Czy chcesz słyszeć Boży głos w 2015 roku?

Logo_Grady
J. Lee Grady

Are you paying attention to the voice of God?Gdy byłem dwudziestolatkiem, modliłem się o to czy powinienem iść na uniwersytet. Pewnego dnia, w czasie poświęconym społeczności z Panem, przyszedł mi do głowy Psalm 32 wers 8 i wydawało mi się, że miga jak nocny neon. Jest tam napisane: „Pouczę cię i wskażę ci drogę, którą masz iść”.

Duch Święty kładł nacisk na to, że Bóg nauczy mnie i nie potrzebuję dodatkowego wykształcenia. Nie chodzi o to, że uniwersytet jest zły dla wszystkich, był to po prostu Boży plan dla mnie w tamtym czasie, a Bóg wykorzystał Pismo, aby wyraźnie pokazać mi, jaką drogę powinienem wybrać.

Biblia obiecuje nam to, że Bóg będzie nas prowadził, lecz wielu chrześcijan ma trudności w słuchaniu Bożego głosu. W niektórych charyzmatycznych kościołach komplikuje się tylko sprawy, gdy robi się z tego coś mistycznego czy dziwacznego, jakieś nauczanie, na przykład, o tym jak słyszeć fizycznie głos z nieba, mówiący, jaki kolor koszuli założyć.

Dzięki Henry’emu Blackaby nauczyłem się wiele lat temu tego, że są cztery różne sposoby otrzymywania boskiego prowadzenia:

1. Można słyszeć Boży głos, czytając Biblię. Czasami przyjaciele narzekają, że „Nigdy nie słyszałem, jak Bóg mówi”, kiedy jednak pytam czy czytają Biblię regularnie, mówią, że są zbyt zajęci.

Bóg w nadnaturalny sposób zainspirował 40 autorów w okresie ponad 1600 lat, aby ułożyli Jego miłosny list do nas. Po napisaniu Biblii w języku hebrajskim i greckim wielu ludzi poniosło męczeńską śmierć, ponieważ tłumaczyli ją na współczesne języki. Bóg rozwiązał mnóstwo problemów, aby skompilować nam Biblię. Jednak współcześnie w domach ludzi, którzy są zbyt zajęci, aby czytać najbardziej bezpośredni przekaz Boży jaki istnieje na tej planecie, na tych Bibliach zbiera się kurz!

Gdy czytasz Pismo z modlitwą w sercu, Bóg może wykorzystać jakiś wers, który „wyskakuje” ze strony jako przesłanie skierowane do ciebie. Brytyjski kaznodzieja, Charles Spurgeon, rozpoznał to wiele lat temu. Napisał: „Gdy mam problemy, czytam Biblie tak długo, aż jakiś tekst wydaje się wychodzić z Księgi, salutuje mi, mówiąc: „Zostałem napisany specjalnie dla ciebie”. Oczekuj tego, że Bóg będzie mówił do ciebie bezpośrednio z Pisma.

2. Można usłyszeć Boży głos przez nadnaturalną inspirację Ducha Świętego. Duch Święty nie jest jakąś niesamowitą obecnością, która gdzieś wisi wokół. On żyje w każdym narodzonym na nowo chrześcijaninie, pociesza nas i mówi do nas. Może to czynić na różne sposoby: przez sny, wizje, ostrzeżenia, poczucie przekonania oraz – najczęściej – przez coś, co znamy jako „cichy głos” (1Krl 19:12) Ducha.

Doświadczam proroczych snów, wizji, lecz najczęściej Duch mówi do mnie przez głębokie poczucie wewnętrznego przekonanie/wiedzę. Nigdy nie zapomnę tego, jak Bóg przemówił do mnie w 1985, gdy jechałem samochodem przez Florydę. W moim duchu dotarło do mnie przesłanie: „Przeprowadzisz się do Waszyngtonu” Wydawało się, że pojawiło się z jasnego nieba, a ja wiedziałem, że to nie było ze mnie. Cztery lata później zaoferowano mi pracę w Waszyngtonie, gdzie spędziłem następnie przez trzy lata.

Zdolność słyszenia głosu Ducha można rozwinąć przez lata, w miarę wzrastania w Chrystusie. Jeśli rzeczywiście chcesz Go słyszeć, powinieneś prosić, aby napełnił cię Swym Duchem. Gdy będziesz dopuszczał do siebie coraz większą obecność Ducha i odłożysz na bok swoje egoistyczne sprawy oraz grzeszne nawyki, Bóg może komunikować się z tobą bez przeszkód.

3. Możesz słyszeć Boży głos przez innych ludzi. Nigdy nie było Bożym zamiarem, abyśmy żyli w izolacji. Jesteśmy członkami Jego ciała, kościoła, a będziesz słyszeć Boga lepiej, gdy masz społeczność z Jego ludźmi. Bóg może mówić przez kazanie pastora, mądrą radę przyjaciela, matki upomnienie, rozmowę z mentorem czy prorocze słowo przekazane ci przez któregoś sług napełnionych Bożym Duchem. Bóg używa daru proroczego, lecz nigdy nie należy poszukiwać proroctw. Znam chrześcijan, którzy będą jeździć po całym kraju, aby wziąć udział w jakiejś proroczej konferencji po to, aby otrzymać słowo od Boga, a jednak nie czytają Biblii całymi miesiącami, ani nie usiądą w milczeniu na tyle długo, aby usłyszeć Boga na własny użytek. Nidy nie traktuj świętego daru proroctw jak wróżenia. Gdy Bóg ma ci coś powiedzieć w jakiś niezwykły sposób, ma Swoich wiernych posłańców, którzy potrafią przekazać przesłanie we właściwym dla ciebie czasie.

4. Możesz słyszeć Boga poprzez życiowe okoliczności. Nie wszystko, co ci się przydarza jest wolą Bożą, lecz Bóg jest suwerenny i ma moc nad siłami natury, nad rządami i nad wszystkimi szczegółami twojego życia. On otwiera drzwi, których nikt z ludzi nie potrafi zamknąć. Jeśli modliłeś się o to, abyś dostał pracę w jednej firmie i nagle pojawia się oferta z innej, może to być znak od Boga, że ma dla ciebie lepsze miejsce.

Najstarsza nasza córka chciała dostać się do koledżu w Tennessee i modliliśmy się o to. Zaraz po modlitwie zadzwonił telefon i odezwał się dyrektor koledżu w Georgii. Zaprosił mnie, abym przemawiał w jego szkole, lecz w ciągu rozmowy dowiedziałem się, że chcą zaoferować mojej córce naukę i tak skończyła zapisując się do tej szkoły. Tam spotkała swego przyszłego męże i skończyła ją cztery lata później. Bóg miał pełny udział w tej telefonicznej rozmowie z Georgia!

Zaczynając ten Nowy Rok, proś Boga, aby wyostrzył twój słuch na Jego głos. Prowadzenie nie jest skomplikowane, gdy szczerze chcesz słuchać, jak On mówi.

J. Lee Grady is the former editor of Charisma. You can follow him on Twitter @leegrady. Is the author of 10 Lies Men Believe and other books.

поисковая оптимизация сайта под поисковики

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.