Bóg obiecuje zesłać swój późny deszcz


J. Lee Grady
1 czerwca 2023

W listopadzie ubiegłego roku pojechałem do środkowego Oregonu, aby głosić w Eastside Church, kongregacji Foursquare prowadzonej przez pastora Briana Carmacka. Kiedy byłem tam na weekend służby, Pan dał mi Izajasza 44:3 jako obietnicę podzielenia się z kościołem. Mówi: „Bo wyleję wody na spragnioną ziemię i strumienie na suchą ziemię; Wyleję Mojego Ducha na wasze potomstwo i Moje błogosławieństwo na wasze potomstwo”.
Podzieliłem się tym proroczym słowem ze zborem podczas jednego z naszych zebrań. Czułem, że Pan obiecuje wzrost i wylanie Swojej orzeźwiającej obecności. Ale nie miałem pojęcia, że ​​użyje pogody, aby potwierdzić wiadomość.
Drugiego dnia mojego pobytu w Prineville nadeszła nieoczekiwana burza śnieżna, która przyniosła w góry pokrywę śnieżną. Było to bardziej znaczące, niż wtedy zdawałem sobie sprawę, ponieważ cały region środkowego Oregonu przeżywał dotkliwą suszę. Po początkowych opadach śniegu przyszły też nieoczekiwane deszcze.

Po tej niedzieli poleciałem do domu, ale w tym regionie Oregonu spadło więcej opadów. W rzeczywistości w okolicy spadło tak dużo deszczu i śniegu, że zbiornik w Prineville ostatecznie osiągnął maksymalną pojemność.
„Kilka lat temu hrabstwo Crook było najbardziej dotkniętym suszą po tej stronie rzeki Mississippi” — poinformował mnie pastor Brian. „Byliśmy w najwyższej klasyfikacji pod względem suszy. To było poważne”.
Lokalne zbiorniki osiągnęły najniższy poziom od 23 lat. Niektóre zostały opróżnione do tego stopnia, że ​​były pełne tylko w 10%. Jednak dzisiaj zbiornik w Prineville ma maksymalną pojemność i jest tak wysoki, jak nigdy od pięciu lat. Smith mówi: „Nasza pokrywa śnieżna w połowie kwietnia osiągnęła ponad 200% normy. Wielu uważało, że miną lata, zanim zobaczą, jak zbliżają się do 100%. To był totalny cud!”

Jestem bardzo zachęcona wiedząc, że Pan nawiedza tę część kraju. Oregon słynie z tego, że jest duchowym pustkowiem. Ostatnie sondaże pokazują, że ma jeden z najwyższych odsetków ludzi, którzy uważają się za niezrzeszonych lub „niezwiązanych” z żadną religią. W ankiecie Gallupa z 2018 roku prawie połowa – 48% ankietowanych mieszkańców Oregonu – stwierdziła, że ​​religia nie jest dla nich ważna.

Aby sytuacja była jeszcze bardziej ponura, Portland — największe miasto Oregonu — powoli traci populację, ponieważ mieszkańcy mają dość wysokiej przestępczości, otwartego zażywania narkotyków, bezdomności, wysokich podatków i obudzonej polityki społecznej, która zniechęca policję do jakichkolwiek działań przeciwko przestępcom. W latach 2020, 2021 i 2022 populacja Portland spadła, ponieważ mieszkańcy, którzy byli lojalnymi obywatelami, postanowili opuścić miasto, zanim przestępczość i inne miejskie bolączki się pogorszyły.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.