Ostatnia część nawiedzenia (Chwasty_3)

Chwiasty_2

John Fenn

Poprzednio dzieliłem się siedmioma składnikami, o których Pan mówił do mnie w czasie tego nawiedzenia, jeśli chodzi o Ciało Chrystusa.

Było to o tyle niezwykłe nawiedzenie, że tylko jeden raz zdarzyło mi się wcześniej, że dał mi małą lekcję historii. W 1992 roku, gdy mówił o tych sprawach z czasów, gdy narodziłem się na nowo w 1974 roku, powiedział: „… z tego, co nazywacie „charyzmatycznym odnowieniem”, z czasu gdy moi ludzie wychodzili z denominacji, ponieważ ich potrzeby nie były zaspokajane, gdy spotykaliście się w domach, grupach modlitewnych, biblijnych studiach, szybko (różne) służby zaczęły budować biblijne szkoły, aby wychowywać przywódców i powstało w wyniku tego wiele kościołów (Ty jesteś produktem jednego z nich.) Lecz teraz, wiele z tych kościołów skostniało, stały się nieelastyczne i ustanowiły swoje własne plany tak jak denominacje, które je poprzedzały a mój lud będzie wychodził z nich w ogromnych ilościach, ty zaś usłyszysz o kościołach domowych, spotkaniach modlitewnych, domowych studiach biblijnych i temu podobnych działaniach, ponieważ te kościoły nie zaspokajają potrzeb ludzi…”

W tym roku

Tak więc w tym roku Pan powrócił do tego czasu, gdy zostałem zbawiony: „Gdy pierwszy raz poznałeś Mnie i Ojca, nie było żadnych materiałó, do których mógłbyś się zwrócić, gdy zmagałeś się z życiowymi problemami. Gdy trzeba było zajmować się problemami ze swoim ojcem (ziemskim), robiłeś to tylko między nami. Nie było konferencji na temat przebaczenia, nie było dostępu do Internetu do opinii innych, nie było książek na temat twojej szczególnej sytuacji, aby można było przeczytać co inni o tym mówią – wszystko przepracowaliśmy razem i cenię sobie te dni.

Pamiętasz jak wspaniałe to było, gdy w twoim mieście otworzono pierwszą chrześcijańską księgarnię? Wtedy, gdy otworzono następną po zachodniej stronie, jak byłeś zdumiony? Dziś, moi ludzie mają dostęp do wszystkich możliwych źródeł informacji, opinii i nauczania niemal na każdy temat, czegokolwiek ich serce potrzebuje, a wielu biega tam i z powrotem szukając odpowiedzi – wszędzie, tylko nie do Mnie i Mojego Słowa.

Te siedem składników (patrz poprzedni artykuł) to nic innego jak tylko wezwanie moich ludzi z powrotem do Mnie i do Ojca. Wezwanie, aby odłożyli na bok wszystko co rozprasza, wszystkie opinie i nauczania, które pchają ich na tą czy inną drogę, aby wrócili do Mnie. Wiedzą o Mnie, lecz pomimo że umysły mają napełnione ogromną ilością wiedzy są duchowymi maluchami. Nie posiadają tej wiedzy, która im jest rzeczywiście potrzebna, a niczego nie znają, tak jak powinni, ponieważ poznanie Mnie powinno być ich głównym priorytetem. Ci, którzy do tej pory powinni być duchowo dojrzałymi osobami, pozostają na poziomie małych dzieci w Mnie, ponieważ wypchali swoje życie głosami innych, równocześnie świadomie nie stosując się do Mojego Słowa, które zwraca się do ich myśli i życia”.

Są to ludzie, którzy w nadchodzących dniach będą najbardziej zranieni; ci, którzy uważają, że znają Mnie, którzy myślą, że znają Ojca, którym wydaje się, że wiedzą czym jest wiara, a jednak więcej wiedzą o nas, niż nas znają. Ich formuły zawiodą, ich fałszywe nauczania upadną. Niemniej, niektórzy są gotowi na odłożenie tego na bok, ponieważ odpowiedzą na głęboką duchową potrzebę poznania Mnie i wielu już tego szuka. Ci znajdą.

Słuchaj tego, co Duch mówi do zborów. Odłóż na bok to wszystko i przylgnij do Mnie, spędzaj czas poznając Ojca, spędzaj czas na społeczności z Duchem Świętym. Znajdź odpowiedzi we Mnie i Moim Słowie, a nie w mnóstwie rzeczy, które rozpraszają i służą wyłącznie wypełnieniu umysłu możliwościami i błędem, opiniami i formułami (przepisami, receptami, wzorami – przyp.tłum.). Patrzmy na życiowe sprawy razem, ponieważ wtedy będziesz silny we Mnie i będziesz szedł przez życie ze Mną …

Mój własny czas braku skupienia

Gdy mówił to, był łaskawy na tyle, by nie wspomnieć, choć z pewnością wiedział o tym, że pamiętałem to, że gdy starałem się o chrzest Duchem Świętym byłem winny tego wszystkiego, o czym mówił. Czytałem Słowo, lecz potem czytałem na ten temat mnóstwo książek i dalej szukałem. Było tak do czasu, gdy nasi przyjaciele, Janny i Vic, zabrali mnie i Barbarę, i wyjechaliśmy na wieś, usiedliśmy w kółko na trawie na jakiejś polanie si modlili się o nas, abyśmy przyjęli. Miałem głowę tak wypchaną słowami innych ludzi, że trudno mi było usłyszeć głos Ducha, który prowadził mnie do chrztu Duchem. (Jest to tak powszechny dziś problem.)

W końcu Janny powiedziała: „Johnny (jest to jedyna osoba na świecie, która zwraca się do mnie per Johnny), jeśli wyciszysz swoje myśli i uspokój, a odkryjesz wskazówki słowa i sylaby, ich kombinacje przepływające z twojego ducha przez twoje myśli… gdy zobaczysz czy poczujesz to, chwyć się tego i wypowiadaj je w wierze, ponieważ to Duch Święty daje ci fragmenty tego modlitewnego języka. Diabeł powie ci, że to jest od ciebie, lecz Słowo mówi, że „mówili, jak im Duch Święty poddawał”, musisz więc wypowiadać to w wierze”.

Byłem tak rozproszony tym, co inni mówili o Panu na ten temat, że potrzebowałem sporej chwili, aby wyciszyć te inne głosy i usłyszeć ten spokojny głos sugerujący takie i inne kombinacje liter… lecz dałem rady i ten dzień zmienił moje życie.

Wniosek

Jest taki czas, że ciało zostaje wezwane do dobrowolnego odłożenia na bok wszystkich tych głosów – nie do pozbycia się komputera, telewizji czy książek – lecz do rozeznawania i dyscyplinowania na podstawie tego co otrzymujemy i kogo otrzymujemy, i uczenia się, jak pracować nad życiowymi sprawami sam na sam z Panem.

Wielu chrześcijan dorastało uczonych, że w mega kościołach znajdą wszystkie odpowiedzi, podobnie jak w ogromnych sklepach znajdują się wszystkie produkty jakie tylko mogą być potrzebne. Inni byli uczeni tego, żeby jeździć na takie konferencje i słuchać takiego nauczyciela w poszukiwaniu odpowiedzi. Jeszcze inni są żarłocznymi czytelnikami i są teraz dobrze wyszkoleni w słuchaniu tych dostępnych głosów.

Lecz Pan mówi, że w nadchodzących dniach, ci, którzy nie znają Go i nie wiedzą w jaki sposób odbierać odpowiedzi bezpośrednio od Niego, będą mieli ciężko. Odkryją, że mają wiedzę o Nim, lecz tak naprawdę nie znają Go. Teraz jest dla nas właściwy czas, aby odsunąć na bok te wszystkie inne głosy i po prostu skupić się na poznawaniu Boga.

On wzywa nas do poznania Go

Niech nasze serca odzwierciedlają serce Pawła, który pomimo wspaniałej wiedzy, ogromnych duchowych przeżyć i przyjaźni z pierwotnymi apostołami, którzy chodzili z Jezusem przez trzy lata, powiedział, że głównym celem jego serca było:

Flp 3:10

(AMP – Tłumaczenie rozszerzone).

Ponieważ moim zdeterminowanym celem jest poznać Go, abym stale, coraz bardziej głęboko i intymnie zapoznawał się z Nim, otrzymując i uznając, i rozumiejąc, cudowność Jego Osoby coraz bardziej i wyraźniej, i abym mógł w ten sam sposób dojść do poznania mocy wypływającej z Jego zmartwychwstania, która wywiera nacisk na wszystkich wierzących, i abym mógł mieć udział w Jego cierpieniach, aby stale być przemienianym w duchu na Jego podobieństwo, nawet podobieństwo Jego śmierci…

(BW)

żeby poznać go i doznać mocy zmartwychwstania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego, stając się podobnym do niego w jego śmierci, aby tym sposobem dostąpić zmartwychwstania„.

Amen!

Następnym razem nowy temat.

Wiele błogosławieństw

John Fenn

seo определение

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

2 comments

  1. Co tydzień Fenn pisze coś nowego i przeważnie jest tutaj 🙂

  2. Dobre słowo,mam potwierdzenie w swoim źyciu tego przesłania.Więcej Johna Fena poprosze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.