nasza krew i nasze dusza, poświęcimy siebie samych dla ciebie, islamie”, podczas gdy uwięzieni chrześcijanie śpiewali „Panie, miej miłosierdzie”.

Jak podaje dalej AINA incydent zaczął się przy okazji dzisiejszego uroczystego otwarcia części kościoła, gdy muzułmanie pośpiesznie założyli we wczesnych godzinach rannych meczet, zajmując pierwsze piętro nowo zbudowanej powierzchni budynku i zaczęli tam modlić się.
AINA przekazuje: „Gdy służby bezpieczeństwa usiłowały rozproszyć tłum, uczestnicy uzbrojeni w kije i butan, noże i inne ostre narzędzia poszli do sąsiednich domówi sklepów, których właścicielami są chrześcijanie. Świadkowie twierdzą, że w tłumie brały udział zarówno dzieci, nawet 8-letnie, jak i ludzie starsi po 50tce, a nawet kobiety”.

Agencja przypomina, że budynek kościelny był pierwotnie fabryką, która została zaadaptowana do obecnego stanu. 5 lat było potrzeba, aby zebrać wszystkie potrzebne dokumenty i zgody władz, aby można było założyć kościół. Organizacje praw człowieka i prawnicy odmówili wejścia do obleganego kościoła.

Filmy
pokazujące tłumy atakujące kościół w Egipcie.

film

Część
tłumy atakująca kościół koptyjski w Kairze.

Filmy znajdują się na stronie AINA:

www.aina.org/images/en_shams1.wmv

www.aina.org/images/en_shams2.wmv
,


film

tłum
atakujący kościół i skandujący: „Allahu Akbar!” (Bóg
jest wielki).


film

Siły
bezpieczeństwa w zamieszkach na zewnątrz kościoła w Kairze.

Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995.
Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona znajduje się na:

Michael’s Wor(l)d BLOGS

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *