ANS – Pakistan, porwanie 5 chrześcijan


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com

Niedziela, 6 stycznia 2008

Pakistańscy talibowie porwali pięciu chrześcijan żądając ich wymiany na pięciu aresztowanych wojowników.

Sheraz Khurram Khan Specjalny korespondent ASSIST News Service w Pakistan

Plemienni starsi
w Wana, Pakistan

starsi

PESHAWAR/TANK, PAKISTAN (ANS) – podejrzani wojownicy powiązani z dowódcą Baitullah Mahsudem porwali w piątek pięciu chrześcijan, jak przekazał pakistański, anglojęzyczny dziennik “The News”.

Bojownicy zablokowali główną drogę Wana-Jandola, gdzie zatrzymywali wszystkie przejeżdżające pojazdy w poszukiwaniu personelu bezpieczeństwa i rządowych pracowników.
Sprawozdanie cytuje nieznane źródło, które przez telefon podało „The News” z niespokojnego obszaru, że uzbrojeni wojownicy zatrzymali pojazd, który wiózł pasażerów z Wana, centrali Południowego Stanu (South Waziristan) do Dera Ismail Khan. Wśród nich było pięciu chrześcijan, którzy zostali zabrani do aresztu a następnie odwiezieni w nieznanym kierunku. Dalej relacja podaje, że trzech uprowadzonych zostało zidentyfikowanych jako: Altaf Masih, Babar Masih and Emanuel; nazwisk pozostałych dwóch nie udało się stwierdzić.

Zidentyfikowani jeńcy mieszkają w pakistańskim mieście Gujranwala i byli zatrudnieni w Wana.
Dwóch chrześcijan to byli ich krewni, którzy przybyli z Gujranwala, aby się zobaczyć z nimi w Wana, które jest uważane przez pozostałym mieszkańców kraju za siedzibę terroru. Gospodarze i ich goście wracali do swojego miasta, gdy zostali złapani przez podejrzanych plemiennych wojowników.

Lokalni, oficjalni politycy potwierdzili porwanie i stwierdzili, że nie można podjąć żadnych działań na rzecz ich uwolnienia, jako że obszar, w którym zostali uprowadzeni jest warownią plemiennych bojowników Hahsuda.

„Podróżowaliśmy tam pomimo, że bezpośrednio przez zwierzchników byliśmy ostrzegani, aby unikać jeżdżenia po obszarze zamieszkałym przez plemieńców Mahsuda” – jak powiedział jeden z oficjalnych urzędników administracji.

Z drugiej strony artykuł podaje, że wojownicy powiązani z Baitullah Mahsud uzależnili zwolnienie chrześcijan od uwolnienia sześciu sławnych wojowników znajdujących się obecnie w areszcie. Dalej pada informacja, że jeden z nich, zidentyfikowany jako dowódca Raees Khan Mahsud, został aresztowany przez stróżów prawa na punkcie granicznym w pobliżu kanału w Dera Ismail Khan, gdy chciał dostać się do DI Khan z South Waziristan. Pozostałych pięciu jest uważanych za bardzo ważnych dowódców grupy Baitullah Mahsud złapanych w różnych miejscach tego plemiennego obszaru.

комплексная поисковая раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.