ANS – Lider kościoła domowego aresztowany w Chinach


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Wtorek 5 września 2007

Formalnie aresztowano i znęcano się w więzieniu w Xinjiang lidera kościoła domowego za otrzymywanie Biblii

Michael Ireland główny korespondnent ASSIST News Service

Zhou


Chrześcijański biznesmen z Xinjiang, Zhou Heng, ze swoją córką aresztowany
za przyjęcie 3 ton Biblii.


MIDLAND, TEXAS (ANS) – Dobrze znany lider kościoła domowego został formalnie aresztowany 31 sierpnia za przyjęcie 3 ton Biblii


Zgodnie ze sprawozdaniem przekazanym China Aid Association (CAA – Chińskie Stowarzyszenie Pomocy), Zhou Heng, jest również kierownikiem zarejestrowanej księgarni, która nazywa się Yayi Christian Book Room, gdzie sprzedaje się trochę książek związanych z chrześcijaństwem publikowanych legalnie i oficjalnie w Chinach. Był już zmuszony przez lokalne władze do zamknięcia księgarni przed aresztowaniem.


CAA przekazuje, że formalne aresztowanie Zhou Heng zostało zaaprobowane przezShayibake District Peo ple’s Procuratorate of Urumqi (miejska prokuratura) 31 sierpnia i odpowiednie zawiadomienie przekazane żonie. Na zawiadomieniu, którego kopię CAA uzyskało widoczne jest, że Zhou Heng został oskarżony o „nielegalne działania biznesowe”. Zhou Heng jest obecnie przetrzymywany w Xishan Detention Center.

Został zatrzymany 31 sierpnia, gdy udał się na stację autobusową, aby odebrać 3 tony Biblii. Biblie były podobno sfinansowane przez kościoły południowokoreańskie i miały być za darmo przekazane lokalnie wierzącym. Niemniej, jak przekazuje CAA, chiński rząd zezwala aby wyłącznie państwowy, oficjalny, kościół drukował corocznie i dystrybuował ograniczone ilości Biblii. Jeśli zostanie skazany, może spodziewać się wyroku 15 lat więzienia.

Śledczy z CAA poinformowali, że ostatnio zwolniony został więzień, który był w jednej celi z bratem Zhou. Przekazał on, że brat Zhou był ciężko bity w więzieniu przez innych więźniów i strażników.

CAA pomaga w przeprowadzeniu legalnej obrony w sprawie brata Zhou. Dobrze znany obrońca praw ludzkich, prawnik p. Zhang Xingshui zgodził się reprezentować i bronić Zhou Heng w sądzie.

Co więcej, zgodnie ze sprawozdaniem śledczych CAA, siedmiu liderów domowych kościołów, którzy zostali zatrzymani od 21 sierpnia w czasie spotkań domowego kościoła w Środkowej Mongolii zostało ostatnio zwolnionych po doniesieniach CAA. Czterech pastorów z prowincji Liaoning, w tym pastor QIN Tao (29 lat), WANG Cong (34 lata), WANG Shengjun (34 lata) WANG Youjun (47 lat), wraz z trzema chińskimi liderkami ze Środkowej Mongolii zostało zabranych z ich pomieszczenia uwielbienia we wsi Leizhiwa, miasta Kouhe, Kulun Qi,

Tekst przetłumaczonego zawiadomienia o aresztowaniu stwierdza:

„Urumqi Municipal Public Security Bureau

ZAWIADOMIENIE O ARESZTOWANIU przez

Wu Gong (Sha) Dai Tong Zi (2007) 783 Chen Jihong, za zgodą Prokuratora Shayibake,Zhou Heng, został aresztowany przez tut. Biuro o godzinie 17.00, 31 sierpnia 20007, pod zarzutem nielegalnych działań handlowych. Zhou Heng jest obecnie przetrzymywany w Xishan Detention Center.

August 31, 2007

Pieczęć: Urumqi Municipal Public Security Bureau.

Dalej:
„Jeśli rodziny lub miejsce pracy aresztowanego nie zostaną poinformowane w ciągu 24 godzin po aresztowanie, należy wyjaśnić tego przyczynę. Osoba odpowiedzialna za sprawę: Ma Shujun, Zhang Yong 31 sierpnia 2007. Kopia tego pisma ma zostać przekazana rodzinie lub w miejscu pracy aresztowanej osoby”
.

Prezydent CAA, Bob Fu, President of CAA, mówi: „To kolejna sprawa religijnego prześladowania w mieniu ograniczania nielegalnego handlu. Pastor z Beijin, Cai Zhuohua został skazany w 2004 na 3 lata, za rozpowszechniania Biblii.
Wzywamy chiński rząd do powstrzymania tej taktyki i zezwolenia na to, aby zwykli obywatele Chin mieli dostęp do Biblii”.
оптимизация сайта поисковые системы

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.