Codzienne rozważania_13.01.2013


Prawo Ducha Życia w Chrystusie Jezusie uwolniło nas od prawa grzechu i śmierci” (Rz 8:2).

Mówimy o naturalnych prawach. Czym są te naturalne prawa? Weźmy na przykład prawo odżywiania się. Zakładając, że to prawo jest stosowane, szanowane i we właściwym czasie ciało otrzymuje to, czego potrzebuje, ani więcej ani mniej, to prawo żywienia właśnie tym się zajmuje i całkiem spontanicznie realizuje rozwój, wzrost, aby wyrażać się w różny sposób. Jest to spontaniczne działanie naturalnego prawa. Nie siedzisz z tym prawem, oglądając go i martwiąc się o niego. Karmisz siebie  a całą resztą pozostawiasz temu prawu. Jeśli naruszysz to prawo, o którym wszystko wiesz, to działając wobec niego właściwie, nie będziesz się przez cały dzień przejmować prawem odżywiania, będziesz po prostu spożywał posiłki i pracował dalej. Dzięki temu będziesz mógł pracować, posuwać się dalej, będziesz nakarmiony.

Prawo Ducha Życia w Chrystusie jest takie. Jest to prawo Życia i skutecznie działa, gdy jest respektowane i szanowane. Funkcjonuje spontanicznie w kilku kierunkach, daje swoje własne wyniki całkiem naturalnie. Prawo Ducha Życia w Chrystusie jest prawem, dzięki któremu stajemy się świadomi. Jest to najprostszy sposób wykonywania rzeczy.
Pan Jezus wiedział, że w pewnych momentach nie będzie mógł działać, mówić; nie było ożywczego poruszenia Ducha, nie było Życia, aby zrobić to czy tamto; w Swym duchu nie było poruszenia Życia; prawo nie było aktywne w pozytywnym sensie. Lecz gdy Ojciec, który wiedział co trzeba mówić i jak działać, widział, że nadszedł czas, nie schylał się na dół i nie mówił słyszalnym głosem do Jego uszu: „Teraz jest ten czas! Powiedz to! Zrób tamto!”. Po prostu ożywiał Go wewnętrznie. Prawo Życia działało w tym kierunku, a On wiedział przez wewnętrzne ożywienia, co było na myśli Boga. Właśnie o to chodziło Pawłowi, gdy napisał: „Zamysłem Ducha jest Życie”.

Oryg.: T. Austin-Sparks from: The Risen Lord and the Things Which Cannot be Shaken – Chapter 6

_________________________________________________________________________
 
12 stycznia | 14 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.