Codzienne rozważania_29.01.10 Przebudzenie serc

A Cardiac Revolution

James Ryle

Czyż nie ożywisz nas znowu, Aby lud twój rozradował się w tobie?  Okaż nam, Panie, łaskę swoją I daj nam zbawienie swoje!” Psalm 85:7,8

Nigdy do tej pory nie było tak silnej potrzeby jak teraz, aby uczniowie Chrystusa szczerze porozumieli się co do twierdzeń twierdzeń Chrystusa. Z pewnością zachodzi potrzeba wielkiego duchowego przebudzenia naszej ziemi, lecz najpierw musi nastąpić przebudzenie serc Bożych ludzi i odnowienie kościoła, który drzemie w cielesnym odrętwieniu, odurzony obfitością i najwyraźniej nieświadomy tego, że stracił swoje wpływy na wielu w tym kraju.  Istnieje rozpaczliwa potrzeba przebudzenia serc; zwrócenia naszych ser w pełni ku Panu, ponownemu przeorganizowaniu naszego życia całkowicie ku Jego celom.

No tak, faktycznie, mamy (słowami Christianity Today) „nasze wspaniałe katedry, nasze łamiące paradygmaty mega-kościoły z ultra-fajnymi sąsiadującymi (z kościołami -przyp.tłum.) miasteczkami i nasze stosujące niekonwencjonalne metody docierania postmodernistyczne nie-kościoły”. Mamy multimedialne zestawy do uwielbienia, liderów uwielbienia w stylu gwiazd popu, pastorów komediantów na zawołanie, nowoczesne narzędzia telewizyjne, które pozwalają na ilustrowanie kazań materiałami z Hollywood.

Przecież jest to kościół, w którym zmieszczą się wszelkie ludzkie upodobania jakie zna ludzkość, a odrzucający obfitość religijny możliwości – całą paletę duchowych wyborów – tych, którzy żyją w zasięgu tych samych centrów uwielbienia, a których dusze ciągle są głodne i wyniszczone.

Czy jesteśmy ludźmi przyodzianymi i gotowymi do służby? Czy kościół jest przygotowany na epiczne wydarzenia, które wynurzają się obszernie z pobliskiego horyzontu? Czy mamy to, czego potrzeba, aby przekazać coś dobrego, gdy rozpaczliwy stan mężczyzn i kobiet przyciągnie ich do naszych drzwi w poszukiwaniu prawdziwych odpowiedzi na poważne problemy?

O, Panie, przebudź nas! Zwróć nasze serca ponownie ku Tobie w rewolucji serc!

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.