Codzienne rozważania_14.11.2013 – wrażliwy

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!” (Ps 139:23-24).

Przez całe lata szkolne niczego tak się nie bałem jak testów. Chciałem być lepszy uczniem i więcej czasu poświęcać na materiał, lecz prawda była taka, że miałem problemy z dyscypliną.

Słyszałem kiedyś jak pewien pastor opowiadał o tym, jak odwlekał przygotowanie rozprawy do szkoły. Późno w nocy, przed terminem złożenia, kiedy już nie miał czasu i teraz sprawa wyglądała tak, że albo zrobi, albo zginie. Szybko siadł i zapisał: „Jestem całkowicie skończony!” (oryg. „’I’m all petered out!’ – gra słów: Peter – Piotr). Ten zwrot przyjął się z obserwacji zachowania apostoła Piotra. Wypowiadał gwałtowne przechwałki o tym, co mógł zrobić, lecz zaczął tonąć w wodzie, w czasie aresztowania Jezusa uniknął ścięcia głowy słudze,; wyrzekł się, że w ogóle zna Jezusa. To wszystko stało się dlatego, że był skończony (wykorzystał wszystkie swoje siły i energię , i nie dał rady – przyp. tłum.). Nauczycielka dała mu zaliczenie i zaznaczyła, że zawsze zastanawiała się skąd się to wyrażenie wzięło!

We fragmencie Pisma na dziś, psalmista modli się wrażliwą modlitwą. Prosi Pana, aby zbadał najgłębsze wnętrze jego serca i myśli, aby ujawnił jeśli jest tam cokolwiek obraźliwego. Następnie prosi o to, aby Pan prowadził go do wiecznego życia. Również tak się modlę.

Wiele błogosławieństw, Drogie Serca. Zbliżcie się dziś do Boga, zaufajcie Mu całkowicie i bądźcie błogosławieństwem!

– – – Pastor Cecil

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.