Ex-geje boją się ujawniać

Logo

Ex-Geje obawiają się ujawniać ze strachu przed prześladowaniami: ABC News Report

Michael Baggot

ARLINGTON, VA, 7 maja 2008 (LifeSiteNews.com) – Ci, którzy kiedyś uważali siebie za homoseksualistów, lecz później porzucili ten styl życia, często milczą o swojej przeszłości w związku z prześladowaniami homoseksualnych aktywistów, jak ujawniła agencja ABC News video w poniedziałek.

„Człowiek może nie być szczęśliwy będąc gejem, czy ktokolwiek uczył was tego” – pytał „David” na łamach ABC News, anonimowy mężczyzna, który pokonał swoje homoseksualne inklinacje.

„Odkryłem to, że uczucia mogą się zmienić” – dodaje.

Parents and Friends of Ex-Gays and Gays (PFOX) [Rodzice i Przyjaciele Ex-Gejów i Gejów] twierdzą, że pragnienie „Dawida”, aby pozostać anonimowym odzwierciedla odbywające się na światową skalę prześladowania jednostek, na które podobnie jak on natknęli się ze strony popleczników homoseksualizmu.

„Byli geje boją się wychodzić z ukrycia z powodu szykan z jakimi się spotkają – ich nazwiska, numery telefonów, dane osobiste są zamieszczane na gejowskich stronach internetowych, są atakowani na stoiskach ex-gejowskich wystaw, wydawane są artykuły przeciwko nim itd,.. – stwierdza PFOX.

„Te taktyki aktywistów stają przeciwko każdemu, kto publicznie pojawia się jako ex-gay, zmuszając ich do powrotu do ukrycia, a następnie twierdzą, że ex-geje nie istnieją, ponieważ nie pojawiają się publicznie”.

Raport ABC został zapalony w związku z decyzją Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego o odwołaniu ważnego forum zaplanowanego na poniedziałek na temat relacji między religią, a homoseksualnością. To forum miało być włączone do dyskusji o terapii reparatywnej wykorzystywanej do pomagania jednostkom w pokonywaniu niechcianych homoseksualnych tendencji.

Aktywiście gejowscy obawiali się, że ten panel rzuci wyzwanie oficjalnemu sprzeciwowi Stowarzyszenia (APA) wydanemu w 2000 roku przeciwko tej terapii, samej w sobie zakorzenionej w decyzji tej organizacji z 1973 roku o usunięciu homoseksualizmu z listy zaburzeń psychicznych.

Raport ABC zaprezentował materiał filmowy o lesbijkach, które tłukły się w garnki i przykrywki, śpiewały i tańczyły naprzeciw konserwatywnego autora Ryana Sorby, zmuszając go 29 kwietnia do skrócenia wykładu „The Born Gay Hoax” w Smith College. Obserwatorzy zwrócili uwagę na to, że przypadek Sorby jest charakterystyczny dla nietolerancji ruchów „praw gejów” wobec wszelkiej dyskusji nad możliwością tego, że jakieś jednostki mogą porzucić homoseksualizm, jeśli tak zdecydują.

„Pokazuje to dokładnie w jaki sposób ruch homoseksualny postrzega wolność mowy i cywilne prawa w swym marszu do wymuszenia swoich socjalnych i seksualnych planów na innych, zastraszenia i terroryzowania każdego, kto mógłby krytykować lub nie zgadzać się. Prawda i wolność stają się podmiotem kaprysu myśli policji i buntowników” – komentuje konserwatywna organizacja z Massachusetts, MassResistance.

PFOX utrzymuje, że jednostki starające się porzucić swój homoseksualny styl życia powinny mieć wolność od dyskryminacji, której to gejowscy aktywiści domagają się dla siebie.

„Ci aktywiści mówią o osobistym wyborze, wolności i tak dalej, lecz odmawiają prawa wyboru i wolności tym, którzy chcieliby coś zmienić” – powiedział wiadomościom ABC Peter Sprigg z PFOX .

————————————————————————————–

(c)
Copyright: LifeSiteNews.com. Permission to republish is granted (with limitation*) but acknowledgement of source is *REQUIRED* (use LifeSiteNews.com).
сайт бесплатно при продвижении

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.