Codzienne rozważania_04.06.2013

 

4 czerwca 2013

CAŁKOWITE ODDANIE!

Przyp 3:5-6

Zaufaj Panu z CAŁEGO swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki!”

W niedzielę rano, komentując pewien fragment Pism i to jakie on ma zastosowanie do naszego życia, zacytowałem wybrany na dziś wers, który stał się tak żywotną częścią mojego życiowego celu, że odświeżam swoje serce i umysł kilkakrotnie w ciągu dnia głęboką prawda ukrytą w Przypowieściach.

Niestety, zbyt często bardziej polegamy na naszych własnych możliwościach, zamiast pozwolić Bożemu Słowu i mocy Ducha Świętego, aby nas prowadziły. Mam w tym swój udział tak samo, jak wszyscy inni, a może nawet więcej.

Wydaje mi się, że stałem się panem Napraw-To. Ludzie wzywają mnie do wszelkiego rodzaju sytuacji, proszą o poradę jak rozwiązać ich najbardziej skomplikowane życiowe problemy. Staram się jak mogę, lecz najczęściej zdaje sobie sprawę z tego, że nigdy nie będę człowiekiem, który ma odpowiedzi na wszystkie ich potrzeby. Wyłącznie Pan Jezus Chrystus i Słowo Boże mają te odpowiedzi.

W ten sposób wracamy do fragmentu z trzeciego rozdziału Przypowieści. Zauważyliście, że pozwoliłem sobie na podkreślenie i umieszczenie dużymi literami wyrazu CAŁEGO. Jest to moim zdaniem żywotny składnik. Mamy doprowadzić do tego, aby nasze zaufanie i polegania na Panu było pełnym oddaniem. Jeśli okaże się, że blokujemy ten ruch Pana, aby nas prowadzić i kierować naszym życiem, musimy natychmiast zatrzymać się i pozwolić Panu na przejęcie kontroli.

Wiele błogosławieństw drogie serca. Zbliżcie się do Boga dzisiaj, całkowicie Mu zaufajcie i bądźcie błogosławieństwem!

– – – Pastor Cecil

 aracer.mobi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.