Codzienne rozważania_06.05.2014 – Żaba

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Wtedy zawołała: Filistyńczycy nad tobą, Samsonie! A gdy się ocknął ze swego snu, pomyślał sobie: Wyrwę się, jak za każdym razem dotąd i otrząsnę się. Nie wiedział jednak, że Pan odstąpił od niego” (Sdz 16:20).

Powiedziano mi, że pewna grupa naukowców eksperymentowała z żabami i ich reakcjami na gorącą wodę. Rozgrzewali wodę w płytkiej misie prawie do temperatury wrzenia. Gdy umieszczano żabę we wrzątku, natychmiast wyskakiwała na stół. Za każdym razem, reakcja każdej żaby była taka sama – wyskakiwały na bezpieczne miejsce i nie odnosiły żadnej szkody.

Następnie umieszczano żaby w zimnej wodzie i obserwowano jak pływa sobie beztrosko. Temperatura wody była stopniowo podnoszona, a żaba nie okazywała żadnego zaniepokojenia i przebywała w wodzie, aż do śmierci w gotującej się wodzie.

Oto mamy lekcję do nauczania. Z dzisiejszej historii biblijnej wiemy, że Bóg dał Samsonowi dar mocy i siły, ale był jeden warunek: musiał żyć jako nazyrejczyk i nigdy nie obcinać swoich włosów. Musiał wiedzieć o tym, że Dalila oszukiwała go i usiłowała wyciągnąć od tajemnicę jego siły, aby przekazać ją filistyńskim kumplom, lecz Samson stracił kontakt z rzeczywistością, aż do chwili, gdy już było za późno.

Możemy siąść i osądzać Samsona i jego głupotę, lecz zanim to zrobimy, musimy zatrzymać się i zastanowić nad naszym własnym zachowaniem. W jaki sposób naruszamy te rzeczy, co do których przekonuje nas Boże Słowo? Jak często idziemy na kompromis z Bożymi standardami, z powodu naszych własnych pragnień? Jest się nad czym zastanowić, nieprawdaż?

Niech was Bóg błogosławi, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem

Pasto Cecil

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.