Codzienne rozważania_25.10.10 Upewnij się, że masz przy sobie nóż!

James Ryle

Bo słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny...” (Hbr. 4:12).

Nie wiem czy jesteś w stanie to zweryfikować, lecz wiem, że jest to coś najśmieszniejszego, na co kiedykolwiek trafiłem. Korzystałem z tego przy wielu okazjach, gdy nauczałem na temat wagi takiego poznania Słowa Bożego, aby móc się bronić przeciwko zdradzieckim atakom tego Starego Węża, Diabła.

Korzystajcie z tej pomocnej rady.

Poniżej znajdziecie fragment podręcznika Amerykańskich Rządowych Sił Pokojowych przeznaczony dla ochotników pracujących w amazońskiej dżungli. Jest tam napisane, co należy robić w przypadku ataku anakondy, która jest największym wężem na świecie. Rośnie maksymalnie do rozmiarów 10 metrów i 180 kg wagi. W zasadzie to mówimy tutaj o słupie telefonicznym, który ma bardzo złe zamiary!

A oto co mówi podręcznik.

„Jeśli zostaniesz zaatakowany przez anakondę, nie uciekaj; wąż jest szybszy od ciebie. Połóż się płasko na ziemi. Przyciśnij ręce do boków i nogi blisko siebie. Przyciągnij podbródek. Wąż zbliży się i zacznie trącać twoje ciało i wchodzić na niego. Nie panikuj. Gdy wąż zbada cię, zacznie połykać cię od stóp – zawsze od tego końca, od stóp. Pozwól wężowi połykać stopy i kostki. Nie panikuj. Wąż nie zacznie wsysać cię do środka. Musisz leżeć całkowicie spokojnie. Zajmie to dużo czasu. Gdy wąż dotrze do kolan, pomału, przy jak najmniejszej ilości ruchu, jak tylko to jest możliwe, sięgnij po nóż i łagodnie wsuń go w pysk węża między koniec warg a swoją nogę, po czym nagle rwij nim w górę, odcinając głowę węża”.

(Te dwa ostatnie zdania przykuły moją uwagę.)

  • Musisz mieć przy sobie nóż. Upewnij się, że go masz!
  • Musi być to ostry nóż! Upewnij się, że jest ostry!

Poważnie? Nie wydaje ci się, że to powinno być numerem jeden i dwa na liście! Nie chciałbyś dotrwać do połowy procesu zjadania przez węża tylko po to, aby odkryć, że zapomniałeś ze sobą noża! Nie chcesz również wyjść nieuzbrojony na ten świat pełen pełzających węży i skorpionów, i chmary innych jadowitych stworzeń, śledzących każdy twój ruch i starających się skrzywdzić cię.

Musisz mieć ze sobą nóż (obosieczny miecz Boży), który musi być ostry (gotowy na wszystko, co się pojawi na drodze).

сайт

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.