BC_12.01.08 Miejsce dla Pana

logo

12 stycznia 2008

Dzisiejsze rozważania zaczerpnięto z:
MIEJSCE DLA PANA
Chip Brogden

http://www.theschoolofchrist.org/articles/place.html„I rozchodziła się tym bardziej wieść o nim, i schodziły się wielkie tłumy, aby go słuchać i dać się uzdrowić z chorób swoich. Sam zaś [często] oddalał się na pustkowie i modlił się (Łuk. 5:15,16).

Wielu z nas ma znaczące świadectwo, rozmawiałem z wieloma, którzy potwierdzają moją własne doświadczenie. A to jest tak: siedząc czy stojąc w czasie kościelnego nabożeństwa wielu z nas miało poczucie tego, że Jezus jest całkowicie samotny, pomimo całej tej chwały, uwielbienia i wszystkich tych rzeczy, które są robione w Jego Imieniu. Ostatnio znalazłem książkę wydaną prawie 20 lat temu, której autor twierdził, że doświadczył podobnego odczucia. To tak, jakby Jezus stał na zewnątrz, zaglądając. Po wielu modlitwach doszedłem do takiego zrozumienia, że większość tego, co jest robione w imieniu „kościoła”, w ogóle nie jest dla Pana, lecz jest dla nas.

Być może wyjaśnia to, dlaczego Jezus często oddalał Się na samotne miejsce i dlaczego, być może, oddala się do większości tego, co jest robione „w Jego Imieniu”. Jeśli ktoś pyta, dlaczego częściej nie bierzemy udziału w spotkania czy zgromadzeniach, wszystko, co możemy powiedzieć, to jest to, że przez większość czasu Pana nie można na tych miejscach spotkać.


Subscribe to these daily messages:
http://www.TheSchoolOfChrist.Org/join.html

deeo.ru

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.