ANS – Klownowanie dla Chrystusa


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609
USA
Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Poniedziałek

3 września 2007

Monday, September 3, 2007

Klawnowanie dla Chrystusa

‘Zabawmy się!’

Patrick Reilly specjalnie dla ASSIST News Service


na linie

BRISTOL, UK (ANS) – Jako dziecko, Roly Bain zabawiał rodzinę i przyjaciół, i zawsze, gdy śmiali się z radości,  ogłaszał: „Gdy dorosnę chcę być klawnem” – idąc śladami ogromnych rozmiarów stóp swojego idola,   światowej sławy „Coco the Clown”, Niki Poliakowa.  Lecz Pan miał swoje plany i cele dla Roliego  i w 1978 roku Pan zdecydował, że Roly będzie ordynowanym duchownym Anglikańskiego Kościoła – i to nie był żart.

Wiernie służył jako parafialny kapłan w Londynie, lecz nigdy nie stracił miłości do błazeństwa, praktycznych żartów  i żonglerki. Przy każdej okazji szacowny wikary  i ojciec dwójki dzieci zmieniał swoje kościele szaty na strój  klowna umiejętnie nakładając makijaż.  W roku 1982 odkrył, że są jeszcze inni klowni,  którzy określili siebie „sieć swobodnych głupków”,  oddanych klownowaniu siedząc w zgromadzeniach kościołów i wspólnie  znanych jako „Święte Błazny”.

Roly nabrał odwagi, aby zmienić swoje „Święte Szaty” na okrycie klowna, aby przekazać kazania  o Bożej miłości poprzez życie,  śmierć i zmartwychwstanie Jezusa – chodząc po linie. O ile niektórzy z siedzących w ławkach unieśli swoje brwi w niedowierzaniu, inni chichotali z radości i słuchali przesłania ewangelii  przekazywanej w zupełnie nieznany im dotąd sposób.

Roly Bain chodzi na linie

na piłce


Wieści o „Błaznach  dla Chrystusa” szybko się rozeszła i wkrótce popłynęły zaproszenia  z katedr,  kościołów, szkół, więzień i chrześcijańskich konferencji,  tak że w 1990 roku z błogosławieństwem swego biskupa, odszedł od   kazalnicy, aby podjąć  służbę pełnoetatowego ewangelisty, choć dziwnie wyglądającego.

Wziąwszy rok  wolnego na doskonalenie swego komediowego warsztatu, Roly zapisał się do szkoły cyrkowej „Fool  Time Circus School” w Brystolu, ćwicząc sztukę chodzenia po linie i balansowania na piłce.

Jego oddanie  klownowaniu i dzieleniu się miłością Bożą w najbardziej zdumiewający sposób,  nigdy nie zawodzi w prowokowaniu głębokiej reakcji swoich histerycznych zgromadzeń  bez względu na wiek. Jego wstawiennicze modlitwy z bańkami często są omawiane  jeszcze długo po tym, gdy on sam już zdejmie makijaż i odpoczywa w domu.

Zaprowadzony do kazalnicy, nosząc swój za duży kościelny kołnierz, Roly zaczyna swoje kazania słowami: „Zabawmy się”.  Jego klownowanie dla Chrystusa zdobyło  mu szereg nagród, w tym w 1994 roku „Clown of the year”, (Klauna  roku)  i „International clown of the year” w 1999. Został zaproszony, aby zostać  członkiem College of Evangelists w 2003.

Roly na wielkiej piłce

Jednym z najbardziej zachęcających listów jakie otrzymał, pochodzi od kapelana więzienia kobiecego z Wielkiej Brytanii, który napisał: „Wiele kobiet, przeżyło straszliwe rzeczy i teraz, w niedzielę, zwrócono im część dzieciństwa, które wielu z nich zostało nieludzko wyrwane.
Twoje przesłanie miłości Bożej dla nich i Jego radości w nas wszystkich było tym, czego potrzebowaliśmy”.

Dziś służba Roliego ma już zasięg międzynarodowy, gra i głosi w całej Europie, w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii wspierany przez Faith and Foolishness Trust wraz z poprzednim arcybiskupem Canterbury, Lordem Cary of Clifton, patronem zapisów służby na

www.rolybain.co.uk


topodin.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.