MĘCZEŃSTWO: 176,000 CHRZEŚCIJAN W CIĄGU JEDNEGO ROKU

MĘCZEŃSTWO: 176,000 CHRZEŚCIJAN W CIĄGU JEDNEGO ROKU

Bob Unruh

Oryg.: TUTAJ

Nowo powstała organizacja służb uruchomiła kampanię na rzecz uświadomienia ludziom faktu, że w okresie zaledwie jednego roku, od połowy 2008 do połowy 2009r., zostało na całym święcie zabitych za wiarę około 176.000 chrześcijan. Jest to 482 zabitych dziennie, lub 3 co minutę. Jak podaje raport Open Doors USA, które obecnie połączyło wysiłki służby aktora Kirka Camerona „The Way of the Master” oraz służby ewangelisty Raya Comoforta „Living Waters”, których celem jest skupienie się na prześladowanych za swoją wiarę.

Zapowiedziana została na czwartek (22.04.10) internetowa konferencje, w której wzięli udział: Cameron, Comfort oraz Carl Moeller, szef organizacji Open Doors USA. Rejestracja była otwarta i bezpłatna dla publiczności.

Emeal Zwayne, wicedyrektor wykonawczy Living Waters, powiedział, że tylko nieliczni chrześcijanie w USA w ogóle mają świadomość tego, że „około 176 000 chrześcijan zostało zamordowanych w okresie jednego roku. Tak trudno uwierzyć w to, że żyjemy w czasie i wieku, w którym tak wielu chrześcijan traci swoje życie za wiarę. To tak, jakbyśmy tutaj w USA żyli w zupełnie innym świecie od reszty Ciała Chrystusa. – powiedział. – Chcemy zadać pytanie, które jest na ustach nielicznych ludzi – czy prześladowania przyjdą do Ameryki? Jeśli tak, to co możemy z tym zrobić?”

Zwayne powiedział również, że te służby współpracują ze sobą, „aby zwrócić uwagę na los Prześladowanego Kościoła, ponieważ Pismo mówi, abyśmy pamiętali o tych, którzy są prześladowani ze względu na Chrystusa. Open Doors jest wspaniałą organizacją i razem chcemy zrobić wszystko, co tylko możliwe w tej zapomnianej często sprawie”.

Jednogodzinne wydarzenie odbyło się wczoraj.

WND przekazało wcześniej tego roku, że Open Doors USA wydało 2010 World Watch List . Jest to raport o prześladowaniach chrześcijan na świecie. Można było się dowiedzieć z niego, że Północna Korea, gdzie podobno używa się chrześcijan w charakterze świnek morskich do testowania chemicznej i biologicznej broni, jest uznana za największego na świecie prześladowcę chrześcijan.

Według szacunków Open Doors na świecie około 100 milionów chrześcijan jest przesłuchiwanych, aresztowanych a nawet zabijanych za wiarę, a miliony innych spotykają się z dyskryminacją i wyobcowaniem.

раскрутка и поисковая оптимизация

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *