Codzienne rozważania_30.01.11

Brogden Chip

Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych bogów

[wszystkiego co mogłoby zajmować w waszym sercu miejsce należne Bogu, wszelkiego rodzaju substytutu Jego, co mogłoby zająć pierwsze miejsce w waszym życiu] (I Jn 5:21, rozszerzone tłumaczenie Biblii AMP).

Jest to swego rodzaju radykalne, bezkompromisowe podejście, które mówi, że musimy badać swoje własne serca, ponieważ jak wyglądają uczniowie, tak wygląda Kościół. Po prostu przyjrzyj się wadze tych słów! Strzeżcie się  wszystkiego „co mogłoby zajmować w waszym sercu miejsce należne Bogu, wszelkiego rodzaju substytutu, który mógłby zająć pierwsze miejsce w waszym życiu”. Fanatyczny, nieprawdopodobny kierunek! Czy rzeczywiście chodzi ci o to, że nie może być NICZEGO, co zajmuje pierwsze miejsce w moim życiu, oprócz Chrystusa. Czy do tego się to sprowadza?

Absolutnie tak. Dokładnie o to chodzi i jest to dokładnie to, o co toczy się walka i właśnie dlatego jesteśmy kuszeni każdego dnia. Uwiązanie takim mnóstwem dobrych rzeczy – współmałżonek, dzieci, przyjaciele. Uwiązanie mnóstwem religijnych rzeczy – kościół, służba, praca, powołanie, tytuł, pozycja. Uwiązanie mnóstwem rzeczy rozsądnych, moralnych, niewinnych. Lecz istotą jest to, gdzie do tego wszystkiego pasuje Chrystus? Aby przegrać wystarczy tylko umieścić Go gdzieś na dalszym miejscu niż pierwsze.

Albo jest Panem WSZYSTKIEGO, albo nie jest Panem WCALE.

aracer.mobi

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.