Codzienne rozważania_11.09.11

Chip Brogden
Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił” (Ef. 2:8,9).

 Kiedy pierwszy raz przyszedłeś do Pana Jezusa to stało się tak dlatego, że, bez względu na okoliczności, w jakimś momencie zdałeś sobie sprawę z tego, że nie możesz zbawić (save: również 'uratować’ – przyp.tłum.) siebie samego, że zbawienie jest możliwe wyłącznie przez Niego. Nikt nie szuka Zbawiciela, wierząc, że może zbawić sam siebie. Dopiero świadomość, że nie można się zbawić samemu pozwala uznać, że potrzebny jest Ktoś Inny, kto zbawi. Zazwyczaj nie jest to efekt działania intelektualnej dyskusji czy emocjonalnej obrony, lecz zimnej twardej rzeczywistości, z którą człowiek zderza się po bezskutecznych próbach zrobienia wszystkiego własnymi siłami.

Możemy upaść jeden raz, dwa, dziesięć, sto razy, lecz gdy już raz ostatecznie poddamy się Bogu to nas ma ubywać, a On ma wzrastać. Mówiąc praktycznie chodzi o to, że coraz mniej przekonania i wiary pokłada się we sobie, a coraz więcej przekonania i wiary w Chrystusa.

– – – – – – – – – –

©2011 InfiniteSupply.Org    Można rozpowszechniać w celach niezarobkowych pod warunkiem umieszczenia tej informacji. Podziel się tym z przyjaciółmi.

Share your comments: http://infinitesupply.org/september11

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.