Czy apostołowie Petera Wagnera odchodzą?

 

Czy apostołowie Wagnera odchodzą?

Andrew Strom.

 

W zeszłym tygodniu podaliśmy kilka bardzo ostrych stwierdzeń przeciwko temu, co się dzieje w Lakeland przekazanych przez jednego z 'apostołów’ Petera Wagnera, Roberta Ricciardelli. Dla tych, którzy nie wiedzą: Peter Wagner prowadzi organizację oddaną ustanowieniu nad kościołem 'apostołów’. Znane to jest jako: 'New Apostolic Reformation’ (NAR – Nowa Reformacja Apostolska) i jest bardzo kontrowersyjne. Osobiście nigdy nie postrzegałem tego jako jakąś prawdziwą 'Reformację’, ponieważ wszystko wygląda na to, że jest to budowanie kolejnego poziomu hierarchii nad tym, które już istnieje. Kwestionuję również to, czy wielu z tych 'apostołów’ jest prawdziwymi apostołami – lecz to już inne historia. Wystarczy powiedzieć, że Wagner prowadzi jedną najbardziej wpływowych i daleko sięgających globalnych sieci w charyzmatycznym świecie.

Nie wiem czy Peter Wagner zdawał sobie w pełni sprawę z tego, co robi, gdy pojechał do Lakeland i publicznie udzielił poparcia T. Bentley’owi i temtemu „przebudzeniu”, lecz widać wyraźnie, że wywołał w swym własnym ruchu pęknięcie, które może go rozerwać.

Niemniej, zanim przejdziemy do dalszej dyskusji tego, ważne jest również zauważyć, że nawet ludzie z kościołów popierających Lakeland zaczęli zastanawiać się nad wspieraniem tego ruchu – w miarę jak coraz więcej prawdziwych informacji pojawia się o tym, co rzeczywiście się dzieje.

Oto poniżej wypowiedź napisana przez takiego lidera kościoła kiedyś popierającego Lakeland – i przekazana mi w tym tygodniu. (Usunąłem tożsamość zarówno jego jak i kościoła). Jest to rzeczywiście zdumiewające, aby napisać:

„Witajcie, musimy porozmawiać być może jako sztab i przejść przez to, co odkryłem. Długo rozmawiałem z Robertem Ricciardelli. On nie jest krytykiem przebudzenia,.. On kocha przebudzenie, wierzy w uzdrowienia, proroctwo i całą resztę, i z przyjemnością słucha o uzdrowieniach, jakie mamy tutaj. Jest bliskim przyjacielem Stephena Stradera… Jest odpowiedzialny za relacje z Lee Grady (wydawca Charisma Magazine) i czasami pisze dla tego magazynu. Jest częścią zespołu apostolskiego Petera Wagnera, uznawanym przez Petera za apostoła. Widziałem jego stronę witrynę internetową i wiem, że jest to człowiek prawy, a nie jakiś łowca herezji.

Przekazał mi informacje z pierwszej ręki, nie zasłyszane. Jestem głęboko zaniepokojony, zasmucony i udręczony tym, co słyszę. On przypisuje całe namaszczenie w Lakeland Roy’owi Fields (liderowi uwielbienia). Zgadzam się z tym, że Roy jest całkiem czysty i Bóg działa potężnie w czasie, gdy on prowadzi uwielbienie. Mogę w szczegółach powiedzieć później o tym, co się pojawia, lecz tutaj ma miejsce wielkie odstępstwo od integralności… Wiele upiększania, zostało ogłoszonych mnóstwo rzeczy, które nie są prawdziwe. Grupa z magazynu The Charisma badała to. Chce mi się płakać. Serca mi się łamie. Od teraz, dla bezpieczeństwa i ze względu na integralność, musimy przestać mówić o wskrzeszeniach z martwych. Trzy z nich zostały sprawdzone przez lekarzy oraz zaangażowany zespół medyczny i okazało się, że w ogóle nigdy się nie wydarzyły.

Todd został skonfrontowany z tymi faktami i dalej nie zmienił tych liczb, które ogłasza. Ani jedno z pozostałych twierdzeń o wskrzeszeniu z martwych nie może być udowodnione, pomimo usilnych starań, aby to zrobić. Nawet po tym, gdy Stephen Strader obniżył tą ilość do 13 (nawet z tymi, których nie da się udowodnić) Todd nadal wraca do liczby 27 i więcej. Fałszywy obraz i upiększanie!

Na froncie finansowym Todd ostatnio powiedział do tłumu, że Bóg powiedział mu, że jest tam 1000 ludzi, którzy mogą dać po 1000$ i że będą oni 1000krotnie błogosławieni.

Robert wezwał Stepen’a Stradera, aby skonfrontował niebiblijną naturę tego wezwania. Okazało się,że Todd przyznał, że nie słyszał tego od Boga, że była to po prostu idea, która wpadła mu do głowy, aby zarobić pieniądze na zbudowanie dużego stadionu. Robert wezwał ich, aby następnego wieczoru przeproszono ludzi za to fałszywe twierdzenie, jakoby było to powiedziane przez Boga, lecz odmówili, wymawiając się tym, że codziennie na spotkaniu są inni ludzie.

Taki właśnie posmak znajduję, a jest tego znacznie więcej. Jestem tak zasmucony, że trudno mi nawet myśleć. Nie mówię, że przebudzenie w Lakeland nie jest od Boga (Bóg jest większy niż zaangażowani ludzie), choć dobrzy ludzie, których szanowałem przez całe moje życie właśnie tak mówią (że to nie jest od Boga), opierając się na tym, co wiedzą i widzieli…

Chodzi mi o to, że musimy cofnąć się i nie utożsamiać się blisko z Lakeland, musimy przestać powtarzać twierdzenia, których pełno wszędzie, ponieważ skończymy obryzgani wspólnym zniszczeniem, gdy pewne szczególne sprawy okażą się fałszywe, a upiększenia i wpadki integralności zaczną wychodzić publicznie. A tak przy okazji, nikt nie mówi o tym, że niektóre uzdrowienia w ogóle się nie zdarzyły – tylko tyle, że wiele fałszywych, upiększonych i nie udowodnionych twierdzeń zostało poczynionych. Duża ilość dobrych naprawdę mężów, mistrzów przebudzeń przez lata mówi obecnie, że cała sprawa pochodzi od diabła i że nawet uzdrowienia są demonicznie inspirowane. Chcę, żeby było jasne, ja nie zamierzam tam jechać,.. ” [koniec cytatu].

 

Oto mamy lidera kościoła popierającego Lakeland sprawdzającego te fakty po raz pierwszy i teraz decydującego się, że oni muszą „cofnąć się i nie utożsamiać się blisko z Lakeland”. Całkiem zdumiewające!

 

W międzyczasie – wracając do sprawy „apostołów” i tego, co teraz dzieje się w organizacji Petera Wagnera ICA:

Jeden apostołów Wagnera, Robert Ricciardelli, w tym tygodniu przysłał mi e-mail pisząc, że otrzymał ogromną ilość poparcia dla swego stanowiska przeciwko Lakeland – w większości od pastorów. Stwierdził również:

„Pojawiło się mnóstwo pytań wobec mnie, jako członka organizacji ICA właśnie z powodu mojego członkostwa. Nie będą już dłużej zaangażowany w tej organizacji i tak naprawdę nie czułem się dobrze z nimi, oraz niektórymi ich agendami od chwili wejścia do nich. Niemniej, zawarłem wiele relacji, które rozwinęły się w związku z corocznymi spotkaniami. Większość tych wszystkich również odłącza się od swego udziału w ICA, ze względu na sprawy sięgająca ponad Lakeland”.

 

Tak więc wyraźnie Robert opuszcza teraz szeregi ICA – jak i inni 'apostołowie’, o których on sam wie. Poprosiłem go, aby wyjaśnił ten punkt.

 

Robert napisał do mnie:

„Przywództwo ICA nadal adoptuje systemy wierzeń bez porady i mądrości członków. Wielu członków nie popiera i nie będzie popierać tych wierzeń, w tym anty biblijne zachowania i doktryny, które obecnie są wyrażane przez Todda Bentleya’ i Freshfire Ministries. W rzeczywistości, jeśli ICA przyjmuje takie rzeczy, to staje wobec tego na stanowisku, które spowoduje, że nawet jeśli nie bezpośrednio, będą musieli przyjąć wiele takich samych służb, w tym „New Mystic” John Crowder i inne. To tylko eskaluje zajmowanie się aniołami, przeżyciami, transami, itd,.. i jest daleki od skupienia na Jezusie, Jego Królestwie i Jego sprawiedliwości,… Wielu z nas, którzy naprawdę cieszyli się udziałem w corocznych konferencjach ICA, jest obecnie zmuszonych do podjęcia decyzji czy dalej w tym uczestniczyći”.

Robert stwierdził również, że on osobiście nigdy nie przyjmował „dominacyjnych wierzeń i hierarchicznych agend NAR”. Ostatnie zdanie jakie do mnie napisał było takie:

„Myślę, że jest szansa na to, że wielu odłączy się od ICA w zależności od tego, czy Todd będzie nadal będzie rozwijał swoją zwodniczą doktrynę a Peter nadal będzie popierała ją”

 

Zastanawiam się, czy Peter Wagner wyobrażał sobie, że poparcie Todda Bentleya może być zasiewem wielkiego zniszczenia w jego własnym ruchu? Być może tylko czas pokaże.

Komentarze do – prophetic@revivalschool.com

Ten temat jest dyskutowany na forum na:

http://www.revivalschool.com

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.