Codzienne rozważania_06.05.2012

Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje – mówi Pan, lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze” (Iz. 55:8,9).

Boże myśli o różnych rzeczach bardzo różnią się od naszych. Często pozwolilibyśmy na coś, na co Bóg nigdy by nie pozwolił. Pan ma całkowicie inny punkt widzenia na sprawy. My sądzimy w jeden sposób, a Bóg w inny, musimy dojść do Bożego punktu widzenia.  Możesz powiedzieć: „Och, nic się nie stanie w takiej a takiej sprawie. Ach, nie ma w tym nic złego; popatrz na tego a tego, i tego a tego” i przyjmujemy nasze standardy, być może od innych ludzi. Znamy ludzi, którzy to robią, można wskazać na pewne wybitne postacie w pracy Bożej, w ich życiu coś było, a ten ktoś został wzięty jako wzór, aby go naśladować tak więc zostało wzięte i to coś. „Och, nic szkodliwego w tym nie ma; spójrz na tego a tego”. Znałem ludzi i służby, które z powodu takiej wymówki zostały zrujnowane.

Pytaniem jest: Co Pan mówi na ten temat? Bóg mówi: „Chodź przede Mną!” Nie przed jakikolwiek ludzkim wzorem, nie przed jakikolwiek ludzkim standardem; „Och, nic szkodliwego w tym nie ma, spójrz na tego a tego; to jest całkiem powszechne”. Nie, nie! „Chodź przede Mną!” mówi Pan. Musimy to otrzymać w duchu, w wewnętrznym człowieku. To jest coś znacznie głębszego niż najlepsze moralne standardy.

Przeciwnym razie nie ma żadnego sensu zaczynać w tym, aby ogóle zaczynać w Biblii, bo jeśli nasze moralne standardy mogą sięgnąć Bożego zadowolenia to dlaczego musimy być tak prowadzeni i po co te rekonstrukcja? To jest coś znacznie głębszego niż nasze intelekt, niż nasz rozum. Nie jesteś w stanie intelektem czy rozumem w ogóle dotrzeć do Bożych standardów. Zupełnie nie! Ach, nie sądzisz chyba, że dzięki jakiejś metodzie rozumowania jesteś w stanie kiedykolwiek dosięgnąć do Bożych standardów. Nigdy nie sięgniesz. Wyłącznie przez objawienie Ducha Świętego – Chrystus musi zostać objawiony w naszych sercach przez Ducha. Nie miało by żadnego sensu, żeby Jezus powiedział: „Gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę„, gdybyśmy byli w stanie dotrzeć tam dzięki własnej inteligencji. Żadną miarą. Musi to stać się przez objawienie Chrystusa w naszych sercach, we wnętrzu. To jest coś duchowego. „Bóg jest Duchem, a ci, którzy Mu cześć oddają winni mu ją oddawać w duchu i prawdzie” – duch i prawda idą razem. Tylko to jest duchowe, to co jest z Boga, jest prawdątylko to!

T. Austin-Sparks from: Truth in the Inward Parts

_________________________________________________________________

05 maja | 07 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *