Codzienne rozważania_12.05.2014 – Przebudź nas Panie

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Gdy zamknę niebiosa, tak iż nie będzie deszczu, albo gdy każę szarańczy, aby objadła ziemię, albo gdy ześlę zarazę na mój lud, i ukorzy się mój lud, który jest nazwany moim imieniem, i będą się modlić, i szukać mojego oblicza, i odwrócą się od swoich złych dróg, to Ja wysłucham z niebios, i odpuszczę ich grzechy i ich ziemię uzdrowię” (2Krn 7:13-14).

Kiedy byłem chłopcem w naszym kościele zazwyczaj dwa razy do roku odbywały się nabożeństwa przebudzeniowe. Jakiś podróżny ewangelista przyjeżdżał i prowadził przez dwa tygodnie co wieczór spotkania. Teraz, w czasach, gdy mamy urządzenia wykonujące za nas różne czynności i oszczędzające nasz czas, nie mamy czasu i energii na dodatkowe spotkania. Czy przyczyną tego nie jest pomieszanie priorytetów?

Kościoły mają liczne problemy, rodziny ulegają rozbiciu z powodu grzechu pychy. Często wygląda na to, że mamy do czynienia z jakimś gigantycznym wyścigiem między kościołami, który z nich jest najlepszy.

Ludzie od niechcenia przeskakują z jednego zgromadzenia do drugiego. Zamiast badać Pismo i odkrywać wolę Boża dla swego życia w Chrystusie Jezusa, szukają jakichś nowych ław kościelnych, gdzie mogliby zaparkować na czas, kiedy próbują się nasycić.

Boże przebudzenie dla Jego ludu, który wzywa Jego imienia (w tym mnie) to paść na twarze i pokornie wyznać naszą potrzebę odświeżającego spotkania z Bogiem, który wszystko stworzył.

Panie, potrzebujemy Ciebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, przyjdź i przynieś odświeżające przebudzenie!

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – Pastor Cecil

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

One comment

  1. Swieta prawda nie wazne w jakim zborze jestesmy.wazna jest nasza relacja z Panem zaciesniana co dnia. moze nie czekajmy na innych sami wezmy przyodziejmy zbroje boza i do boju pomyslmy co my mozemy zrobic dla Chrystusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.