Codzienne rozważania_27.11.10 Gdy wszystko sypie się, spójrz w górę

James Ryle

Zważ na głos błagania mego, Królu mój i Boże mój, bo modlę się do ciebie. Panie, od rana racz słuchać głosu mojego; Rano kieruję swoją modlitwę do ciebie i spoglądam w górę” (Ps. 5:3-4, wg wersji ang.)

Jeśli znasz tą rutynę, dzieje się to każdego dnia. Po pierwsze: budzisz się. Następnie: wstajesz. Dlaczego by nie dokończyć tego i SPOJRZEĆ W GÓRĘ?! Jest to najlepszy możliwy sposób rozpoczęcia dnia. Szczególnie wtedy , gdy wszystko wokół leci po spirali w dół. Możesz spojrzeć w górę, gdy wszystko wali się w dół. Co więcej: musisz. Dowiedzionym faktem jest to, że człowiek zmierza w tym kierunku, w którym patrzy i jest to prawdą zarówno w dosłownym jak i przenośnym sensie. Zatrzymaj się na chwilę i zastanów nad tym, na co „patrzysz” najczęściej. Oczy widzą to, umysł myśli nad tym, wyobrażasz to sobie, dusza pragnie tego i ostatecznie robisz to.

Dlaczego by nie zastosować tego schematu w taki sposób, który najbardziej się liczy?

Spójrz na Pana rano, wtedy gdy umysł masz jeszcze zrównoważony a energia świeża. Spójrz w górę i ruszaj w górę. Zwróć uwagę na to, co Pan mówi do ciebie i zrób to, co Pan chce, abyś zrobił. Jeśli będziesz wierny tej prostej praktyce, duchowej dyscyplinie, wkrótce okaże się, że wykonujesz to, co Pan chce, abyś robił. Z drugiej strony, jeśli patrzysz w dół i widzisz, że jesteś pokonany i uciśniony, to z pewnością spędzisz dzień w dole desperacji. Patrz w dół: a będziesz szedł w dół; patrz w górę, a będziesz szedł w GÓRĘ. Biblia mówi: „Spójrzcie na Niego, promieniejcie radością, a oblicza wasze nie zaznają wstydu!” (Ps. 34:6). Izajasz ujął to w taki sposób: „Podnieś oczy wokoło i popatrz: . . . Wtedy zobaczysz i promienieć będziesz, a serce twe zadrży i rozszerzy się radością ” (Iz.60:4,5 wg wersji ang.).

Jeden z najpiękniejszych tekstów wszystkich czasów jest po prostu najlepszy: „Zwróć swój wzrok na Jezusa, patrz w Jego cudowną twarz, a ziemskie rzeczy zostaną przyćmione przez Jego chwałę i łaskę” (Helen H. Lemmel, 1922).

Przyjacielu, spójrz w górę. Gdy wszystko wokół ciebie wydaje się walić, ty patrz w górę. Jeśli będziesz patrzył w górę, Pan podniesie ciebie. Więc, PATRZ W GÓRĘ

раскрутка сайта бесплатно самостоятельно

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *