ANS – Rozwój służby na Haiti


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Środa, 12 września 2007
Zespół Hopegivers odkrywa wielki postęp służby na Haiti

Michael Ireland główny korespondent ASSIST News Service

COLUMBUS, GEORGIA (ANS) – Podwoiła się ilość rejestracji do haitańskiej szkoły Hopegivers po koniec ostatniego roku i na początku lata. Nowa studnia udostępniona przez misjonarzy służy ponad 1000 ludzi, lokalny kościół wzrasta ilościowo, a sierociniec przyjął więcej dzieci.

„Obserwowanie takiego wzrostu w ciągu roku jest zdumiewające. – mówi Robby Brumberg z Hopegivers, która właśnie wróciła z wizyty na Haiti w czerwcu.
Ostatni raz była tam pod koniec zeszłego roku. W tym czasie ilość zarejestrowanych do szkoły dzieci wzrosła o 400 i doszła do liczby 823. „Nowa studnia daje nowe sposobności usługiwania. – przekazuje Brumberg. – Pastor Willio może codziennie opowiadać im o Panu, gdy przychodzą, aby odebrać świeżą wodę”.
Funkcjonowanie zarówno nowej studni, jak i rozrastającej się szkoły było możliwe dzięki sponsorom Hopegivers. Cały ten przyrost przyłożył się również do wzrostu ilości członków w kościele. „Kościół rzeczywiście wzrasta w ciągu ostatnich miesięcy błyskawicznie. Pastor Willio ma teraz około 200 członków i ludzi przychodzą z całej okolicy, aby go posłuchać. Znają go, ponieważ wiedzą, że prowadzi sierociniec, szkołę i postawił studnię świeżej wody w tym miejscu. – mówi Brumberg. Ten wzrost jeszcze się nie zatrzymał. Willio przyjął dziewięcioro nowych dzieci do sierocińca w Ouanaminte i tylko brak miejsca ogranicza jego pragnienie, aby pomóc większej ilości. Tak wielu nie ma wykształcenia, tak wielu nie ma żadnego schronienia nad głową, tak wielu nie ma wystarczająco dużo jedzenia, a my chcielibyśmy móc wziąć jeszcze więcej dzieci. Mamy ich obecnie około 30, lecz pastor Willio wyraził pragnienie, żeby było ich co najmniej 100. Aby to było możliwe, musimy mieć większy sierociniec. – przekazuje Brumberg. – Ta służba potrzebuje większego wsparcia od sponsorów z całego świata. Hopegivers to budowana na wierze, niedochodowa humanitarna organizacja z siedzibą w Columbus, Ga. Istnieją, aby nieść „ pomoc na dziś i nadzieję na wieczność„, przez wspieranie bezdomnych dzieci, wdów, chorych i w potrzebie, bez względu na kastę czy wiarę.

logo


Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995. Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona znajduje się na:

Michael’s Wor(l)d BLOGS
seo продвижение сайта это

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.