Choroby wsród herosów Starego Testamentu

Durai Joe

Wsród bohaterów Starego Testamentu znajdziemy trzy znaczace przypadki chorób. Pamietajmy, ze na kazdy przypadek Starego Testamentu musimy spogladac oczyma Nowego Testamentu, który jest lepszym przymierzem.

Wśród bohaterów Starego Testamentu znajdziemy trzy znaczące przypadki chorób. Pamiętajmy, że na każdy przypadek Starego Testamentu musimy spoglądać oczyma Nowego Testamentu, który jest lepszym przymierzem.

    • Król Asa

2 Kron 14,2 mówi: Asa zaś czynił to, co dobre i słuszne w oczach Pana, jego Boga.

Lecz nie mógł w pełni wprowadzić Bożych dróg w swym królestwie

  • 1 Król 22:44 pokazuje, że, Tylko świątynki na wyżynach nie zostały usunięte i lud w dalszym ciągu składał na wyżynach ofiary i spalał kadzidła. W miarę jak śledzimy historię króla Asy, widzimy jak polegał na Panu, a potem zaczął polegać raczej na królu Syrii. Gdy prorok Chanani ostrzegał go, Asa wtrącił go do więzienia i zadał gwałt niektórym z ludu (patrz 2 Kron 16).

W późniejszych latach swego panowania król Asa zachorował na nogi, na bardzo poważną chorobę, lecz w swym odstępczym stanie, nie szukał rady Pana, który udzielił mu wielkiego zwycięstwa w bitwie, a zamiast tego radził się lekarzy.

  • 2 Kron 16: 12 mówi, W trzydziestym dziewiątym roku swojego panowania Asa zachorował na nogi, a jego choroba coraz bardziej się wzmagała; lecz nawet w swojej chorobie nie zwracał się do Pana, ale do lekarzy.

Dwa lata później zmarł. Bóg jest miłosierny nawet dla odstępców, lecz Asa był jednym z tych, którzy zatwardzili serce i nie szukał Pana, aby go uzdrowił.

  • Król Hiskiasz.

W 2 Król 20 czytamy o ostatnich dniach króla Hiskiasza. Jego choroba była śmiertelna, lecz gdy wołał do Boga, zostało mu dodane 15 lat. Prorok Izajasz powiedział mu, aby przyłożył liść figowy na wrzód i król został uzdrowiony. Musimy pamiętać o tym, że to Bóg jest Lekarzem, a nie liść figowy. Wielu używało tego przykładu usiłując polegać na zewnętrznych sposobach. Dzięki Bogu za każdą łaskawą zewnętrzną pomoc, lecz pamiętaj, że nasz Bóg ma na Imię
Jahve Rafa Bóg Lekarz.

Wiele próśb, na które Bóg zapewnił odpowiedź jest oparta na poznaniu Jego przyszłości. Pomimo tego, że został uzdrowiony ze śmiertelnej choroby, nie spodobało się Bogu, gdy pozwolił królowi Babilonou przyjechać i pokazał mu wszystko co posiadał, całe swoje królestwo. Prorok Izajasz upominał go, pokazując mu Boży sąd na jego synach i w przyszłości. Z odpowiedzi Hiskiasza widzimy jego samolubstwo: Czemu nie, wszak za moich dni będzie panował pokój i bezpieczeństwo.

    • Eliasz

Niektórzy głowią się nad chorobą tego wielkiego proroka Bożego. (Przeczytaj proszę całą Szkołę, aby mieć większe zrozumienie)

2 Król 13:14 mówi: Elizeusz zapadł na ciężkż chorobę, wskutek której potem zmarł (B.Warszawsko-Praska).

Jak mógł ten wielki prorok Boży być chory?

2 Król 13:21 mówi nam o wielkim cudzie: Zdarzyło się, że gdy chowano jakiegoś człowieka, zauważono, że właśnie nadciąga oddział najezdniczy. Rzucono wtedy tego człowieka do grobu Elizeusza. A gdy ten człowiek dotknął zwłok Elizeusza, odzyskał życie i wstał o własnych siłach.Jak człowiek, którego kości zostały użyte do wskrzeszenia martwego, sam mógł umrzeć z powodu choroby? Musimy w tym przypadku pamiętać o kilku faktach. Ten suwerenny akt Boży nie został wspomniany wcześniej ani nawet w Nowym Testamencie. Zatem musi być widziany jako wyjątkowy, suwerenny akt woli Bożej, który został zarejestrowany dla naszej korzyści.

Pokazuje nam on tylko to, że jeśli kości człowieka będącego pod Starym Przymierzem mogły zostać użyte w tak potężny sposób, to o ileż bardziej może Bóg używać żywych ciał Swych nowotestamentowych świętych, którzy są przeznaczeni do wykonywania dzieł Jezusa, a nawet większych niż te, które On czynił?

W chwili śmierci Eliasz miał za sobą około 66 lat służby proroczej, 6 lat więcej niż żył król Dawid i Salomon. Był młodzieńcem, gdy został powołany na stanowisko proroka, musiał więc mieć co najmniej 80-90 lat, gdy umarł. Eliasz nie miał do dyspozycji krwi Jezusa.
Zwycięstwo nad śmiercią i grobem, które są ostatnim wrogiem człowieka, nigdy nie mogło być osiągnięte w Starym Przymierzu (patrz. Hebr 11,39/40). Pełnia ducha, duszy i ciała jest dostępna wyłącznie przez Chrystusa, który jest pełnią Tego, który sam wszystko wypełnia.

    • Zatem, gdy chodzi o uzdrowienie ciała, nie ma absolutnie żadnego porównania ze świętymi Nowego Testamentu. W chrzcie ogniem Chrystusa, widzimy zniszczenie grzechu, choroby, a nawet, tak, śmierci! Błogosławiony niech będzie Jezus, który jest, który był i który ma przyjść Wszechmogący!

Przeczytaj też,

Dlaczego ludzie silnej wiary i pobożni chorują? 

/span

качественное продвижение раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.