Codzienne rozważania_07.04.2014 Brzydźcie się złem

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Miłość niech będzie nieobłudna. Brzydźcie się złem, trzymajcie się dobrego. Miłością braterską jedni drugich miłujcie, wyprzedzajcie się wzajemnie w okazywaniu szacunku, w gorliwości nie ustawając, płomienni duchem, Panu służcie” (Rzm 12:9-11).

Kilka la temu oglądałem na Animal Channel program, w którym prowadzący ostrożnie trzymał w złożonych razem dłoniach czerwoną żabę, ogromnie się fascynując jaką to rzadkością jest to małe stworzenie. Wyjaśniając, że czerwona żaba miała być już umieszczona na liście gatunków, które wyginęły, stwierdził, że trzyma ją bardzo lekko, ponieważ żaba oddycha przez skórę i może wchłonąć z ludzkiej skóry jakieś chemikalia, które mogą spowodować jej śmierć.

Dalej wyjaśniał w jaki sposób ta żaba broni się, mówiąc, że jeśli jakieś zwierzę weźmie ją do pyska, żaba wstrzykuje do wewnątrz lepką, szkodliwą substancję, która wywołuje silną opuchliznę i ból, i napastnik natychmiast ją uwalnia.

Nagle żaba, którą trzymał około 20 cm od jego twarzy skoczyła mu do ust. Machnął ręką i złapał ją do ręki. Wstrząśnięty gospodarz pokazu, siłując kontrolować emocje, odłożył ja na mokre leśne podłoże i szybko wyjąkał resztę tego, co miał do powiedzenia.

Myślałem o tym wydarzeniu i zastanawiałem się czemu ci czemu ci przyrodnicy uważają, że koniecznie trzeba łowić te wszystkie dzikie stworzenia, trzymać je z widoczną ekstazą, zanim je ponownie uwolnią. Często zdarzało się, że byli zwierzęta zatruwały ich, a jednak nadal trzymają się tych niebezpiecznych zajęć.

To mogę zastosować do duchowej sytuacji1 Dokładnie w ten sam sposób ludzie, nawet chrześcijanie, zajmują się grzesznymi rzeczami! Podążamy za nimi, trzymamy je w naszych rękach pomimo świadomości, że jest to niebezpieczne. Zbyt często takie praktyki uderzają i grożą śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Fragment Pisma na dziś mówi, że mamy brzydzić się tym, co jest złe. Jeśli mamy chodzić drogami Bożymi, musimy dostrzegać niebezpieczeństwo zbliżania się tego, co jest dla Boga wstrętne dla Boga. To, czego Bóg nienawidzi nie ma żadnego powodu trzymać się blisko nas. My powinniśmy uciekać od tego, a nie trzymać blisko siebie.

Zawsze pozostaje pytanie, które musimy zadać sobie sami: Czy jest cokolwiek grzesznego w moim życiu, czego się trzymam blisko, co może wstrzyknąć we mnie truciznę? Musimy się pozbyć tego, co stanowi dla nas duchowe zagrożenie. Zwróćmy się do Chrystusa i prośmy Go, aby wzmocnił nas i dał nam moc do pozbycia się tego 'ZŁA’ z naszego życia.

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – Pastor Cecil

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.