Codzienne rozważania_14.01.2013

Wszystko mogę przez Chrystusa, który mnie umacnia” (Flp 4:13).

Duchowość Chrystusa nie polegała na tym, że On trzymał się z dala od codziennej praktyki. On sprowadzał niebiańskie siły i zasoby do noszenia praktycznych spraw codziennego życia. Możesz myć drzwi lub podłogę, prać ubrania czy robić cokolwiek z codziennej domowej rutyny i będzie to duchowe. Wydaje się, że ludzie myślą, że duchowa praca i zwykła praca, na przykład zajmowanie się domem to dwie różne rzeczy. Mówią o duchowej pracy i innej pracy. Tymczasem, możesz sprowadzić niebiańskie środki do wszystkiego co jest prawe, a wykonanie tych rzeczy może być świadectwem.

Większość ludzi nie ma okazji do ściągania niebiańskich zasobów na platformę służby. Dla większości, ich praca to coś regularnego, codziennego i bardzo często czują się straszliwie niezdolni do wykonywania tego, więc pojawia się pokusa, aby myśleć, że gdyby mieli do wypełnienia jakąś duchową służbę, gdyby musieli iść i poprowadzić spotkanie, mówić do kilku dusz o duchowych sprawach, mieliby powody, aby prosić Pana o pomoc i On przeprowadziłby ich przez to. W przypadku  trywialnych spraw taka myśl zbyt często w ogóle się nie pojawia w umyśle.
Dokładnie te same środki muszą być dostarczone do zwykłych, codziennych zajęć jak i do tego, co nazywamy duchową pracą. To wszystko musi być wykonywane na duchowej podstawie, a zatem być świadectwem. Bardzo często przejście przez zwykłą codzienną pracę wymaga czegoś więcej niż zwykłe ludzkie środki. Na duchowość składa się to, że źródło wykonywania przez nas wszystkiego jest w niebie. Uważajmy na to, jak wyznaczamy granicę, abyśmy nie dokonali podziału na to, co duchowe i „tą resztę”.

Oryg.: T. Austin-Sparks from: The Risen Lord and the Things Which Cannot be Shaken – Chapter 10  

_________________________________________________________________________

13 stycznia | 15 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

сайт

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.