Codzienne rozważania_29.04.10 Gapiąc się na to, czego nie ma

James Ryle

Nie troszczcie się o nic….” (Flp. 4:6)

Słowo „nic” oznacza „coś, co nie istnieje”. „Troszczyć się” znaczy „być niepokojonym obawami; koncentrować się w myślach na czymś niespokojnie”. Czy może być coś bardziej bezsensowne niż skupianie swych niespokojnych myśli na czymś, co nawet nie istnieje?

A jednak ludzie robią to codziennie, niemal przez cały dzień.  Oderwani od teraźniejszości, spoglądając gdzieś z apatią, odsuwają od siebie to, co oczywiste: gapią się na coś, co nawet nie istnieje. Nie są w stanie docenić tego co rzeczywiście mają, ponieważ są tak ogarnięci troską o to, czego nie mają.

Jeden z moich ulubionych hymnów, którego nauczyłem się jako chłopiec, zachęca nas do liczenia naszych licznych błogosławieństw.  „When upon Life’s billows you are tempted, tossed; when you are discouraged thinking all is lost. Count your many blessings, name them one by one. And it will amaze you what the Lord has done! (Justin Oatman, 1856).

(Gdy wśród życiowych burz jesteś kuszony i miotany, gdy myśląc, że wszystko stracone zniechęcasz się, policz swe liczne błogosławieństwa, nazwij je, a zaskoczy cię, jak dużo uczynił Pan)

To prawda, kilka chwil myślenia spędzonych we wdzięczności dla Boga za liczne błogosławieństwa, które niezaprzeczalnie do ciebie należą, stłamsi szepczące głosy, które namawiają cie do niepokoju, kierując wzrok ku niczemu.

Następnym razem, gdy niepokój zacznie zagęszczać się wokół ciebie, cofnij się i zacznij liczyć swoje błogosławieństwa. Nie takie ogólne, lecz specyficzne. Nazwij je, jedno po drugim, niech umysł spocznie na ogromnych korzyściach płynących z tego, że Pan zstąpił do Twego życia. Błyskawicznie odkryjesz, że patrząc na to, co rzeczywiste, nie będzie ci wyobraźni pochłaniało dryfowanie w kierunku ciemności, gdzie nic nie ma.

Hej, tutaj jesteś! Przestań się gapić, zacznij liczyć liczne błogosławieństwa!

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.