ANS – Atak na szkoły prowadzone przez misjonarzy w Indiach


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Czwartek 11 października 2007

Chrześcijańska szkoła została zaatakowana za to, że nie ogłosiła święta w czasie hinduskiego festiwalu
James Varghese specjalnie dla ASSIST


RAIPUR, CHATTISGARH, INDIA (ANS) –
członkowie mało znanej grupy zwanej Dharma Sena (Religijna Armia), ekstremistycznego hinduskiego skrzydła Vishwa Hindu Parishad (Światowej Rady Hindi) splądrowali dwie szkoły prowadzone przez misjonarzy w Raipur za to, że nie ogłosiły święta w „Pitramoksha Day” (Father’s Salvation Day) w środę 10 października. Twierdząc, że władze szkół Holy Cross oraz Saint Xavier’s „przejęły zachodnią kulturę”, członkowie Dharma Sena zniszczyli również autobusy. Te informacje zostały podany przez Global Council of Indian Christians (GCIC) na ich witrynie

http://www.persecution.in


Władze ogłosiły święto 10 października we wszystkich państwowych instytucjach edukacyjnych w stanie Chhattisgarh. Problemy pojawiły się, gdy członkowie Dharma Sena uzbrojeni w kije i pałki zniszczyli dwa autobusy należące do szkoły Saint Xavier w Ashoka Towers wysoko w Shankar Nagar obszaru Rampur, przekazuje inspektor policji Shashi Mohan Singh.


Lider Dhama Sena, Kishore Kothari, powiedział: „Szkoły misjonarskie ogłaszają święta w zachodnich terminach, lecz nie szanują hinduskich. Jeśli mój syn pójdzie do szkoły w dniu 'Pitramoksha Day’ to jak może się nauczyć tradycyjnych rytuałów?” Powiedział też: „Jeśli dyrekcje szkół misyjnych nie zmienią swojej postawy to można się spodziewać, że będą miały miejsce dalsze protesty”.


James Verghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS.

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.