Codzienne rozważania_24.09.10 Uważaj, o czym myślisz!

James Ryle

Zważaj na to o czym myślisz, twoje życie jest kształtowane przez twoje myśli” (Przyp. 4:23 GNB).

Wgląd jaki miał Salomon w życiowe sprawy jest dziś jeszcze bardziej odpowiedni niż kiedykolwiek wcześniej. „Zważaj na to o czym myślisz,” – mówi nam. – bo twoje życie kształtowane jest przez twoje myśli„. W Nowym Testamencie apostoł Paweł pisze, że nasze życie ma być przemienione przez „odnowienie umysłów” (Rzm. 12:2). Innymi słowy: wiara determinuje zachowanie. Jeśli wierzysz w to co właściwe, będziesz robił właściwie rzeczy, ale przeciwieństwo tego jest również prawdziwe: jeśli wierzysz w kłamstwo, będziesz żył według tego kłamstwa i twojemu życiu będzie brakować chwały Bożej. Uważaj więc na to, co myślisz.

A co do tej sprawy to jeszcze bardziej uważnie wybieraj przyjaciół, ponieważ ostatecznie stajemy się podobni do tych, z którymi się zadajemy. Jeśli spędzasz czas w towarzystwie narzekaczy i maruderów, krytyków i wyszukujących błędy, sprzeciwiających się wszystkiemu i morderców marzeń to twoje życie będzie niknąć, światło przygasać, a twoja obecność będzie innych nudzić. Spędzaj czas w towarzystwie wiernych kobiet i mężczyzn, którzy chodzą w Duchu i znają Słowo Boże; którzy rozumieją Czasy, poświęcają swoje życie na pomaganie innym w dochodzeniu do sukcesu, a twoja ścieżka będzie coraz jaśniejsza.

Żyjemy w historycznych czasach, które wymagają głębokiego przekonania i odwagi w podejmowaniu decyzji. Nie wolno nam dopuścić do tego, żebyśmy tak bardzo zajęli się sobą, abyśmy zaczęli obrażać się na to, czego nie rozumiemy i przez to podejmowali szybkie i głupie decyzje. Nasze myśli muszą być kształtowane przez prawdę; nasze opinie muszą być rozszerzane przez inteligencję; nasze słowa – wzmacniane przez mądrość i łaskę; nasze zachowania – śledzone przez powściągliwość a nasze oddziaływania z innymi – znaczone szacunkiem i grzecznością. W dzisiejszych czasach globalnego zamieszania i niepewności ważyć się mogą losy naszego świata, „zważajcie na to, o czym myślicie, ponieważ wasze życie zależy od waszych myśli„.

Myśl prawdziwie. Decyduj odważnie. Działaj szlachetnie. Stój twardo. Żyj szczodrze. I umrzyj z honorem. Teraz twoje życie liczy się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a to, o czym myślisz kształtuje twoje własne życie. Decyzja co zrobisz ze swoim życiem, ma wieczne konsekwencje.

James R. Lowell, 1845

“Once to every man and nation, comes the moment to decide,

In the strife of truth with falsehood, for the good or evil side;

Some great cause, some great decision, offering each the bloom or blight,

And the choice goes by forever, ’twixt that darkness and that light.

Then to side with truth is noble, when we share her wretched crust,

Ere her cause bring fame and fortune, and ’tis prosperous to be just;

Then it is the brave man chooses while the coward stands aside,

Till the multitude make virtue of the faith they had denied.

Though the cause of evil prosper, yet the truth alone is strong;

Though her portion be the scaffold, and upon the throne be wrong;

Yet that scaffold sways the future, and behind the dim unknown,

Standeth God within the shadow, keeping watch above His own.”topodin.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.