ANS – Czy prześladowania dotarły do USA?


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


NIedziela, 9 grudnia 2007
Czy prześladowania chrześcijan dotarły do Ameryki?
Jeśli tak, czy jesteśmy gotowi?


Dan Wooding założyciel ASSIST Ministries –
podobnie jak wielu z was zszokowany śledziłem wiadomości o dwóch dzisiejszych (niedziela) strzelaninach w Kolorado. Pierwsza miała miejsce centrum misyjnym Youth With A Mission (YWAM) w Arvada, Colorado, gdy wcześnie rano uzbrojony mężczyzna, któremu powiedziano, że nie może przenocować w ośrodku, zabił dwóch pracowników misji. Oświadczenie YWAM stwierdza, że zabici to Tiffany Johnson, lat 26, z Minnesota oraz Philip Crouse, lat 24, z Alaski. Oboje służyli jako pracownicy obozu YWAM Arvada campus. Trzecia ofiara, Dan Griebenow, 24 lata, otrzymał kulę w szyję i znajduje się w krytycznym lecz stabilnym stanie. Czwarta, to Charlie Blanch, 22 lata, ucierpiał na rany postrzałowe nóg.
Około 12 godzin później uzbrojony mężczyzna postrzelił osobę w The New Life Church, mega kościele Colorado Springs zanim ochrona zastrzeliła go. Mężczyzna z New Life Church został zastrzelony przez ochronę kościoła po wejściu do budynku z karabinem tuż przed 13.00 godziną i otwarciu ognia, jak przekazuje szef policji w Colorado Springs, Richard Myers. Myers mówi, że jeszcze jedna osoba zmarła na miejscu, jak się wydaje była to nastoletnia dziewczyna. Cztery osoby w stanie zagrożenia życia zostały przewiezione do szpitala.
Oficerowie SWAT po przeszukaniu New Life znaleźli kilka podejrzanych urządzeń, Myers powiedział, że przeszukania będą kontynuowane ponownie w niedzielę wieczorem.


W chwili pisania nie było jeszcze wiadomo, czy strzelanina w Colorado Springs miała jakiś związek z tą na przedmieściu Denwer około 100 km na północ. Władze Arvada powiedziały, że nie został jeszcze nikt złapany tutaj. YWAM prowadzący misyjny program szkoleniowa ma małe biuro w Światowym Centrum Modlitwy na terenie kampusu New Life.


Wielu będzie pytać, czy jest to już początek prześladowań ewangelicznych chrześcijan w Ameryce, czy też są to odizolowane przypadki. Jeśli jest to początek prześladowań tuta, to zastanawiam się czy jesteśmy gotowi na to, co jeszcze przed nami? Czy Amerykanie będą się w przyszłości dwa razy zastanawiać nad pójściem do kościoła, wiedząc, że jakiś szaleniec może powtórzyć swoje okrucieństwa? Miliony na całym świecie spotykają się z tymi niebezpieczeństwami od wielu lat w takich krajach jak: Indie, Iran, Irak, cały Środkowy Wschód, a nawet w Nigerii, gdzie urodziłem się parze brytyjskich misjonarzy. W czasie ostatniej podróży do Indii pytałem pastora jak się modlić o niego.
Zastanowił się chwilę i powiedział: „Proszę, nie módl się o to, aby ustały prześladowania. Uważamy to za przywilej, że cierpimy dla Chrystusa”.
Kiedyś brat Andrzej odwiedzał pewien zamknięty kraj i został zapytany: „Ilu pastorów w twoim kraju [Holandii] przebywa w więzieniach za swoją wiarę?” Odpowiedział: „Nie sądzę, żeby jacyś byli”. Ten chrześcijański lider powiedział wtedy: „Dlaczego nie? Przecież Biblia mówi, że ci, którzy żyją pobożnie w Chrystusie Jezusie, będą cierpieć prześladowania!”.


Wierzę, że cierpienie i prześladowania są częścią „normalnego chrześcijańskiego życia” i że my, tutaj w Stanach Zjednoczonych, byliśmy przed tym chronieni. Proszę Ewangeliczny Kościół w Ameryce, abyśmy się przygotowali na to, co może być przed nami i zjednoczyli się pod sztandarem Jezusa Chrystusa, który okazał nam tak wiele miłości. I proszę, nie przestawajcie chodzić do kościoła. Zdawajmy sobie sprawę z tego, że jego „sztandarem nad nami jest miłość” i nie możemy dopuścić do tego, aby szaleńcy z bronią powstrzymali nas przed czczeniem zmartwychwstałego Zbawiciela.– – – – – – – – – – – – – – – – – –
Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni. Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz  ASSIST News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie. Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books. Książkę można zamówić na:


www.fromtabloidtotruth.com
.
danjuma1@aol.com.
продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.