Wizja dla Izraela_09.09.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 9 września 2011

A ty, synu człowieczy, prorokuj przeciwko Gogowi i mów: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja wystąpię przeciwko tobie, Gogu, główny książę w Mesech i Tubal. I zawrócę cię, i wezmę cię na smycz; sprowadzę cię z najdalszej północy i przyprowadzę cię na góry izraelskie. I wytrącę miecz z twojej lewej ręki, i sprawię, że twoje strzały wypadną z twojej prawej ręki. Na górach izraelskich padniesz ze wszystkimi twoimi hufcami i ludami, które są z tobą; wydam się na żer drapieżnym ptakom, wszystkim uskrzydlonym istotom i zwierzętom polnym“ – Ezechiel 39,1-4 (Stary Mesech i Tubal stanowią dziś Turcję, obok części południowej Rosji i Iranu).

TURCJA MROZI STOSUNKI Z IZRAELEM – Turcja zamroziła swoje stosunki z Izraelem z powodu przejęcia statków załadowanych m.in. środkami pomocy humanitarnej płynących do Gazy w 2010 roku. Premier Recep Tayyip Erdogan zapowiedział we wtorek że jego kraj zerwie wszelkie wojskowe i komercjalne stosunki z Izraelem i nałoży inne sankcje na Izrael gdyby wzbraniał się przeprosić za incydent. „Stosunki handlowe, militarne i kontakty w przemyśle zbrojeniowym – wszystko to zostanie zamrożone”. Wypowiedź Erdogana padła dzień po tym jak wydaleni zostali z izraelskiej ambasady w Ankarze wysokiej rangi dyplomaci. Komisja ONZ która badała szturm na statki doszła do wniosku, że izraelska blokada Gazy jest zgodna z prawem (World Report). Erdogan krytykował Izrael wielokrotnie z powodu jego polityki wobec Arabów w Gazie, chociaż od lat terroryści z Gazy ostrzeliwują osiedla na izraelskim Negevie. Przed operacją „Stopiony Ołów” w końcu 2008 roku dziennie dochodziło do trzech, czterech ataków rakietowych. Przez napady terrorystyczne które trwają do dziś ginęli ludzie a ich mienie było niszczone. Do tego dochodzi stres powodowany przez ciągłe przerywanie codziennych zajęć izraelskich obywateli.

ONZ NAKŁANIA IZRAEL I TURCJE DO PONOWNEGO NAWIĄZANIA STOSUNKÓW – Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon nakłaniał Turcję i Izrael w zeszłą sobotę by nawiązały stosunki w imię pokoju. Do roku 2010 stosunki te były podstawami stabilności w regionie (Haaretz). Proszę módlcie się by na Bliskim Wschodzie rozszerzała się ewangelia choćby jak podaje prorocze słowo złe siły i moce przygotowywały się do czasów ostatecznych.

TURCJA NIE DZIAŁA WE WŁASNYM INTERESIE – Zastępca ministra finansów Izraela Danny Ajalon zareagował nba wydalenie izraelskich ambasadorów z Ankary i powiedział: „Tureckie kroki zaskakują; to szkodzi interesom Turcji. Chodzi o status i interesy a nie o narodową dumę. Cieszymy się, że raport ONZ wzywa Turcję by ponownie nawiązała dobre stosunki z Izraelem. Dobrze, że nie przepraszaliśmy za to za co nie musimy przepraszać – nawet ten raport to potwierdza” (INN).

USA ZANIEPOKOJONE – USA chce uniknąć dalszego pogorszenia stosunków izraelsko-tureckich. Wysocy dyplomaci i minister stanu Clinton sami współpracują z obydwoma krajami by złagodzić kryzys, jak podano we wtorek (AP). Turcja jest wprawdzie w 99% muzułmańska, ale przez dziesięciolecia utrzymywała cywilny rząd. Warstwa rządowa, ale również generałowie armii, sędziowie i profesorowie uniwersyteccy walczyli przez lata przeciw ekstremistycznym, religijnym trendom w rządzie. W międzyczasie jednak coraz więcej władzy dostali islamistycznie nastawieni politycy jak Erdogan.

UMOWY O SOJUSZU MILITARNYM Z EGIPTEM GOTOWE DO PODPISU – Turecki premier Erdogan podpisze prawdopodobnie podczas wizyty w Kairze w następny poniedziałek umowę o sojuszu militarnym z Egiptem; to pierwsza wizyta tureckiego premiera od piętnastu lat. Hosni Mubarak odrzucał tureckie oferty a Erdogana postrzegał jako intryganta w regionie, który był pod wpływem Arabii Saudyjskiej. Nowy egipski rząd wydaje się mocno zainteresowany rozbudową kontaktów i współpracy strategicznej oraz gospodarczej z Turcją. We wtorek Erdogan zechce osiągnąć polityczne profity poprzez zerwanie stosunków z żydowskim państwem. Tureckie okręty wojskowe będą częściej spotykane na Morzu Śródziemnym (Haaretz).

„JAK W GETCIE“ – Turcja 5 września przetrzymywała dziesiątki izraelskich biznesmenów przez 90 minut na lotnisku w Istambule. Jeszcze o świcie wylecieli z Izraela tureckimi liniami lotniczymi. Kiedy przybyli do Istambułu zabrano im paszporty. Jedna z bizneswoman, Hayuta Leibowitsch, która też była wśród przetrzymanych, powiedziała: „Przylecieliśmy zwykłym normalnym lotem, wszyscy pasażerowie są przedsiębiorcami. Kiedy przechodziliśmy kontrolę paszportową wywołano wszystkich izraelitów i zebrano w jednym miejscu. Odebrano nam paszporty i nie mogliśmy wjechać do Turcji. Tak po prostu. Po tym jak ściśnięci w jednym kącie przestaliśmy prawie dwie godziny oddano nam paszporty z powrotem. Weszła nienormalnie wielka ilość policjantów. Było dwóch policjantów na pasażera. Zwykła eskalacja wrażeń” – powiedziała i doszła do wniosku, że winne są napięcia między Jerozolimą a Ankarą. W takiej sytuacji na lotnisku czuli się jak w getcie i myśleli o roku 1976 kiedy na lotnisku w Entebbe oddzielono Żydów od innych pasażerów (INN).

MNIEJ LOTÓW DO IZRAELA – We wtorek Turkish Charter Airlines zaczęły redukować tygodniowe loty do i z Izraela. Izraelskie linie El Al opracował plany awaryjnie gdyby Turcja zabroniła Izraelowi korzystać z jej przestrzeni powietrznej. Wtedy czasy latania przez El Al do Tajlandii, Chin i byłych republik sowieckich znacznie by się wydłużyły. Pomijając fakt, że byłoby to uciążliwe dla pasażerów, samoloty zużyłyby więcej paliwa i podwyższył by się koszt lotu (Haaretz).

AFGANISTAN I NORWEGIA – Pewien ubiegający się o azyl w centrum azylowym został oblany wrzątkiem kiedy nawrócił się na chrześcijaństwo i nie chciał zachować postu podczas ramadanu. On i inni którzy się nawrócili obawiają się teraz o swoje życie. „Jeśli nie wrócisz do islamu zabijemy cię” – to było przesłaniem islamskich azylantów w centrum dla azylantów w Norwegii. Ofiary w obawie przed represjami nie podawały swoich nazwisk. Jeśli afgańskie urzędy dowiedziałyby się o tym a ubiegający się o azyl byliby deportowani musieliby się liczyć w wyrokiem skazującym na śmierć przez kamieniowanie. Jedna z ofiar przeżyła pobicie, jednak całe plecy są jedną blizną (Mohabat). Proszę módlcie się o uzdrowienie, ochronę i Boże pocieszenie dla tego młodego mężczyzny.

NAJPIERW KOLEJ NA LUD SZABATU PÓŹNIEJ NA NIEDZIELI – To powiedzenie islamskich grup terrorystycznych znane od dawna i oznacza naturalnie że najpierw chcą się wziąć za Żydów potem wziąć chrześcijan pod lupę by ich prześladować zrobić z nich swoich niewolników i zlikwidować ich. My Wizja dla Izraela zamierzamy nadal informować o prześladowaniu chrześcijan w krajach kontrolowanych przez islam byśmy mogli modlić się zarówno o prześladowanych jak i prześladowców. Prześladowania w świecie islamu rozszerzają się szybko i mogą przybrać rozmiary epidemii.

MUZUŁMAŃSKIE PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIJAN LATEM 2011 ROKU – Najgorsza historia, która wyszła na światło dzienne w lipcu wydarzyła się w Pakistanie, który jest wylęgarnią antychrześcijańskich postaw, choć chrześcijan jest zaledwie 3% ludności. Dwuletnia dziewczynka została brutalnie zgwałcona jak jej ojciec nie godził się przejść na islam. Ponieważ zmieniła się jej anatomia, była już pięć razy operowana i cierpi na liczne komplikacje. Rodzina żyje w ukryciu i ciągłym strachu. Raport w tej sprawie dopiero przed paroma tygodniami ujrzał światło dzienne, wydarzenie zdarzyło się przed czterema laty (Assyrian International News Agency). Proszę módlcie się o tę emocjonalnie i fizycznie prześladowaną rodzinę i jej dziecko, żeby otrzymała uzdrowienie i pocieszenie i byli uwolnieni od strachu przed tymi, którzy zadali im takie cierpienie.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

DO WASZEGO KALENDARZA – Nasz tegoroczne święto namiotów zacznie się 9 października wieczorem i trwać będzie do 11 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

SUKKOT W LONDYNIE To święto namiotów odbędzie się 28 i 29 października. Przygotowują się już Lance Lambert, Pastor Clive Urquhart (Kingdom Faith Church), Barry i Batya oraz Moriah Worship Band by być z Wami w piątek wieczór aż do późnych godzin w sobotę. Bądźcie z nami w Anglii. Dużo czasu już nie zostało. Informacje szczegółowe pod angielskim numerem telefonu+49- 01793-862121.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.