ANS-Wybuchy przed kościołami w Mosul, Irak


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Wtorek, 8 stycznia 2008

Chrześcijańskie kościoły w Mosul zaatakowane

Dan Wooding założyciel ASSIST

Ministries MOSUL, IRAQ (ANS) – mniejszościowa populacja chrześcijan stała się celem serii wyraźnie skoordynowanych ataków w Mosul. Według informacji przekazanych przez BBC bomby wybuchły w tym mieście przed trzema kościołami i monastyrem, raniąc cztery osoby.

monastyr

Dwa kościoły i monastyr
zostały zaatakowane w Mosulu
(Photo: AFP)

Wybuch uderzył w Niedzielę Trzech Króli, ważny dzień w kalendarzu wschodnich chrześcijan” przekazuje BBX. „Chrześcijanie stanowiący około 3% populacji Iraku, choć wielu mogło wyjechać, uciekając przed religijnymi prześladowaniami.

Pierwsze eksplozja miała miejsce wcześnie po południu, po zakończeniu niedzielnego nabożeństwa, przed kościołem Chaldean Church of St Paul (Chaldejski Kościół pw. ap. Pawła).
Wybuch wybił okna w budynku i zniszczył otaczający płot. Kilka minut później cztery osoby zostały zranione, gdy wybuchła bomba przed kościołem Mosul’s Assyrian church of the Virgin Mary (Asyryjski Kościół Marii Dziewicy).
Trzecia eksplozja nastąpiła przed monastyrem w centrum Mosulu. Dwie godziny później dwie bomby wybuchły przed Chaldean church of Maskanta.”

Gniew.

Relacja BBC podaje, że Mosul jest tradycyjnie miastem różnorodnych religii. Iracki tłumacz, Omer, który mieszka w Mosulu, powiedział BBC, że ludzie są zmartwieni tym atakiem na tradycje religijnej tolerancji miasta. „Ludzie są rzeczywiście rozgniewani i zasmuceni tym, co się stało, lecz nikt nie śmie publicznie okazywać tego, ponieważ wszyscy obawiają się uzbrojonych grup”. BBC kończy mówiąc, że Irak ma jedne z najstarszych chrześcijańskich społeczności na świecie. Niemniej, zgodnie z oficjalnymi danymi liczby spadły z około 800.000 w 1990 roku do 400.000-600.000 obecnie.


—————————-
Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni. Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz  ASSIST News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie. Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books. Książkę
można zamówić na:


www.fromtabloidtotruth.com
.
danjuma1@aol.com.
seo в яндекс

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.