Czy, jeśli jesteś chory, znaczy to, że jest grzech w twoim życiu?

Young Steve

O ile nie jesteś pierwszą osobą po Jezusie, która żyje w bezgrzesznej doskonałości, to grzech jest w twoim życiu. Bóg będzie stale pracował w różnych dziedzinach twojego życia, aby usunąć grzech, lecz nie zajmie się nimi wszystkim naraz. Wiedząc, że jest grzech w twoim życiu, pytanie powinno brzmieć: „Czy choroba jest wynikiem mojego grzechu?” Prawdopodobnie, lecz nie koniecznie.

Lecz czy Dz. 10:38 nie mówi o tym, że diabeł jest źródłem wszelkich chorób? Tak, diabeł jest tym, który wywołuje choroby, lecz trwanie w grzechu stawia cię w pewnym stopniu w pozycji, w której on ma nad tobą władzę. Jeśli świadomie trwasz w grzechu to otwierasz się na działania diabła. Trudno jest również otrzymać uzdrowienie od Boga, jeśli w tym samym czasie nie przyjmujesz czegoś innego (napomnienia) od Boga.

Jeśli chodzisz przed Bogiem w prawości i nie masz przekonania o jakiejkolwiek dziedzinie, w której sprzeciwiasz się Duchowi Świętego, to bezpiecznie jest stwierdzić, że choroba nie jest wywołana przez grzech. Oczywiście, ogólnie rzecz biorąc, choroby są na świecie z powodu grzechu. Nie musisz jednak brać się za „polowanie na czarownice”,  aby znaleźć jakiś tajemny grzech tylko dlatego, że jesteś chory. Nie pozwalaj, aby każdy wpędzał cię w myślenie, że coś jest nie tak z tobą, ponieważ masz bóle brzucha. Twój odrodzony duch powiadomi cię, jeśli jesteś w grzechu.

Niemniej jednak dobrze byłoby przebadać swoje życie, czy twoje chodzenie z Bogiem wygląda tak, jak powinno. Biblia definitywnie naucza o tym, że grzech może wywołać chorobę i nie możesz oskarżać diabła w takim przypadku, nawet jeśli to on jest autorem choroby. Jezus przypisał stan chorego mężczyzny przy sadzawce Betezda grzechowi. Mężczyzna był tam od 38 lat i po uzdrowieniu Jezus powiedział mu: „Idź i nie grzesz więcej, aby ci się coś gorszego nie stało” (J 5:14).

Głupota

Psalm 107:17-20 –   Widzimy tutaj, że głupcy są dotykani z powodu i przestępstw i nieprawości.

Jest wiele oczywistych sposobów na to, aby współcześni głupcy sami się wpędzali w choroby. Narkotyki i alkohol mogą prowadzić do dolegliwości, za które możesz dziękować tylko sam sobie. Niewłaściwe ubieranie się w zimne dni, czy nadmierne przebywanie w upale to tylko inne przykłady głupoty, które mogą prowadzić do fizycznych dolegliwości. Chwała Bogu za Jego miłosierdzie, ponieważ On nadal chce leczyć takie sprawy (w.20). Lecz zwróć uwagę na to, że dzieje się to PO tym, gdy zdecydujesz się wołać do Pana. Najpierw pokutuj.

Grzech seksualny

Powinno być oczywiste, że tego typu grzech może prowadzić do choroby.

Rzym. 1:27:  „Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę”. Nie jest to usprawiedliwieniem do potępiania homoseksualistów AIDS’em, lecz fakt, że homoseksualizm jest obrzydliwością i jest naturalna cena, którą trzeba zapłacić za ten grzech. (Bóg nigdy nie nazywa tego„alternatywnym stylem życia”).

Przyp. 5:11 mówi nam tym  jak kończy się zaangażowanie w cudzołóstwo (bardziej biblijnym termin niż „niedyskrecja” czy „romans”): „abyś pod koniec życia nie narzekał, gdy zwiędnie twoje ciało i twoja skóra”.

Diabeł mógł wynaleźć AIDS i inne weneryczne choroby, lecz to człowiek otwiera im drzwi przez grzech z dziedziny seksu. Te choroby są ciągle częścią przekleństwa, z którego zostałeś odkupiony, lecz zanim będziesz prosił Boga o uzdrowienie powinieneś pokutować. Czasami zdarza się, że Pan uzdrawia wcześniej, jako akt miłosierdzia, lecz nie masz prawa prosić Boga o uzdrowienie jeśli dobrowolnie przylgnąłeś do czegoś, o czym wiesz, że jest grzeszne.

Niewłaściwy stosunek do Ciała Chrystusa.

1 Kor 11:27-32 ostrzega tych, którzy mają niewłaściwą postawę, że będą  osądzenie chorobą a nawet śmiercią, jeśli nie osądzą sami siebie. O ile jest to ciągle dzieło diabelskie, może ono zajść w miejscu, gdzie Bóg dozwoli diabłu dotknąć, a nawet zabić w tym celu, abyś uniknął wiecznego potępienia. To „karanie” (w.32) NIGDY nie jest zwykłym (normalnym) sposobem Bożego działania z Jego dziećmi, lecz jest zarezerwowane dla tych, którzy zatwardzają swoje serca. Żaden wierzący chodzący sprawiedliwie wobec Pana nie będzie w ten sposób „karany”.

Podsumowanie

Choroby mogą być wynikiem grzechu dopuszczanego w życiu człowieka, lecz mogą być również częścią spadającego na ciebie, bez szczególnej przyczyny, efektu upadku stworzenia. Nie zakładaj, że skoro jesteś chory, to trwasz w grzechu. Jeśli grzeszysz to wiesz o tym skądinąd. Jeśli nie masz świadomości niczego, co robisz niewłaściwie to możesz przypuszczać, że choroba nie ma związku z jakimś szczególnym grzechem.

заказать поисковая оптимизация

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.