Fikcja „spłaszczania krzywej zachorowań”

Temat zupełnie z pobocza tej witryny, ale…
Okazuje się, że „spłaszczanie krzywej” nie miało nic wspólnego z nauką, a było wyłącznie propagandowym wynalazkiem, jak, prawdopodobnie, wiele innych rzeczy, o których będziemy dowiadywać się po trochę, choć nie będzie to rozgłaszana z dachów.
Cytuję fragment i polecam cały artykuł w tłum. Google, gdzie jest więcej ciekawych informacji, jak robiło się propagandę na potrzeby covid.

„Musieliśmy znaleźć model, który wzbudziłby chęć naśladowania, przypominający trochę naukę” – powiedziała socjolog 24 stycznia podczas dyskusji panelowej na Uniwersytecie w Grazu. …

Model, o którym mowa, opierał się na haśle „Spłaszcz krzywą” – wyjaśnił Bude. To nie jest model naukowy, tylko na to wygląda. Grupa doradcza „nie wymyśliła tego sama”, ale „ukradła” dziennikarzowi. Model ten przekonał ludzi do wzięcia udziału w działaniach związanych z koroną, mówiąc im: „Jeśli będziesz dobrze zdyscyplinowany, możesz zmienić krzywą” – wyjaśnił socjolog z Uniwersytetu w Kassel.

Redaktor naczelny Welt, Ulf Poschardt, wyraził swoje niedowierzanie w komentarzu, że „wciąż nie rozwiązano problemu tego upadku w nauce”.

Niestety tego linku nie da się tutaj 'osadzić’, więc umieszczam go ze spacją po https:// – trzeba ją usunąć.

https:// tiny.pl/d7712

Instytut Roberta Kocha

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.