Duch choroby_02


Todd Bentley [edycja Kathy Thorne]CZĘŚĆ DRUGA


Dla Boga porządek ma ogromną wagę i przynosi mu wielką przyjemność, gdy badamy jakąś sprawę, aby odkryć rozległe komplikacje i boski porządek w Jego królestwie. Wszystko w piękny sposób wiąże się a im głębiej chodzi z Bogiem tym więcej nam objawia. Pan zabierze nas tak daleko, jak daleko chcemy iść!BOŻA SUWERENNEOŚĆ RZĄDZI WSZYSTKIM

Podobnie jak w przypadku Bożego królestwa, gdzie jest pewna struktura, przeciwnik dusz naszych również działa w pewnym porządku. Jego planem jest, aby kraść, zarzynać i niszczyć ciebie i mnie (J. 10:10). Oczywiście, Boża suwerenność rządzi wszelkimi próbami, planami czy systemami wroga (Ps. 103:19). W tej sprawie Boże słowo ujawnia, że są zwierzchności, moce i duchowe siły ciemności w okręgach niebieskich, lecz Pan dał nam strategię pokonywania tych ciemności (Ef. 6:12-18). Tak więc, chciałbym dać nieco światła na demoniczne podstępy wroga.
Przypomnij sobie to, jak w poprzednim odcinku mówiłem o tym, że duch choroby jest powiązany ze zwierzchnością. Jest cały zorganizowany demoniczny świat, który działa w dzień i w nocy, aby kościół był chory, uderza ciała rakiem, chronicznym bólem, artretyzmem i wiele więcej. Tak więc dziś, chcę przekazać dodatkowe informacje na temat zwierzchności, z którymi ten duch choroby jest powiązany. Nazywa się to: Zdrowie i Medycyna i jest czwarty w pięciostopniowej hierarchii czy demonicznej rzeczywistości, rzeczywistości, która, jak wierzę, zalicza się do zwierzchności, z którymi się stykamy. [Pierwsza: Demony wojenne; druga: chciwość; trzecia: duch religijny; czwarta: zdrowie i Medycyna; Piąta: duch perwersji.]


Ponieważ widziałem ducha choroby manifestującego się jako duch głuchy i niemy, jestem przekonany, że manifestuje się również jako inne duchy, na przykład duch ociężałości czy jeszcze coś innego. Dla łatwiejszego zrozumienia ważne jest zauważyć, że duch głuchy/niemy i duch ociężałości powoduje pewne określone choroby. Na przykład duch głuchy/niemy powoduje padaczkę i inne umysłowe zaburzenia, a duch ociężałości wywołuje depresję i poczucie otępienia, ospałości.
Podsumowując, widzimy postęp wpływu i mocy zaczynając od góry zwierzchności: zdrowie i medycyna; następnie duch choroby; po nim manifestacje ducha choroby jako ducha głuchego/niemego i ducha ociężałości. Te dwa ostatnie duchy dotykają ludzi chorobami, schorzeniami, które mają swoje medyczne nazwy.
Aby walczyć z tym szturmem Bóg zamierza otworzyć nasze oczy, w tej godzinie, na tą rzeczywistość nadnaturalnego świata w znacznie większy sposób, ponieważ potrzebujemy rozeznania. Fakt, że potrzebujemy umiejętności rozeznawania poruszenia Ducha Świętego i rozeznawania dobra i zła.DUCH GŁCHY I NIEMY


Zanim przejdziemy do ducha ociężałości, zwróćmy się do Słowa Bożego z zamiarem wyjaśnienia niektórych taktyk ducha głuchego i niemego.
W Biblii mamy zapisane wydarzenie mówiące o chłopcu, który cierpiał na symptomy dziś wiązane z epilepsją. Miał konwulsje, padał na ziemię, toczył pianę z ust (Mk 9:20). Biblia mówi dalej (26 i 26):
A Jezus, widząc, że tłum się zbiega, zgromił ducha nieczystego i rzekł mu: Duchu niemy i głuchy!
Nakazuję ci: Wyjdź z niego i już nigdy do niego nie wracaj. I krzyknął, i szarpnął nim gwałtownie, po czym wyszedł; ….

Inna relacja z tego wydarzenia znajduje się w Ewangelii wg. Mateusza w rozdziale 7. Różne tłumaczenia podają, że chłopiec był „lunatykiem”, „rozmarzonym” miał „ataki” czy był „epileptykiem” (w. 15) oraz, że był „niemy” (Mk 9:17). Chłopiec nie mógł mówić i Jezus nazwał ducha według tego czym on był, duch choroby manifestujący się jako głuchy i niemy –
Duchu głuchy i niemy, nakazuję ci: wyjdź z niego i nigdy do niego nie wracaj.


Podobnie we współczesnych czasach mamy przykłady uwolnienia od ducha głuchego i niemego. Modliłem się o chłopca, który nie umiał czytać, mając 8 lat; lekarze stwierdzili, że ma dysleksję. Po włożeniu na niego rąk i wyrzucenia ducha głuchego i ślepego, został uzdrowiony. Dowiedzieliśmy się później, że otrzymał nadnaturalną umiejętność czytania!
Po raz kolejny więc widzimy jak ważne jest objawienie i rozeznanie demonicznej działalności, ponieważ zidentyfikowanie demonicznego ducha i przejęcie autorytetu wypuszcza więźniów na wolność.

[Patrz: Duch choroby_01]


Przyjrzymy się teraz duchowi ociężałości.DUCH OCIĘŻAŁOŚCI

Na jedno z naszych zgromadzeń przyszła kobieta, która kiedyś prowadziła uwielbienie, lecz teraz nie mogła już śpiewać dlatego, że coś stało się z jej głosem. Była w depresji, bez motywacji, inspiracji do modlitwy i czytania Biblii czy czegokolwiek ? zniechęcona, uciśniona, z ciężkim duchem. Podeszła do przodu i chciała, abym się o nią modlił. Właśnie, gdy miałem to zrobić przyszedł mi na myśl werset i zacząłem myśleć (prawdopodobnie jakaś wersja tlum. Iz. 61:3) : szata radości zamiast ciężkiego ducha
Jak tylko zacząłem wkładać na nią ręce, zaczął działać dar rozeznania duchów. Zobaczyłem wielką czarną małpę siedzącą na jej prawym ramieniu. Wymiotowała ona do jej ucha: plotkę, obmowę, krytycyzm, osąd i potępienie. Powiedziałem: „Boże, co ta małpa robi na jej ramieniu?” Pan powiedział: „Ona ją nosi wszędzie”. Powiedziałem: „Panie, co chcesz, abym z nim zrobił?” Natychmiast usłyszałem jak Pan mówi: „Zrzuć małpę z jej pleców!” Tak więc, zakończyłem to i zrobiłem BAM! Dostała! Taka była moja metoda uwolnienia w tym szczególnym przypadku. „Małpa” stoczyła się z niej i… znikła.
To był duch ociężałości.
Ze spoczywającym jeszcze na mnie namaszczeniu spojrzałem na tą kobietę i prorokowałem: „Będziesz śpiewać a twój głos zostanie uzdrowiony. Oto nadchodzi nowy dzień”. Coś wewnątrz niej było takiego: no, nie wiem. Oczywiście, powątpiewała. Odczułem więc prowadzenie Pana, aby podkreślić to jeszcze raz: „Zobaczysz to! Widzę błękitnego ptaka, widzę śpiewającego ptaka! Będziesz śpiewać, Niebo jest czyste i jest słoneczny dzień (w naturalnej i duchowej rzeczywistości); wstaje nowy dzień”.
Później dowiedziałem się, że wstała następnego rana i jeszcze leżąc w łóżku usłyszała jakiś dźwięk. Okno było otwarte i był tam mały niebieski ptaszek śpiewający na parapecie jej okna. Wstała, rozejrzała, było słonecznie; spojrzała na niebo, było czyste. I odtąd takie było jej życie!


…bym rozweselił płaczących na Syjonie>, abym im wieniec dał zamiast popiołu, olejek radości zamiast szaty smutku, pieśń chwały zamiast przygnębienia na duchu. Nazwą ich terebintami sprawiedliwości, szczepem Pana dla Jego rozsławienia

(Iz. 61:3 BT).


Duch ociężałości może się manifestować w inny sposób, gdy ludzie w kościele są otumanieni i śpiący. W rzeczywistości ten duch jest bardzo aktywny w amerykańskim kościele. Widziałem go nad całymi zgromadzeniami; ludzie ziewający przez całą usługę. Wygląda to tak, że za każdym razem, gdy czytasz Biblię zasypiasz, czy za każdym razem, gdy zaczynasz się modlić jesteś zmęczony i zamiast tego oglądasz telewizję. Za każdym razem, gdy naciskasz jest jakaś duchowa przykrywa nad twoją głową i jakbyś myślał: Co jest nie tak ze mną, Boże. Chcę pragnąć, chcę ognia, chcę modlitwy, chcę czytać Biblię. Czy może być duch ociężałości z tobą?


Przyjaciele, podobnie jak istnieje strategia Boża, aby pokonać ducha głuchego i niemego [przez zwracanie się do niego i wypędzenie go], tak jest i strategia do pozbycia się ducha ociężałości. Oto jak. Jedyne co może złamać tego ducha to „szata chwały”. Jeśli nie uwielbiasz, nie uwolnisz się od niego, lecz jeśli jesteś pod jego działaniem nie pragniesz uwielbiać, ponieważ wszystko jest takie zamglone!
Czasami – skoro świat jest cały pochłonięty w ciemności, wszystko jest nudne, wszystko bezbarwne – chrześcijanie zachowują się tak: słuchają przesłania: „Bóg chce cię błogosławić”, lecz tak naprawdę go nie słyszą. Słuchają: „Dziś jest nowy dzień dla ciebie”, lecz oni nawet się nie poruszą. Głosi się: „Wstań i wznieś swój głos!” – a ci siedzą jak kłody.
Niemniej, zupełnie inaczej jest w Azji. Gdy głosiłem tam powiedziałem: „Kto chce namaszczenia?” to tysiące młodych ludzi wstało i przybiegło do przodu.
Nawet nie wezwałem do podejścia; oni nie mogli się doczekać. Powiedziałem tylko: „Kto chce namaszczenia?” BUUUUM! Ludzie zaczęli biec do przodu. Wszędzie było ich pełno. Lecz w Ameryce chrześcijanie myślą: Nie chce wstawać, ktoś może mnie zobaczyć.


Duch ociężałości powoduje, że wszystko jest tak przytępione że nawet nie wiesz, że jesteś pod jego wpływem. Dostajemy się pod jego działanie w duchowym klimacie istniejącym nad miastami czy kościołami. Kiedy jednak odejdzie, wieko spada. Duchowo idziemy w górę, wersy z Biblii zaczynają wyskakiwać do nas ze stron, wszystko nabiera nadziei i żyje ponownie, wiara staje się żywa i ożywa na nowo wizja.
Gdzie nie ma wizji, lud się rozprzęga (Przyp. 29:18), ludzie stają się leniwi, nie można ich ruszyć, lecz gdy ten duch odejdzie, ożywają! Wiara staje się żywa! Służba ożywa!
Tak więc, nawet jeśli wszystko w toie sprzeciwia się ubraniu szaty chwały, podejmij decyzję, aby sprzeciwić się pokuszeniu niewzruszonego trwania. Wołaj do Boga o pomoc. Bądź wewnętrznie zdeterminowany, aby uchwycić się Boga i wielbić Go. Przeczytaj wszystkie psalmy, które chwalą i wielbią Boga! Włóż swoją ulubioną płytę z uwielbieniem. Nie daj się wytrącić. Działaj! Wstań i uwielbiaj Pana! Duch ociężałości nie jest w stanie tego znieść. Odjedzie! Zrób to!PRZKLEŃSTWA POKOLENIOWE I UZALEŻNIENIA

Możesz doświadczyć panowania i możesz rządzić nad grzechem, chorobą, chorobą i śmiercią. Rządź swoją duszą.
Czemu rozpaczasz, duszo moja, I czemu drżysz we mnie? Ufaj Bogu, gdyż jeszcze sławić go będę: On jest zbawieniem moim i Bogiem moim!
(See Psalm 42:6). Co więcej, Pan chce zająć sie przekleństwami pokoleniowymi i uzależnieniami. Jeśli czytasz to nauczanie i cierpisz na jakieś uzależnienie to wiedz, że możesz być wolny. W rzeczywistości jest tak, że jeśli zmagasz się ze swoim uzależnienie nagle twoje dzieci mogą odczuwać skutki twojego uwolnienia. Twoja córka może, na przykład, wstać i powiedzieć: „Nie chcę już więcej prochów!” Nagle twój syn może powiedzieć: „Nie chcę więcej widzieć prochów!” a twój mąż wstanie i powie: „Nie chcę pić już więcej!”


Wiem, że to możliwe z własnego doświadczenia. Mój ojciec był uzależniony od alkoholu i alkoholizmu przez ponad 30 lat. Któregoś dnia (po moim zbawieniu) powiedziałem do Boga: „Mam już tego dość!” Więc Bóg odpowiedział: „Todd, zrób z tym coś”. „Co chcesz, żebym zrobił?” – zapytałem. Widzisz, modliłem się stale o mojego ojca, aby został zbawiony; niemniej, Bóg chciał mi powiedzieć coś bardzo ważnego, czego nie wiedziałem: „Nie módl się o jego zbawienie; on jest związany.
Idź do niebios i zajmij się diabłami, które związują jego duszę, aby nie mógł panować nad swoją własną wolą i dokonywać właściwych decyzji. Jest teraz zbyt związany w swej duszy, aby podjąć decyzję. Nakaż duchowi uzależnienia, aby uwolnił twojego ojca”. „W porządku. – powiedziałem.
– Występuję i przejmują władzę nad diabłem i demonem z piekła, który panuje nad moim ojcem, Dawidem Bentleyem”. Spojrzałem wtedy wprost na ducha uzależnienia (mówiąc duchowo) i wydałem taki rozkaz: „Duchu uzależnienia, związuję cie! Diable, nie możesz dłużej panować nad moim ojcem. Byłem uzależniony i teraz jestem wolny. Mój ojciec będzie wolny. Duchu uzależnienia, koniec!” Zaraz potem mój ojciec został zbawiony i natychmiast uwolniony po ponad 30 latach uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Mam wraz z moim ojcem świadectwo. On jest teraz kaznodzieją, głosi w Armii Joela [radykalna armia totalnie oddanych kochających Boga] . Oto parafraza przesłania głoszonego przez mojego ojca:


„Serca dzieci zostaną zwrócone ku ojcom, a serca ojców ku ich dzieciom (Mal 4:6). Jestem synem w wierze. Mam ojca w duchu, który mentoruje mnie i wychowuje, i nie byłoby mnie tutaj bez niego. Ma na imię Todd Bentley; faktycznie jest moim synem, a jednak to ja jestem jego synem w wierze.
Bóg nie stoi tylko za nowym pokoleniem, On nie stoi tylko za młodymi ludźmi i nie tylko za Armią Joela. On ma również wizję i cel dla starszych ludzi. Ja mam 50 i chodzę w mocy Bożej. A co z tobą? Jeśli Bóg może to zrobić dla mnie, może to zrobić i dla ciebie. Młodzi ludzie nie zajdą nigdzie bez duchowych ojców i matek i my nie zajdziemy nigdzie bez ich synów i córek. Ja mam świadectwo: byłem uzależniony od narkotyków i alkoholu przez ponad 30 lat. Mój syn był uzależniony od narkotyków i alkoholu. Piliśmy razem, gdy Todd miał 12 lat. Mój syn był w więzieniu i został uwolniony i ja zostałem uwolniony”.


To jest moc krwi Jezusa i dziś będzie dzień złamania pokoleniowego przekleństwa. Diabeł pożera, dokucza i dręczy kościół już wystarczająco długo. Bóg chce dać mu nowe szaty chwały, zamiast ociężałego ducha.
Ludzie będą uwolnieni od ducha choroby. To wszystko razem jest powiązane.
Jeśli wierzysz, że Bóg może cię uwolnić, to jest dostępne namaszczenie.
Może to być artretyzmem, fibromyalgia, chroniczny ból, osteoporoza czy jakakolwiek inne choroba, cierpienie, powtarzające się regularnie choroby, czy cokolwiek o czym nikt inny nie wie, że coś jest nie w porządku z tobą.
Może to być duch głuchy i niemy; jakiegoś rodzaju niezdolność do uczenia się.
Będziemy wypędzać ducha słabości/choroby. Będziemy nakazywać duchowi ociężałości, aby odszedł. Będziemy radować się i nosić szaty chwały!
Będziemy łamać pokoleniowe przekleństwa i ludzie, którzy są uzależnieni będą wypuszczani na wolność. Wierz, że stanie się to twojej matce, ojcu, wierz w wolność swoich synów i córek. Jest dziś namaszczenie, gdy czytasz to. Proś Boga, aby wstrzyknął ci substancję wiary: Wiara jest substancją tych rzeczy, których się spodziewamy, pewnością tego, czego nie widzimy (Hebr. 11:1).
Ludzie są związani nie tylko przez uzależnienia alkoholem czy narkotykami, lecz również przez leki i jedzenie. Naprawdę jest dostępna wolność od wszelkiego rodzaju uzależnienia, każdego rodzaju cierpienia, dziś… Jezus jest tutaj, aby cię uwolnić!


Odważnie, chcę, abyś przyjął swój autorytet właśnie teraz i staną przeciwko duchowi choroby i zakreślił linię. Mówimy: NIE! Teraz pomódlmy się razem. Po pierwsze: zajmiemy się najpierw duchem uzależnienia, następnie: duchem ociężałości, a następnie: duchem głuchym i niemym.


MODLITWA


Duchu Święty przyjdź w mocy, z Twoją uwalniającą mocą, zbawczą, która zbawia, Twoją potężną mocą, mocą ku uzdrowieniu. Wzywamy imienia, które jest ponad wszelkie Imię, Jezusa Chrystusa. On jest potężny, zbawia, on jest potężny, uzdrawia. Jezu, związuję ducha choroby, związuję ducha głuchego i niemego, związuję każdego ducha ociężałości. Związuję każdego ducha uzależnienia


Przejdź do modlitwy o twoich bliskich, wezwij ich imiona i stań przeciwko planom przeciwnika.


Módl się:
Związuję cię, duchu uzależnienia.
Duchu uzależnienia ogłaszam, że jesteś bezsilny! Nie będziesz już panował.
Bez względu na rodzaj uzależnienia [alkohol, narkotyki, papierosy, pornografia, leki] módl się:Związuję ducha uzależnienia i jego związanie [wymień je] [wymień kogo]. Uwolnij go TERAZ! Uwolnij ich! Duchu uzależnienia…
ODEJDŹ! Duchu uzależnienia… ODEJDŹ! Związuję ciebie! Uwalniam [wymień osobę] w imieniu Jezusa”.


Teraz weź odpowiedzialność za twoją rodzinę.
Módl się:Boże, na rzecz mojej rodziny [wymień nazwisko rodziny] staję w wyłomie i pokutuję za uzależnienie [wymień uzależnienia] przez pokolenia. Nie chcę, aby to dotykało moich dzieci i wnuków. Boże, złam przekleństwo pokoleniowe. Niech moja linia rodzinna będzie wolna”.


Jeśli masz jakieś uzależnienie i jesteś zdeterminowany, aby się tego pozbyć, chcę, abyś się modlił ze mną.
Módl się: W imieniu Jezusa Chrystusa, duchu uzależnienie, ODEJDŻ!” Stań w wierze, ponieważ Bóg uwalnia ciebie!
Oto jest Jego wola dla ciebie … WOLNOŚĆ!!


A teraz ci z was, którzy mają ducha ociężałości. Może jesteś na jakichś lekach antydepresyjnych, może masz zdiagnozowaną depresję kliniczną czy jesteś przygnębiony.
Módl się: Duchu depresji, duchu ociężałości nakazuję ci ODEJDŹ w mieniu Jezusa! Duchu żalu, zmartwienia, wzdychania, ODEJDŹ!”
Stań w wierze, ponieważ Bóg uwalania ciebie! Pytaj Pana, co On chciałby, żebyś zrobił, abyś mógł doświadczać swego uwolnienia. Być może powie ci, żebyś się uśmiechał przez całą minutę! Może powie ci, żebyś grał budującą muzykę. Może zostaniesz poprowadzony do tańczenia przed Panem. On pokaże ci, co masz zrobić. Tak, Panie!!


Ludzie z chorobami umysłowymi: schizofrenia, dysleksja, alzheimer, problemy z uczniem się, brak umiejętności skupienia się, zaburzenia uwagi i wszelkiego innego rodzaju choroby umysłowe:
Módl się:Przejmują teraz władzę nad duchem głuchym i niemym w imieniu Jezusa i nakazuje ci, abyś odszedł. Nakazują ci uwolnić mnie z symptomów [wymień chorobę] w imieniu Jezusa”. Jeśli masz kogoś bliskiego, kto ma jakąś umysłowe zaburzenia możesz stanąć w wyłomie i modlić się zasadniczo tą samą modlitwą.


Boża chwała porusza się nad tobą teraz. Zacznij dziękować Mu za to, co robi, za wolność, która on teraz przynosi tobie i twoim bliskim. Chwała Panu!
Wznieś głos swój w uwielbieniu dla Króla Królów, Pana Panów ? Jezusa Chrystusa! Zaśpiewaj mu nową pieśń!


Zaśpiewam Panu, gdyż nader wspaniałym się okazał:
Konia i jego jeźdźca wrzucił w morze!

Pan jest mocą i pieśnią moją, i stał się zbawieniem moim.
On Bogiem moim, przeto go uwielbiam;
On Bogiem ojca mojego, przeto go wysławiam.
Pan jest wojownikiem, Pan – imię jego.
Rydwany faraona i jego wojsko wrzucił w morze,
a wybrani jego wojownicy zostali pogrążeni w Morzu Czerwonym.
Fale morskie pokryły ich. Jak kamień opadli w głębinę,
Prawica twoja, Panie, jest uświetniona przez siłę,
prawica twoja rozbija nieprzyjaciela.


II Moj. 15:1?6


Dla tych z was, którzy chcą dalej studiować jeszcze inne materiały dotyczące tego tematu, proszę zwróćcie się do mojego poprzedniego nauczania pt.: Duch głuchy i niemy, oraz do innych materiałów z naszych stron:


Christ?s Healing Touch Vol. I;
Healing School 101 DVD/CD set;
Communion Blessings CD or MP3.

Christ’s Healing Touch Vol. II będzie dostępne w niedługiej przyszłości.
topodin.com

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.