ANS – Odpowiedź po czterech latach modlitwy


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Czwartek, 13 grudnia 2007Gospel for Asia

bud


Rdzenny misjonarz GFA, Prem Vatsa i jego kościół modlili się
przez 4 lata o otrzymanie ziemi pod budynek.


ANDHRA PRADESH, INDIE (ANS)
— Benny Moses, regionalny lider Gospel for Asia, poświęca budynek kościoła w Andhra Pradesh, India, 22 września. Wszyscy wierzący cieszyli się, ponieważ po czterech latach modlitwy ten dzień stał się realizacją wielkiego marzenia posiadania dużego miejsca na oddawanie chwały. Gdy rdzenny misjonarz GFA, Prem Vatsa, przybył do tej wioski w 1996 roku, nigdy nie zgadłby tego, że w końcu będzie potrzebował dużego budynku. Większość ludzi czciła bałwany i nie była otwarta na Ewangelię.
Tak więc Prem wynajął mały pokój do zamieszkania i modlił się przez kilka dni, po czym zaczął rozdawać traktaty i dzielić się przesłaniem o Chrystusie z mieszkańcami. Wkrótce jeden wieśniak, Mani Sajiv, wraz z dziećmi zdecydował się iść za Panem. Rodzina Mani’ego zaczęła spotykać się z Prem’em, aby się modlić o wioskę i wyjście ze zwiastowaniem. Przez ich świadectwo, wielu ludzi przyszło do Chrystusa i Prem zbudował małą chatę na miejsce społeczności.
W 1992 roku 21 osób regularnie uczestniczyło w nabożeństwach i wszyscy nie mieścili się w tym malutkich miejscu. W tym czasie Prem i wierzący modlili się i pościli przez 10 dni, aby Pan dał im ziemię pod nowy budynek. Po tym czasie dalej wiernie trwali w modlitwie o swoją potrzebę przez następne cztery lata.


W j. angielskim:


W całej Azji kościoły pojawiają się w obfitości.


Poświęcenie innego budynku.


Dowiedz się coś więcej o Andhra Pradesz, stanie w Indiach, gdzie Prem Vatsa usługuje.


– – – – – – – – – – – –


Gospel for Asia jest misyjną organizacją zaangażowaną w ewangelizację i zakładanie kościołów w niezdobytych rejonach Azji. Obecnie Gospel for Asia wspiera działania ponad 16.000 ludzi zakładających kościoła w 10 krajach.

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.