Codzienne rozważania_10.06.2014 – Cierpliwość

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie, wiedząc, że doświadczenie wiary waszej sprawia wytrwałość, wytrwałość zaś niech prowadzi do dzieła doskonałego, abyście byli doskonali i nienaganni, nie mający żadnych braków” (Jk 1:2-4).

Wydaje się, że upłynęły wieki od chwili, gdy pracowałem w Idaho. W tamtym czasie działy się w moim życiu różne rzeczy i często traciłem cierpliwość. Jeśli samochód przede mną jechał za wolno, traciłem cierpliwość i nie o to chodziło, że miałem coś pilnego o jakiejś szczególnej godzinie, lecz po prostu denerwowało mnie to, że utknąłem za jakimś kierowca ślamazarą.
Pewnego razu, jadąc w dalszą trasę ponownie przeżywałem to frustrujące doświadczenie jazdy za kierowcą, który nieustannie jechał poniżej wyznaczonego ograniczenia prędkości. Próbowałem kontrolować mój niepokój, lecz nie mogłem znaleźć pokoju, którego potrzebowałem.
Gdy dojechałem na miejsce na noc, modliłem się i prosiłem Pana, aby pomógł mi poradzić sobie z tym szczególnym problemem. Otworzyłem swoją Biblię i w naturalny sposób otworzyła się na Liście Jakuba, a to dlatego, że uczyłem się tej księgi na pamięć. Kiedy przeczytałem kilka pierwszych wersów, wiedziałem, że Pan mówi do mnie. Podziękowałem Mu w modlitwie za udzieloną cierpliwość. (Gdy modlisz się tą modlitwą, Bóg jest wierny i odpowie!)
Następnego dnia rano, chciałem być na spotkaniu wcześnie, więc poszedłem do restauracji i siadłem tuż przy ladzie. (Wiecie, to najszybszy sposób, aby wejść i wyjść.) Nic z tego! Siadłem tam, i siedziałem obserwując jak wchodzili jedni klienci za drugim, siadali, zamawiali, jedli, płacili i wychodzili, podczas gdy ja siedziałem tam, przy ladzie, oczekując na przybycie mojego zamówienia. Bóg odpowiadał na moją modlitwę.
Kelnerka był bardzo zawstydzona i nawet nie zbliżała się czego. Niemal godzinę później przyniosła moje za mówienie i przeprosiła. Powiedziałem, że to nie jej wina, lecz że Bóg odpowiada na moją modlitwą! Spojrzała na mnie, jakby był szalony. Gdy modlisz się o cierpliwość, bądź gotów na Boże poczucie humoru!

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem!
– Pastor Cecil

продвижение сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.