ANS – Pusty kościół przyciąga ludzi


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com
Czwartek, 13 września 2007

Gospel for Asia

Girilal


Wieśniak Girilal pracował wśród ludzi, których życie zależy
od rolictwa.


CHHATTISGARH, INDIA (ANS) –
Trudne okoliczności nie mogły zniechęcić Girilala. W 2002 roku skończył szkołę biblijną Gospel For Asia i przybył na swoje pole misyjne niedaleko miejsca, gdzie dorastał. Nie był żadnych innych chrześcijan w tej wiosce schowanej głęboko w hinduskich lasach Chhattisgarh. Mieszkańcy wioski z trudnością znosili przesłanie o jedynym prawdziwym Bogu, ponieważ wszyscy wychowali się wśród oddawania czci naturze. Lecz Girila dojrzewał w tej samej religii i wiedział, że Bóg otworzy ich serca podobnie jak otworzył jemu, gdy ewangelista odwiedził jego wioskę a Girila przyjął Chrsytusa.


budynek


Zbór Girilala potrzebuje większego, stałego budynku
kościelnego.


Zawsze gorliwy, aby przyciągnąć uwagę, Girilal wpadł na pomysł i zbudował w samym środku wioski chatę, w której zaczął prowadzić nabożeństwa, nawet wtedy, gdy nikt nie przychodził. Ludzie słyszeli  chrześcijańską muzykę dochodzącą z wewnątrz śpiewaną w ich języku i wkrótce zaczęli przychodzić na usługi powodowani ciekawością. Gdy przesłanie ewangelii penetrowało ich serca, Grilal wielbił Boga jeszcze bardziej i jeszcze więcej ludzi zaczęło przyjmować zbawienie. Dziś, 35 wierzących oddaje cześć w   tej małej chacie, która jest już za mała dla nich wszystkich.
Wcześniej tego roku, wierzący zdecydowali się na zebranie środków i pracowali razem, aby wybudować większy budynek kościelny dla swego zgromadzenia. Zamiast małej chaty wkrótce będą mieli duże miejsce do uwielbiania Boga, który ich zbawił.


Girilal prosi o modlitwę za jego służbę w tej wiosce i okolicy, aby wiele więcej ludzi przyjęło Chrystusa. Każdy zbór w Azji marzy o tym, aby mieć swój własny budynek kościelny. Wioska Girilala jest w Chhattisgarh.


Gospel for Asia (Ewangelia dla Azji) jest misyjną organizacją zaangażowaną w ewangelizację i zakładanie kościołów w niezdobytych rejonach Azji.
Obecnie Gospel for Asia wspiera działania ponad 16.000 ludzi zakładających kościoły w 10 krajach.

интернет рекламы

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.