ANS – Przekraczanie murów w Belfaście


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Poniedziałek, 3 września 2007

New Life City Church ’przekracza mury’ w Belfaście, aby objąć miłością Jezusa społeczność Falls Road

Michael Ireland główny korespondent ASSIST News Service

BELFAST, PŁN. IRLANDIA (ANS) – Ostatniej niedzieli, zbór New Life City Church z Belfastu zakończył niedzielne nabożeństwa odbywające się do tej pory w Shankill Road i przeprowadzili się do Beechmount Leisure Centre na Falls Road.

McKee


Pastor Jack McKee przekroczył granicę dzielącą dwie społeczności w Belfaście.


„Ponad 100 osób zebrało się z obu stron muru”. – mówi pastor.


„Kilka osób było całkowicie nowych, dwoje oddało swoje życie Chrystusowi, podczas gdy inni wyszli do przodu po modlitwę na zakończenie społeczności.
Później mówiono nam, że cenią ten krok w łamaniu barier i będą przychodzić do New Life” – jak napisał w e-mailu do przyjaciół i wspierających jego służbę.

„Jest to pierwsze tego typu wyjście z wielu podobnych. – mówi McKee. – Wiemy, że położyliśmy mocny fundament i teraz planujemy coś zbudować na nim w nadchodzących miesiącach. Nie tylko będziemy powtarzać to w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, lecz we wtorek, 18 września, organizujemy koncert w Beechmount LC z Annie Meadows z Las Vegas. Oprócz tego prowadzimy cotygodniową klasę Deeper Life in Jesus (Głębsze życie w Jezusie) dla nowych chrześcijan w wynajętym pomieszczeniu w społeczności Falls. Oczekując na rozpoczęcie działalności w naszym własnym budynku, zamierzamy również prowadzić w środku tygodnia spotkania w wynajętej kwaterze w społeczności Falls”.

Jak czytamy na witrynie jego służby, New Life City Church ma unikalną lokalizację na samym skraju rosnącej i rozwijającej się dzielnicy przedmieścia Belfastu.
Znajduje się również w niesławnej społeczności Shankill i Falls na Zachodnim Belfaście.

Pastor Jack McKee mówi: „Te ubogie społeczności doświadczyły więcej ze swych jarmarcznych północno irlandzkich „problemów”, często z rąk jednych i drugich, ponieważ są bardzo głęboko i silnie podzielone od wielu lat, czego symbolem jest istnienie betonowego muru, utrzymującego te społeczności z dala od siebie.
New Life City Church aktywnie i skutecznie pracuje po obu jego stronach, jednocząc ludzi przez osobistą wiarę w Jezusa Chrystusa”.

Komentuje: „Pierwszy raz nazwano kogoś chrześcijanami w Antiochii. Łukasz zapisał to w Księdze Dziejów Apostolskich 11:26. Nie moglibyśmy być Antiochią, niemniej w New Life City Church, staramy się nie używać terminów „katolik” i 'protestant”, lecz odnosimy się do wszystkich jednakowo jako do chrześcijan, na podstawie osobistej wiary i oddania Panu Jezusowi Chrystusowi”.

społeczność


Na tej fotografii widać ludzi pochodzących z Belfastu z obu stron muru, uwielbiających Boga wspólnie, gdy głoszona jest Ewangelia Chrystusa. Czy możesz rozróżnić kto jest kim?


McKee powiedział, że kościół: „bardzo ceni wasze modtliwy; wasze słowa zachęty i wasze poparcie”.
Witryna Jack McKee znajduje się na:

www.newlifecitychurch.co.uk


Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995. Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona znajduje się na:

Michael’s Wor(l)d BLOGS
поисковое продвижение в интернете

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.