Codzienne rozważania_04.05.2012

Chrystus w was, nadzieja chwały” (Kol. 1:27).

Odczuwamy wielką wagę powiedzenie czegoś na temat Chrystusa w niebie i Chrystusa w wierzących to jest o tym, co jest obiektywne, a co subiektywne. Sprawą niezwykłej wagi jest umiejętność utrzymania właściwej równowagi tej prawdy. Spora część naszych problemów bierze się z niezrównoważonego nacisku na pewne aspekty jakieś prawdy. Dobrze jest znać prawdę i dobrze jest cieszyć się nią, lecz jest taka możliwość, że prawda może nas wpędzić w kłopoty.  Na drodze do prawdy stoi wiele niebezpieczeństw, nawet tej duchowej prawdy i nie brakuje ludzi Pańskich, którzy wpadli w nie. Cierpią nie dlatego, że chcieli światła, lecz cierpią bardzo dlatego, że nie otrzymali tego światła właściwie dopasowanego i zrównoważonego. Staje się więc dla nas bardzo ważne, aby wszystko uporządkować we właściwej perspektywie i proporcjach.  Przewaga jakiejkolwiek strony zawsze doprowadzi do duchowego zranienia a bardzo często do katastrofy. Historia wielu narzędzi, które Pan dał i Sam używał smutno skończyła się utratą mocy i skuteczności z powodu uderzającego braku równowagi w podkreślaniu i wynoszeniu pewnych części prawdy, zamiast odpowiednich proporcji, które są z nią nierozerwalne…

Jeśli nadmierne podkreślanie to co subiektywne, to zabieramy coś z chwały Chrystusa. Jeśli wynosimy to co obiektywne, to zabieramy coś z Bożego celu. Mamy tutaj do czynienia z dziełem Bożym w Chrystusie oraz z celem Bożym w Chrystusie i obie te rzeczy muszą mieć swoje miejsce. Oby Pan dał nam zrozumienie, abyśmy doszli do miejsca odpocznienia i zostali uwolnieni od niebezpieczeństw, które czają się nas w pobliżu Bożego błogosławieństwa.

T. Austin-Sparks from: Christ in Heaven and Christ Within

 _________________________________________________________________

03 maja | 05maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *