Codzienne rozważania_17.04.10 Wielka premia dla hojnego człowieka

James Ryle

Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony” (Przyp. 11:25).

Przez kilka ostatnich dni skupialiśmy się na temacie błogosławieństwa ze szczególną uwagą na pragnieniu Pana, aby nas błogosławić i uzdolnić nas do błogosławienia innych. Zastanawialiśmy się i odkrywaliśmy wiele rzeczy i, ufam, że to wszystko ubogaciło was obficie.  Dzisiejszy post będzie miał za zadanie zamknięcie tego tematu, od teraz.

Zamiast zagłębiać się coraz dalej, pozwólcie, że zostawię wam do zastanowienia się słowa Jezusa, ponieważ On powiedział to w najprostszy i najbardziej bezpośredni sposób: „Dawajcie a będzie wam dane” (Łk. 6:38).

Jedną z wielu znaczących cech chodzenia za Jezusem, jest to, że nie możesz dawać, bez otrzymania z powrotem nawet więcej niż dałeś. Również przeciwność jest prawdziwa: nie możesz otrzymywać bez dawania. Chodzimy z Jednokierunkowym Jezusem po dwukierunkowej drodze. Jezus idzie wyłącznie w jednym kierunku, lecz są to równocześnie wszystkie kierunki. On buduje królestwa i zaprosił każdego z nas, abyśmy stali się częścią tego, co robi. Stajemy się częścią dając to, cokolwiek On nam powierzył.

Nie możesz uczyć sam nie będąc uczonym i nie możesz być uczonym, bez uczenia innych. Nie możesz nikogo prowadzić, sam nie idąc za kimś; i nie możesz iść za kimś, nie będąc prowadzonym. Jeśli poszukasz okazji, aby pobłogosławić kogoś, sam będziesz błogosławiony. Kochaj, a będziesz kochany, służ, a usłużą tobie, uśmiechaj się a świat będzie uśmiechał się z tobą, śpiewaj, a ludzie będą,…. OK, prawdopodobnie poproszą, żebyś to zachował dla siebie. No, co najmniej w przypadku większości z nas.

Zamiast więc iść przez życie jako biorca, chwytające w desperacji wszystko, cokolwiek można dostać w ręce i przechowując to w zabezpieczonych koszach obfitości, otwórz wrota szczodrości i zacznij być dawcą. Prawdę mówiąc, nie jest to życie, dopóki nie dajesz.

Daj serce Jezusowi a on wypełni je miłością. Daj umysł Chrystusowi a On napełni go prawdą, Daj swoje marzenia Chrystusowi, a on wypełni je niebiańską wizją i mocą. Daj swoje ręce Chrystusowi a On napełni je służbą; pracą, która jest pełna radości i znaczenia. Daj swój czas Chrystusowi a on wykupi go i sprawi, że będziesz zawsze o właściwym czasie z każdym słowem i czynem.

Jeśli będziesz chodził z Jednokierunkowym Jezusa po tej Dwukierunkowej Drodze, wszystko w twoim życiu i wokół będzie obfitować w liczne błogosławieństwa.

Salomon powiedział: „Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony” (Przyp. 11:25).

Bardzo podoba mi się przekład The Message: „Świat człowieka hojnego staje się coraz większy, a świąt chciwca – coraz mniejszy, Ten kto błogosławi innych, jest obficie błogosławiony, a tym, którzy pomagają innym, zostanie udzielona pomoc” (Przyp. 11:24-25). To właśnie hojny człowiek dobrze rozumie i głęboko ceni sobie słowa tego wspaniałego starego hymnu, „Wielka jest Wierność Twa”:

Great is Thy Faithfulness, O God my Father;

there is no shadow of turning with Thee.

Thou changest not; Thy compassions they fail not.

As Thou hast been, Thou forever will be!

Great is Thy Faithfulness; GREAT is Thy faithfulness!

Morning by morning new mercies I see!

All I have needed Thy hand hath provided.

Great is Thy faithfulnes, Lord, unto me.

Trzymaj Pana za Jego słowo a zobaczysz, że On jest wierny i prawdziwy – „Dawajcie a będzie wam dane„.

Do zobaczenia jutro. Wybierzemy się na nową przygodę polowania w Słowie Bożym.эффективное продвижение поисковая оптимизация сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *